Saugumo reikalavimai keliaujant į Maljorką

Sukurta: 2021-04-20

Nuo gegužės 8 dienos atnaujinama skrydžių programą į Maljorką. Skrydžiai bus vykdomi šeštadieniais, gegužės, birželio ir rugsėjo mėnesiais. Kad  keliauti būtų saugu ir ramu, pateikiame šiuo metu galiojančius saugumo reikalavimus vykstant į Maljorką.

Nuo gegužės 8 dienos atnaujinama skrydžių programą į Maljorką. Skrydžiai bus vykdomi šeštadieniais, gegužės, birželio ir rugsėjo mėnesiais.

Kad  keliauti būtų saugu ir ramu, pateikiame šiuo metu galiojančius saugumo reikalavimus vykstant į Maljorką:

 • Visi keliautojai (suaugusieji ir vaikai nuo 6 m.), atvykstantys į Maljorką iš Lietuvos, privalo ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio atlikti COVID-19 (koronaviruso ligos) PGR testą. Būtina turėti popierinį arba elektroninį sertifikatą anglų arba ispanų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Pasiūlymą atlikti testą už specialią kainą 59 Eur rasite čia
 • Oro uoste matuojama temperatūra. Esant aukštai temperatūrai, keliautojai tiriami papildomai, esant įtarimams – papildomai atliekamas COVID-19 testas. Esant teigiamam tyrimui, keliautojai ir jų šeimos nariai izoliuojami specialioje karantino zonoje iki pasveikimo.
 • Visi keliautojai ne anksčiau kaip 48 valandos prieš kelionę į Maljorką privalo užpildyti ir pasirašyti Sveikatos kontrolės formą (FCS forma), kurią galima rasti www.spth.gob.es arba atsisiuntus (SpTH) mobiliąją programėlę.  Atkreipiame dėmesį, jog būtina užpildyti atskirą formą kiekvienam keliautojui. Užpildžius anketą, sistema suformuos brūkšninį kodą, kurį keliautojas turi išsaugoti savo telefone arba atsispausdinti ir pasiimti su savimi į kelionę.  

Informacija apie COVID-19 (koronaviruso ligos) tyrimus Maljorkoje:

 • COVID-19 tyrimai atliekami akredituotose laboratorijose. Būtina išankstinė rezervacija.
 • COVID-19 tyrimo kainos: PGR metodu apie 90 Eurų, Antigenų testas – apie 30 Eurų.
 • Būtina turėti asmens dokumentus, rekomenduojama turėti kelionės dokumentus.

Jeigu Covid-19 tyrimo rezultatas teigiamas:

Jei viešint Maljorkoje gaunamas teigiamas COVID-19 tyrimo rezultatas ir asmuo nėra apsidraudęs, Maljorkos vyriausybė kompensuoja apgyvendinimo ir gydymo išlaidas. Draudimas galioja asmenims, kurie atvyko į Maljorką turistiniais tikslais ne ilgesniam, kaip 30 dienų laikotarpiui ir yra apsistoję oficialiose apgyvendinimo įstaigose. Draudimo polisas dengia tiek teigiamą testą gavusio asmens apgyvendinimo išlaidas (maks. 15 nakvynių), tiek kartu vykusių šeimos narių. Tyrimą atlikusi gydymo įstaiga informuoja draudimo kompaniją ir suteikia pilną informaciją apie tolimesnius procesus.

Saugumo reikalavimai Maljorkoje:

 • Didžiausias žmonių skaičius viename susibūrime – 6 asmenys. 
 • Ribojamas žmonių judėjimas nuo 22:00 iki 6:00.
 • Visi asmenys nuo 6 metų privalo dėvėti apsaugines veido kaukes visose viešose patalpose, lauke, taip viešame transporte (taksi, autobusai ir kt.), taip pat laikytis saugaus 1,5 m. atstumo nuo kitų asmenų. 
 • Kaukių dėvėjimas nėra privalomas paplūdimiuose ir prie baseino. Turi būti išlaikytas 2 metrų аtstumas.
 • Draudžiama grupuotis didesnėmis nei 6 asmenų grupėmis. 
 • Maljorkoje ribojamas maitinimo įstaigų (restoranų, kavinių, barų ir kt.) darbo laikas iki 17:00 val., užimtumas ne didesnis nei 30%, prie staliuko negali sėdėti daugiau nei 4 asmenys. 
 • Vykstant į kelionę, į savo mobilųjį telefoną būtina atsisiųsti „RadarCOVID“ programėlę. Programėlė informuos Jus apie COVID-19 poveikio riziką, atsižvelgiant į Jūsų vietovę.

Reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą:

 • Nuo kovo 10 d. į Lietuvą iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keleiviai privalo turėti dokumentą (viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų) apie asmeniui ne seniau nei 72 val. laikotarpiu prieš grįžtant ar atvykstant į Lietuvos Respubliką atliktą tyrimą COVID-19 ligai (koronaviruso infekcijai) nustatyti ir gautą neigiamą tyrimo atsakymą. Neturintys testo rezultato nebus įleidžiami į lėktuvą. Serologinių antikūnų tyrimų atsakymas nepripažįstamas. 
 • Išimtis daroma tik ekipažų ir įgulų nariams, kurie vykdo keleivių vežimus tarptautinio susisiekimo maršrutais visų rūšių transporto priemonėmis, taip pat tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims, asmenims iki 16 metų, taip pat nuo COVID-19 paskiepytiems ar šia liga persirgusiems žmonėms, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato iki atvykimo į Lietuvą praėjo ne daugiau kaip 180 dienų. (Nutarimas dėl prailginto termino iki 180 dienų pradeda galioti balandžio 12 d. Ankstesnis terminas buvo 90 dienų). 
 • Izoliuotis 10 dienų nuo grįžimo / atvykimo į Lietuvos Respubliką dienos Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo ir Izoliavimo taisyklių nustatyta tvarka;
Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.