Svarbi informacija keliaujantiems slidinėti į Austriją

Sukurta: 2021-11-01

Paruošėme išsamią informaciją apie tai, kokie saugumo reikalavimai galioja vykstant į Austriją. Ši informacija yra svarbi jau įsigijusiems slidinėjimo keliones ir planuojantiems slidinėti Austrijoje 2020/2021 m. žiemos sezono metu

(Atnaujinta 2021 11 10)

Atvykimo į Austriją sąlygas nustato Austrijos sveikatos apsaugos ministro įsakymas. Šis įsakymas skirsto šalis į atskiras grupes pagal epidemiologinę situaciją. Lietuva šiuo metu patenka į 1 sąrašą:

Dėmesio! Nuo lapkričio 8 dienos pasikeitė atvykimo į Austriją sąlygos. Pagrindinis pasikeitimas - 
Keliautojai su COVID-19 testais nėra įleidžiami į šalį.

Į Austriją atvykti GALI VISI KELIAUTOJAI, kurie:

•    Pasiskiepiję ir kai nuo paskutinės vakcinos dozės iki kelionės pradžios pilnai praėję 14 dienų, Keliaujant tinka E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Skiepijimo pažymėjimas/Vaccination Certificate).

•    Keliautojai, turintys sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, apie tai, kad asmuo persirgo koronavirusu, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu COVID-19 PGR tyrimo rezultatu, ir nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki atvykimo į Austriją. Tinka tik E-sveikatoje formuojamas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas (Persirgtos ligos pažymėjimas/Certificate of Recovery).

  • Vaikai iki 12 m. Vaikų iki 16 m. atvykimo į Austriją sąlygos tikslinamos.

Keliautojams, kurie per paskutines 10 dienų lankėsi tik 1-ojo sąrašo valstybėse elektroninės registracijos (Pre-Travel-Clearance (PTC)) atlikti bei 10 dienų karantinuotis atvykus į Austriją nereikia.
1-ojo sąrašo valstybės: Andora, Australija, Belgija, Bosnija ir Herzegovina, Bulgarija, Kanada, Kroatija, Kipras, Čekija, Danija, Vokietija, Estija, Suomija, Prancūzija, Graikija, Hong Kongas, Vengrija, Islandija, Airija, Italija, Jordanija, Latvija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Macau, Malta, