Svarbi informacija keliaujantiems į Turkiją

Sukurta: 2021-04-07

Šiuo metu norint keliauti į svečias šalis, reikia žinoti daugybę dalykų apie šalies, į kurią vykstate keliamus reikalavimus turistams ir įvairiausius apribojimus. Mes paruošėme informaciją, ką turite žinoti, prieš planuodami kelionę į Turkiją

KĄ REIKIA PADARYTI PRIEŠ KELIONĘ Į TURKIJĄ? 

• COVID-19 TYRIMAS

Visiems į Turkiją vykstantiems asmenims (suaugusiems ir vaikams nuo 6 metų) ne anksčiau nei 72 val. iki skrydžio į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą) yra privaloma atlikti COVID-19 tyrimą PGR metodu ir gauti neigiamą tyrimo rezultatą patvirtinantį sertifikatą. Sertifikatas privalo būti popierinės formos (originalas arba atspausdintas) anglų arba turkų kalba. 72 val. yra skaičiuojamos nuo mėginio tyrimui paėmimo (ne nuo testo rezultato paskelbimo ar sertifikato išdavimo laiko). Keliautojai, negalintys pateikti neigiamo COVID-19 tyrimo sertifikato, į lėktuvą nebus įleidžiami. COVID-19 tyrimo metu pateikite tą patį asmens dokumentą, su kuriuo vyksite į kelionę. Svarbu registruotis tyrimui iškart užsisakius kelionę, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo atlikimo laikas. Daugiau informacijos apie COVID-19 tyrimą prieš kelionę rasite ČIA.

• KELIAUTOJO ATVYKIMO FORMA

Nuo 2021 m. kovo 15 d. visiems į Turkiją keliaujantiems asmenims yra privaloma per paskutines 72 val. iki atvykimo į šalį užpildyti Keliautojo atvykimo formą (angl. Traveller Entry Form), pateikiant asmeninę bei kelionės informaciją. Elektroninę formą reikia užpildyti https://register.health.gov.tr/ kiekvienam keliautojui (įskaitant vaikus), ją užpildžius sugeneruojamas HES kodas. Formą reikia pateikti atspausdintą arba parodyti atsisiųstą telefone registracijos į skrydį metu. Pildant Keliautojo atvykimo formą būtina nurodyti miestą ir viešbučio, kuriame planuojama apsistoti, adresą. Miesto laukelyje turi būti įvesta ANTALYA, vėliau įvesti viešbučio adresą. Keliautojai yra asmeniškai atsakingi už teisingos informacijos formoje pateikimą.

•        DRAUDIMAS

Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojame įsigyti Turkijos vyriausybės siūlomą COVID DRAUDIMĄ, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19. Atkreipiame dėmesį, kad neapsidraudusiems asmenims susirgus COVID-19 liga gydymo paslaugos teikiamos mokamai. Viešbučiai Turkijoje nėra įsipareigoti padengti apgyvendinimo išlaidų asmeniui, kuris dėl kelionės metu patvirtinto teigiamo COVID-19 rezultato turi viešbutyje izoliuotis ilgiau nei planuojamos atostogos. Rekomenduojama įsigyti šių rūšių draudimus:

1. Turistų apsaugos ir paramos draudimas (Tourist Protection and Support Insurance) Šis draudimas padengia apdraustojo gydymo ligoninėje išlaidas. Draudimas gali būti užsakomas 0-65 m. amžiaus asmenims ir galioja 30 d. Draudimo kaina nuo 15 EUR (priklausomai nuo pasirinktų sąlygų).

2. Apgyvendinimo paramos draudimas (Accommodation Support Insurance) Šis draudimas padengia apdraustojo apgyvendinimo pratęsimo išlaidas iki 100 EUR per dieną, maks. 15 dienų (iš viso 1500 EUR). Draudimas gali būti užsakomas 0-65 m. amžiaus asmenims ir galioja kelionės metu. Draudimo kaina nuo 43,50 EUR (priklausomai nuo pasirinktų sąlygų). Daugiau informacijos apie kiekvieną draudimo rūšį ir sąlygas galite rasti čia (anglų k.): https://tga.gov.tr/insurance/ Draudimus galite užsakyti čia (anglų k.): https://www.covidinsurance4turkey.com/

Šie draudimai nedengia apgyvendinimo išlaidų susirgusių keliautojų artimiesiems, taip pat keliautojų grąžinimo iš atostogų krypčių po saviizoliacijos išlaidų.

  • SAUGUMAS KELIONĖS METU • ATVYKIMO Į TURKIJĄ TVARKA

Oro uoste privaloma dėvėti veido kaukę. Keleiviams ir lankytojams, kurie nedėvės kaukės, bus draudžiama patekti į terminalą. Oro uostuose prieš pasų kontrolę kiekvienam asmeniui patikrinama temperatūra. Jei įtariama, kad keleivis turi COVID-19, keleiviui paskiriamas karantinas izoliuotoje oro uosto vietoje, kol atliekamas nemokamas COVID-19 testas. Testuojamam asmeniui be nustatytų neigiamų COVID-19 simptomų leidžiama išvykti iš oro uosto, laikantis nurodytų taisyklių. Testuojamas asmuo su sunkiais COVID-19 simptomais nuvežamas 2-iems valandoms į izoliacinę patalpą laukti PGR tyrimo rezultatų. Visiems į Turkiją atvykstantiems keleiviams, kurie per pastarąsias 10 dienų lankėsi Brazilijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir Pietų Afrikoje, bus privalomas 14 dienų karantinas Turkijos oficialių valdžios institucijų nustatytose vietose. Dešimtą karantino dieną keleiviams reikės atlikti antrą PGR testą ir, jei tyrimo rezultatas bus neigiamas, izoliacijos laikotarpis baigsis.

  • INFORMACIJA DĖL RIBOJIMŲ

➢ Privalomas veido kaukės dėvėjimas visose viešose vietose ir saugaus atstumo laikymasis.

➢ Turkijos piliečiams ir gyventojams taikoma komendanto valanda (darbo dienomis nuo 21:00 iki 5:00 ir savaitgalį nuo penktadienio 21:00 iki pirmadienio 5:00). Turistams ir kai kuriems paslaugų teikėjams komendanto valanda netaikoma.

➢ Viešuoju miesto transportu leidžiama naudotis tik užimant sėdimą vietą, kad būtų užtikinamas tinkamas saugus atstumas tarp keleivių. 20 metų ir jaunesniems bei 65 metų ir vyresniems žmonėms draudžiama naudotis viešuoju transportu.

➢ Turistai gali keliauti privačiomis transporto priemonėmis be papildomo leidimo, jei jie turi savo apgyvendinimo / kelionės užsakymo dokumentą.

➢ Judriose gatvėse ir aikštese gali būti ribojamas žmonių skaičius. Neleidžiami žmonių susibūrimai namuose.

➢ Restoranai veiks tik maisto pristatymo būdu. Viešbučių restoranai veiks ir bus atviri tik viešbučio klientams.

➢ Turkiškų pirčių, saunų, masažo salonų, baseinų, pramogų parkų ir pan. paslaugos sustabdytos. Viešbučiuose šios paslaugos bus teikiamos tik jų klientams.

  • TEIGIAMO COVID-19 REZULTATO ATVEJU KELIONĖJE

Vykstantiems į Turkiją būtinai rekomenduojama įsigyti draudimą, kuris padengtų medicinines bei apgyvendinimo išlaidas, kilusias dėl COVID-19. Daugiau informacijos apie Turkijos vyriausybės rekomenduojamus draudimus (anglų k.) rasite čia: https://www.covidinsurance4turkey.com/.

Asmeniui patvirtinus teigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, jis gali rinktis gydymą ligoninėje arba, geros savijautos atveju, likti karantinuotis viešbutyje, izoliacijai paskirtame kambaryje. Gydymo išlaidas ligoninėje ir apgyvendinimo viešbutyje išlaidas izoliacijos laikotarpiu (viršijančias planuojamų atostogų trukmę), dengia klientas asmeninėmis lėšomis arba jo įsigytas draudimas. Atkreipiame dėmesį, kad keliautojų grąžinimas iš atostogų krypčių po saviizoliacijos nėra dengiamas draudimo. Kelionės organizatorius įsipareigoja užtikrinti savo keliautojų sugrįžimą į Lietuvą.

• Esant galimybei kelionės paketą įsigijusiems klientams bus pasiūlyti atgalinio skrydžio bilieto keitimą artimiausiuose reisuose su laisvomis vietomis nemokamai arba už priemoką, priklausomai nuo aplinkybių.

• Tuo atveju, jei grįžimo užsakomaisiais skrydžiais kelionės paketą įsigijusiems klientams nebus galimybės pasiūlyti, bus ieškoma alternatyvų klientams grįžti reguliariais skrydžiais kuo mažesniais kaštais ir/ar patogesnėmis sąlygomis.

• Įsigijusiems tik skrydžio bilietus arba keliones reguliariasiais skrydžiais klientams, grįžimui į Lietuvą galioja bilieto keitimui taikomos sąlygos.

