Austrija

Austrija

Austrija – Europos sąjungos valstybė centrinėje Europos dalyje, turinti valstybinę sieną su kaimynėmis Čekija, Slovakija, Slovėnija, Vengrija, Vokietija, Šveicarija, Lichtenšteinu ir Italija. Oficiali Austrijos kalba yra vokiečių, valiuta – Euras.

62 % šalies teritorijos užima Alpių kalnai. Važiuojant automobiliu per Austriją iš rytų į vakarus, galima stebėti, kaip priekalnės prasideda ties sostine Viena, keliaujant toliau į šalies gilumą kalnai aukštėja, miškingus šlaitus ir smaragdines pievas keičia snieguotos Alpių viršūkalnės.

Austrijos klimatas yra vidutinis kontinentinis, pakankamai drėgnas ir švelnus. Dėl sudėtingo kalnų reljefo Austrijoje vyrauja Alpinis klimatas. Jei sostinėje Vienoje ir priekalnėse oro temperatūra žiemą svyruoja apie 0°C, kylant į kalnus, kas 100 metrų temperatūra krenta 0.5-0.6°C.

Austrija priklauso Šengeno šalių erdvei. Lietuvos piliečiai gali vykti į Austriją su pasu arba asmens tapatybės kortele, svarbu, kad asmens dokumentas galiotų 6 mėnesius skaičiuojant nuo kelionės pabaigos datos.

Austrija kasmet pritraukia milijonus keliautojų, ieškančų aktyvaus poilsio gamtoje. Šalyje priskaičiuojama virš 600 įvairias aktyvias pramogas siūlančių kaimelių ar gyvenviečių, kuriuose veikia kalnų keltuvai ir kurių apylinkėse galima vaikščioti kalnų takais ar užsiimti alpinizmu vasarą, slidinėti ir praktikuoti kitas žiemos sporto šakas žiemą.

Be aktyvaus laisvalaikio gamtoje, keliautojai ras Austrijoje ir daugybę kultūrinių, istorinių ar meninių objektų: pilis, vienuolynus, karalių rūmus, muziejus, viduramžius menančius miestus.

Austrija labiausiai patiks tradicijas mėgstantiems keliautojams. Čia saugomos ir puoselėjamos architektūros, namų dekoro tradicijos, todėl keliautojai nenustoja žavėtis jaukiais tradiciniais pastatais, kurių statybai nauojamas medis, akmuo. Tradiciniai kalnų namai yra šlaitiniais stogais, su langinėmis, balkonais apsodintais žydinčiomis gėlėmis. Restoranuose dažnai klientus aptarnauja padavėjai, apsirengę tautiniais drabužiais. Tai ypač būdinga Tirolio krašto užeigoms.

Austrija garsėja ir kaip SPA poilsio šalis. Iš tiesų, nemažai kalnų kurortų tokių kaip Bad Gastein ir Kaprun Zalcburgo žemėje, Laengenfeld Tirolyje, Bad Kleinkircheim Kartintijoje yra garsūs ne tik slidinėjimo trasomis, bet ir puikiausiais moderniais terminių vandenų kompleksais. Šiuos kurortus dažnai renkasi turistai, kurie nori suderinti sportą ir atsipalaidavimą. Viešbučiai ir daugelis svečių namų turi gerai įrengtus sveikatingumo centrus ar tiesiog saunas su poilsio zonomis. Viešbučių sveikatingumo centrai ar terminių baseinų kompleksai dažnai turi atskiras erdves šeimoms su vaikais ir atsipalaiduoti norintiems suaugusiems.

Austrija yra federacinė respublika, kurią sudaro 9 žemės – Aukštutinė Austrija, Žemutinė Austriją, Zalcburgo žemė, Karintija, Štirija, Burgerlandas, Foralbergas, Tirolis ir Viena. Visos žemės išskyrus Vieną anksčiau buvo atskiros kunigaikštystės.

Zalcburgo žemėje yra Alpių pradžia. Jau aplink Zalcburgo miestą matyti aukštai į dangų kylančios kalnų viršūkalnės. Žiemos čia sniegingos, bet dėl vidutinio kalnų aukščio žiemą nebūna labai šalta. Zalcburgo žemės kalnų kurortai labiausiai patinka šeimoms su vaikais, čia galima rasti visą šeimų poilsiui reikalingą infrastuktūrą ir tinkančias slidinėjimo trasas.

Tirolis – Austrijos žemė, kurioje virš 500 kalnų viršūkalnių yra aukštesnės nei 3000 metrų virš jūros lygio. Tirolyje yra įsikūrę bene garsiausi ir moderniausi kalnų slidinėjimo centrai Išglas (Ischgl), Zoldenas (Soelden), Serfaus Fiss Ladis. Tirolyje daugybė žmonių dirba turistų aptarnavimo sektoriuje, čia daug viešbučių, restoranų, užeigų, slidinėjimo mokyklų, keltuvus aptarnaujančių bendrovių.

Lauktuvės. Nors mūsuose parduotuvių lentynos pilnos visokiausių gėrybių, dažnam keliautojui lauktuvių klausimas yra aktualus. Iš Austrijos namiškiams ir draugams galima parvežti šolokadinių su marcipanu Mocarto saldainių (Mozartkugel), kalnų gėrimo Jagatee, kurio pagrindą sudaro juodoji arbata ir romas. Šis gėrimas geriamas karštas ir gausiai pasaldintas.

Ką galima aplankyti Austrijoje?

Viena. Atvykus į Austrijos sostinę, būtina aplankyti miesto simboliu laikomą Šv,Stepono katedrą-nuostabų gotikos ir baroko architektūros pavyzdį. Vienoje yra karalių ir imperatorių miestas. Čia galima aplankyti impozantiškus Hofburgo rūmus, vasaros rezidenciją ir sodus Šionbrune. Muziejų mylėtojai taip pat turės kur praturtinti žinias – jiems reikia eiti tiesiai į buvusiose karietų sandėliuose ir arklidėse įrengtą Muziejų kvartalą, kurį sudaro meno, teatro, šokio, architektūros, šiuolaikinio meno muziejai.

Zalcburgas. Šis miestas dažnai vadinamas “Vartais į Alpes”, nes kalnų viršunės kyla aukštyn ir puošia apylinkų panoramas. Miesto puošmena – ant Festungsbergo kalvos esanti Zalcburgo tvirtovė, kurią galima pasiekti kopiant stačių šlaitu, arba paklti funikulieriumi. Zalcburgas yra Mozarto miestas. Čia gimė, gyveno ir kūrė garsusis austrų kompozitorius, galima aplankyti namą Mozart Wohnhaus. Smagu tiesiog pasivaikščioti senamiesčio gatvelėmis, užsukant į suvenyrų parduotuvėles. Didelį įspūdį vaikams ir net suaugusiems palieka specializuotos kalėdinių dekoracijų parduotuvės.

Insbrukas. Šis Alpių apsuptyje esantis miestas – Tirolio žemės sostinė ir antras pagal gyventojų skaičių miestas Austrijoje. Pavadinimas kilo iš šalia tekančios Ino upės pavadinimo, išvertus Insbrukas reiškia “tiltas per Iną”. Insbruke smagu pasivaikšioti siauromis senamiesčio gatvėmis, tarp pastatų, siekiančių XIII-XIV amžių. Miesto simbolis Auksinis stogas (Goldenes dachl) – auksu spindinčiomis varinėmis plokštėmis dekoruotas vieno iš pastatų balkono stogas.

Įdomūs faktai apie Austriją:

  • Austrijos pavadinimas yra kilęs iš senovės germanų kalbos žodžio “austro”, kas reiškia “rytai”.
  • Beveik ketvirtadalis iš 8 milijonų šalies gyventojų gyvena sostinėje Vienoje.
  • Sostinė Viena jau ne vienerius metus yra išrenkama patogiausiu gyventi miestu pasaulyje!
  • Šalis neturi priėjimo prie jūros, tačiau austrai ir atvykę turistai gali mėgautis poilsiu prie daugybės kalnų ežerų.
  • Austrijoje vandentiekio sistemoje naudojamas vanduo atitekantis iš Alpių kalnų, todėl galima gerti vandenį iš čiaupo net sostinėje! 
  • Austrijoje ir ypač sostinėje Vienoje ryški kavos gėrimo kultūra. Pirmieji kavos namai įkurti 1685 metais, iki šiol Austrijoje priskaičiuojama daugybė kavos namų, išlaikančių šimtametes šio populiaraus gėrimo vartojimo tradicijas. Kai kurių iš jų meniu galima rasti virš 30 įvairiausių kavos gėrimo receptų pavadinimų!

Kelionių pasiūlymai

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.