Italija

Italija

Italija – viena didžiausių valstybių Europoje, įsikūrusi Apeninų pusiasalyje ir turinti keletą didelių salų (Sicilija, Sardinija), bei keletą mažesnių (Elba, Stromboli, Capri). Net jei nemėgote geografijos pamokų mokykloje, turbūt atsimenate ilgaaulio bato formos valstybę, apsuptą jūros? Išskirtinė yra ne tik šalies forma. Italija yra įvairiausiais turtais apdovanota šalis: gamta nepagalėjo švelnaus klimato ir įspūdingo kraštovaizdžio nuo snieguotų Alpių kalnų iki Viduržemio jūros pakrančių, turtingos istorijos, meno kultūros ir religijos šedevrų, unikalaus gastroniminio paveldo, tik šiuos šalies gyventojams būdingo subtilaus grožio ir skonio suvokimo, ypatingo gyvenimo būdo. Kasmet Italiją aplanko milijonai turistų. Ar pažįstate žmonių, kuris lankėsi Italijoje ne sykį, ir ko gero, planuoja į šią šalį keliauti vėl. Iš tiesų, Italijoje yra tiek daug ką pamatyti, išbandyti, paragauti ir aplankyti, kad vienos kelionės tikrai nepakaks. Keliaujant po Italiją, dažnai kartu aplankomos ir nykštukinė valstybė San Marinas bei Vatikanas – valstybė užimanti dalį sostinės Romos.

Labiausiai turistų pamėgtos Italijos lankytinos vietos yra:

Roma – Italijos sostinė, dar vadinama Amžinuoju miestu, turistų iš viso pasaulio traukos centras, kuriame gausu antikinių ir viduramžių laikų archtektūros bei kultūros paminklų. Net jei nemėgstate lankytis muziejuose ar galerijose, Roma žavi siauromis gatvelėmis ir lauko kavinėmis nusėtomis aikštėmis.

Toskana-regionas vidurio Italijoje, pavergiantis įspūdingu kalvotu kraštovaizdžiu, stūksančiais viduramžius menančiais miesteliais ar atskiromis pilimis. Florencija – Toskanos sostnė, tikras lobis meno mylėtojams. Čia gyveno ir kūrė Dantė, Botičelis, Mikelandželas, veikia mecenatų Medičių įkurta meno galerija Uffizi. Žurnalas Forbes įtraukė Florenciją į gražiausių pasaulio miestų sąrašą.

Milanas – antras pagal dydį šalies miestas, turtingo Lombardijos regiono sostinė. Milanas garsėja kaip mados centras. Šalia istorinio ir kultūrinio paveldo statinių čia gausu prabangių parduotuvių ir garsių dizainerių “outlet’ų”. Šiame mieste yra ir žymusis operos teatras La Scala. Neprošal bus paminėti, kad muzika lydi italus viso jų gyvenimo metu. Jei viešėdami Milane, praleisite vakarą operoje – parsivešite dar daugiau įspūdžių! Kelionės į Milaną gali būti derinamos kartu su išvykomis ir poilsiu prie netoliese esančių Komo, Madžorė, Orta, Garda ežerų vasarą ir slidinėjimu garsiuose kalnų kurortuose žiemą.

Amalfi, Neapolis, Capri sala – tai planas dar vienai išvykai! Pralėkti siaurais vingiuotais kalnų keliais nuomotu motoroleriu grožintis Tirėnų jūros pakrante, nuplaukti į vaizdingą Caprio salą, suvalgyti tikrą Neapolietišką picą, užkopti į Vezuvijų ir aplankyti po ugnikalnio pelenais archeologų atrastą antikinį Pompėjos miestą – tiek įspūdžių galite gauti vienos kelionės metu!

Sicilijos sala – dar viena kryptis atostogoms, kurių metu galima suderinti poilsį prie jūros ir keliones po salą, aplankant žavingus Palermo, Katanijos, Sirakūzų miestus, o taip pat ir vis dar aktyvų Etnos ugnikalnį.

Sardinija – antra pagal didį Italijai priklausanti sala, traukianti pailsėti smėlio paplūdimiuose žydrų lagūnų pakrantėse, pasinerti į tarsi sulėtintą kurortų gyvenimą, kai rytas prasideda puodeliu kapučino kavos, o vakaras baigiasi ilga vakariene skanaujant vietinės virtuvės patiekalus ir ragaujant saloje gaminamą vyną.

Viena iš priežasčių, kodėl turistai taip mėgsta Italiją yra šios šalies gyventojai – nuoširdūs, malonūs, visada paslaugūs. Daugelį žavi italų gyvenimo būdas. Italai tai tauta kuri moka mėgautis gyvenimo teikiamais malonumais, džiaugtis smulkmenomis, šiltai bendrauti. Kava, vynas, puiki virtuvė, menas ir mada yra neatsiejami tikro italo gyvenimo atributai. Šalyje gausu kavinių, barų, restoranų, yra įprasta vakarieniauti ir vakaroti su šeima ar draugais mėgstamame restorane. Taip pat ir namuose italai mėgsta gaminti, ypatingai didelį dėmesį kreipdami į tradicinių šeimos receptų puoselėjimą.

Viešint Italijoje, būtina paragauti tradicinių patiekalų, kurie jau pasklido po visą pasaulį – picos, lazanjos, su įvairiais priedais ar padažais patiekiamų makaronų. Nepraleiskite progos pasmaližiauti itališkais ledais, suvalgyti porciją garsaus deserto tiramisu. Keliaudami po šalį, stipriai nustebsite, kiek įvairaus to paties patiekalo versijų rasite skirtinguose šalies regionuose, garsiuose miestų restoranuose ar paprastose pakelės užeigose.

Pavasaris, vasara, ruduo, žiema – visi sezonai tinka kelionėms po šią šalį. Meno mylėtojai ar mados gerbėjai, paplūdimių ir saulės fanatai ar patyrę kalnų keliautojai – Italija atvira ir patraukli visiems!

Įdomūs faktai apie Italiją ir italus:

  • Italai kasdieną išgeria nuo 3 iki 10 puodelių kavos! Ryte geriama kapučino kava, o dienos metu ir net vakare po vakarienės – puodelis Espresso. Espresso kavai pupelės yra skrudinamos stipriau nei įprastai, taip sumažinamas kofeino kiekis. Espresso geriamas iš labai mažų puodelių, dažnai kavos puodelyje būna vos daugiau nei vienas gurkšnis.
  • Vakarienės trunka 2-3 valandas, vakarieniaujama vėlai, paprastai prie stalo italai susėda apie 8 valandą vakaro. Tradiciškai vakariėnę sudaro 3 arba 4 patiekalai – šiek tiek šviežių daržovių pradžioje, vėliau valgomas makaronų patiekalas arba sriuba ir tik po to karštas mėsos, žuvies ar vegetariškas patiekalas. Vakarienės pabaigai nedidelis desertas ir kavos puodelis. Natūralu, kad po sočios vakarienės tradiciniai italų pusryčiai yra kava ir saldi bandelė, raguolis ar pyrago gabalėlis.
  • Italai nėra punktualūs, pagal itališką etiketą net į svarbų susitikimą galima vėluoti iki 20 minučių ar pusvalandžio.
  • Šeima ir tradicijos – didelė vertybė Italijoje. Nepaisant to, vyrai neskuba kurti savo šeimų, sūnūs ilgai, iki 30-35 metų amžiaus gyvena kartu su tėvais ir dažnai padeda vystyti šeimos ūkį ar verslą, kurį vėliau dažniausiai ir paveldi. Tuo tarpu italų merginos ir moterys gana anksti pradeda gyventi savarankiškai.
  • Romoje nuo 1303 m. veikia vienas seniausių Europos universitetų.
  • Italai yra labai emocingi, jausmus reiškia garsiai kalbėdami greitakalbe ir gestikuliuodami rankomis. Iš tiesų, gatvėse ar prekybos centruose galima stebėti karštus kaimynų ar šeimos narių pokalbius. Tiesa, patys italai pripažįsta, kad jų emocijos, lyginant su šiaurės kraštų gyventojų, nėra tokios gilios.
  • Italai mėgsta auginti šunis, dažnai juos vedasi ne tik į kavines ir restoranus, bet ir į prekybos centrus.

Kelionių pasiūlymai

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.