  • REIKALAVIMAI GRĮŽTANTIEMS Į LIETUVĄ

Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos vyriausybė Turkiją yra priskyrusi paveiktoms šalims. Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja į šalį nevykti. Siekiant sumažinti naujų koronaviruso mutacijų plitimo riziką, nuo vasario 8 d. stiprinama visų į Lietuvą iš užsienio atvykstančių keleivių patikra oro uostuose. Visų atvykstančių keleivių dokumentai ir, jei privaloma, COVID-19 tyrimų rezultatai bus tikrinami oro uostų atvykimo erdvėse, pasiėmus bagažą. Keleivių prašoma dar prieš kelionę arba kelionės metu įsitikinti, kad visi dokumentai yra paruošti patikrai, ir tvarkingai pateikti juos kontrolės punktuose dirbantiems pareigūnams.

  • NVSC ANKETA

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą registracijos patvirtinimą (QR kodą) pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę anketą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

  • COVID-19 TYRIMAS

Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. Laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas (pakanka vieno iš jų), serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas. Visą detalią informaciją dėl COVID-19 tyrimo atlikimo prieš grįžtant į Lietuvą keliautojams suteiks kelionės organizatoriaus atstovai Turkijoje susitikimo metu.

• Atstovai poilsiautojų patogumui suorganizuos laboratorijos atstovo atvykimą į viešbutį, atsižvelgiant į turistų atgalinio skrydžio laiką. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 24-48 val. Tyrimo rezultato sertifikatas pristatomas klientams į viešbutį. Paslaugos kaina 30 EUR/asm.

• Atstovai pageidaujantiems atlikti tyrimą savarankiškai padės užsiregistruoti ir nuvykti į artimiausią laboratoriją, pasirūpins tyrimo rezultato sertifikatų pristatymu klientams į viešbutį. Tyrimo ir transporto kainų teirautis susitikimo su atstovu metu.

• Poilsiaujantiems Alanijos viešbučiuose taip pat yra galimybė patogiai savarankiškai atlikti testą Alanijos centre esančiose laboratorijose. Testavimo mašinos surenka mėginius ir siunčia į Antalijos laboratoriją 4 kartus per dieną. Atliekamas PGR tyrimas, rezultatai gaunami per 12-24 val. Tyrimo kaina ~25 EUR/asm. + transporto išlaidos (priklauso nuo atstumų).

  • SAVIIZOLIACIJA

Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

* Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

• tranzitu per Lietuvos Respubliką vykstantiems asmenims;

• COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kai o COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir o nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą, o tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).

• Nuo COVID-19 paskiepytiems asmenims, kai o skiepijimas atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir o pagal pilną skiepijimo schemą, o tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas). Užsienio šalių institucijos nėra įsipareigojusios priimti dokumentų kitomis kalbomis ir griežtai reikalauja vertimo į anglų kalbą.

Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis.

**********************************************************************************************************************************************************

Vis daugiau keliautojų vyksta į Turkijos kurortus, todėl kelionių organizaorius Novaturas dalinasi šiuo metu aktualiausia sergamumo COVID-19 Turkijoje informacija.

Turkijos sveikatos ministerijos oficialiai skelbiamais duomenimis, praėjusios savaitės sergamumo COVID-19 rodiklis Antalijos regione yra 190,44 atvejai 100 tūkstančių gyventojų.

Šiuo metu mūsų poilsiautojus pasitinkantis Antalijos regionas gyventojų skaičiumi yra panašus į Lietuvą (Antalijoje ~2,4 mln. žmonių, Lietuvoje ~2,8 mln. žmonių). Palyginimui Lietuvoje vakarykštės dienos duomenimis sergamumo COVID-19 rodiklis siekia 382,4 atvejus.

Visa bendra informacija apie Turkijos sergamumo rodiklius, testavimų apimtis ir teigiamų tyrimo rezultatų dalį tarp atliktų tyrimų Turkijos sveikatos ministerijos yra atnaujinama ir skelbiama kasdien. Visus naujausius duomenis kviečiame sekti čia: https://covid19.saglik.gov.tr/.

Turkijos vyriausybė yra inicijavusi griežtą saugaus turizmo programą („Healthy Tourism Certification” program), kurios laikytis turi visos turizmo paslaugas teikiančios įmonės. Užtikrinant saugumą keliautojams, tik pagal šią programą sertifikuoti viešbučiai gali priimti keliautojus, o turizmo srityje dirbantys asmenys skiepijami prioriteto tvarka

Paskelbta 2021.04.07 d.

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.