Renginių apžvalga: BURTON US OPEN‘16

Sukurta: 2016-03-10

Praeitą savaitę, nuo vasario 29 iki kovo 5 dienos, Golden Peak zonoje, Vail kurorte, Jungtinėse Amerikos valstijose, vyko 34-osios BURTON US OPEN snieglenčių sporto varžybos. Geriausi pasaulio snieglentininkai varžėsi Halfpipe (Pusvamzdžio) ir Slopestyle (Akrobatinio nusileidomo) rungtyse. Apžvelkime renginio detales, įvykius ir rezultatus. [2016.03.10]

Viskas prasidėjo dar 1982 metais, kai Paul Graves ir nedidelė grupelė Snurfer‘ių bei snieglentininkų sukūrė „Nacionalines snieglenčių sporto varžybas“. Tuomet, ant Centriniame Vermonte įsikūrusio nedidelio kalno, vadinamo Suicide Six, Doug Bouton iškovojo pergalę. Varžybose dalyvavo net Jake Burton ir Tom Sims – snieglenčių sporto pionieriai, kurie tuomet tarpusavy varžėsi pirmą kartą.
Burton US Open čempionatas, yra seniausiai rengiamas snieglenčių sporto čempionatas pasaulyje ir visuomet pritraukia geriausius snieglentininkus, kurie varžosi dėl US Open taurės titulo.

Šaltinis

Šiemet, olimpiados lygio varžybose, snieglentininkai varžėsi dvejose rungtyse – čiuožiant Halfpipe, kuomet naudojantis iš sniego suformuota rampa, sportininkai atlikinėjo įvairius šuolius ir triukus. Taip pat buvo akrobatinio nusileidimo rungtis, kai sportininkai čiuoždami per tramplinus turi pakilti kuo aukščiau ir atlikti kuo daugiau įvairių sudėtingų triukų.

Šaltinis

Snieglenčių sporto fanai galėjo mėgautis saulėtu oru ir neprikaištingai paruoštu pusvamzdžiu. Šiais metais geriausiai pasirodė amerikiečių snieglentininkas Shaun White (surinkęs 95.62 taškų iš 100). Sportininkas žiūrovams ir teisėjams parodė itin galingus ir aukštus šiuolius. Amerikietis Ben Ferguson (88.62) užėmęs antrąją vietą ir japonas Taku Hiraoka (88.25) su trečia vieta, parodė įspūdingus stiliaus ir technikos triukus. Kiti snieglentininkai taip pat neleido nuobodžiauti, varžybos buvo išties įsimintinos.

Šaltinis

2016 Burton US Open moterų pusvamzdžio rungtyje, laurus susirinko amerikietė Chloe Kim (89.37), geriausiai pasirodžiusi jau pirmajame nusileidime. Kinų sportininkė Xuetong Cai (82.99) užėmė antrąją vietą, o amerikietė Kelly Clark (79.00) iškovojo trečią vietą ant nugalėtolų pakylos, nors ir čiuožė turėdama traumą.

Šaltinis

Akrobatinio nusileidimo trasa šiais metais buvo paįvairinta. Perėjimai šuoliams – statūs, o taip pat atsirado 4 m aukščio pusvamzdžio elementas, kuris išsiskyrė iš tradicinės rail‘ų (turėklų) dalies, su vėliau einančiais trimis tabletop šuoliais, kuriuos esame įpratę matyti slopestyle varžybose. Tramplinai šuoliams atlikti buvo suformuoti su šoninėmis sienomis, kas suteikė daugybę galimybių pakilti į orą ir atlikti triukus „kitu kampu“.

Vyrų Slopestyle nugalėtoju tapo amerikietis Kyle Mack (surinkęs 89.75 taškus), Eric Beauchemin (83.50) užėmė antrąją vietą, o kanadietis Sebastien Toutant užėmė trečiąją vietą su 80.95 taškais.

Šaltinis

Moterų varžybose ant aukščiausios pakylos užsilipo olimpinė čempionė, amerikietė Jamie Anderson (86.85), antros vietos nugalėtoja tapo Karlie Shorr (80.40), o trečiąją vietą iškovojo olandų sportininkė Cheryl Maas (76.35).

Šaltinis

Varžybų metu ir po jų – netrūko pramoginės veiklos. Visame Vail Village kaimelyje veikė daugybė barų, restoranų ir kavinių, kurie taip pat tiesiogiai transliavo visas varžybas. Buvo išdalinta daugybė prizų, vyko konkursai, ir nemokami koncertai bei vakarėliai. Renginiuose koncertavo The Sheepdogs, The Bright Light Social Hour, Big Grams, Griz, Dj Nu-Mark ir Dj Craze.

Beveik savaitę trukęs renginys pritraukė daugybę žiūrovų ir dalyvių. Buvo iš tiesų smagu žiūrėti profesionalių sportininkų pasirodymus, ir pasisemti idėjų bei įkvėpimo.

Pilną pusvamzdžio finalo video medžiagą galite peržiūrėti oficialiame BURTON puslapyje adresu: