Saviizoliacijos taisyklės, keliaujant Europoje

Sukurta: 2020-11-18

Nauji reikalavimai, taikomi keliaujantiems po Europos šalis. Informacija atnaujinta 2020-11-16 d.

Nepaisant daugelyje Europos šalių galiojančio karantino, keliavimo taisyklės darosi vis aiškesnės ir galima sakyti - švelnėja. Lietuva, kaip ir kitos Europos sąjungos šalys, laikosi 2020 m. spalio 26 d. patvirtintos kelionių tvarkos, kuri remiasi šalių sąrašu, parengti šviesoforo principu. Šalys skirtomos pagal sergamumo COVID19, testavimo ir mirštamumo rodiklius ir atsižvelgiant į šių rodiklių parodymus bei jų sąveikas spalvinamos žalia, geltona, raudona ir pilka spalvomis. 

Šviesoforo principas veikia taip: 

  • jei keleivis iš žalia spalva nuspalvintos šalies vyksta į geltonos ar raudonos spalvos šalį - jokie reikalavimai susiję su COVID19 pandemija nėra taikomi;
  • jei keleivis iš raudona ar pilka spalva pažymėtos šalies vyksta į geltoną ar žalią šalį - atvykus privaloma turėti COVID19 testą, atliką ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo / arba tokį testą atlikti atvykimo šalyje / arba laikytis saviizoliacijos 10 d. po atvykimo.

Lietuvai patekus į raudonų šalių sąrašą, paveiktomis laikomos tik pilka spalva pažymėtos valstybės ir regionai. Vykstantiems į Lietuvą iš žalios, geltonos ir raudonosios zonos šalių apribojimai netaikomi. Atvykstant iš pilkosios zonų šalių galima pasirinkti – arba 10 d. saviizoliaciją arba prašoma pateikti ne seniau nei prieš 48 val. atlikto koronaviruso (COVID-19) testo neigiamą rezultatą. 

Visų Europos sąjungos šalių žemėlapį čia

LR Sveikatos apsaugos ministerija reglamentuoja tvarką, pagal kurią keliautojai gali atvykti ar grįžti į Lietuvą. Kiekvieną penktadienį LR SAM atnaujina paveiktų šalių sąrašą, kuris įsigalioja nuo kitos savaitės pirmadienio. Šiuo metu galiojantį šalių sąrašą rasite čia.

Tuo tarpu Užsienio reikalų ministerijos svateinėje keliauk.urm.lt yra pateikiamos rekomendacijos norintiems į užsienį išvykti  Lietuvos respublikos piliečiams.

Stengiamės, kad keleivius pasiektų patikrinta ir patikima informacija, todėl rekomenduojame informaciją apie keliones tikrinti oficialiuose tinklalapiuose: 

Taip pat svarbu žinoti planuojantiems keliones ar šiuo metu esantiems kelionėse lietuviams – nuo šiol, visiems grįžtantiems į Lietuvą keleiviams oro ar jūrų transportu, dėl visuomenės ir pačių keliautojų saugumo būtina registracija internetuUžpildžius specialią formą gaunamas QR kodas, kuris gali būti pareikalautas vežėjo, o taip pat pateikiamas NVSC registracijos specialistams atvykus į Lietuvą.

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.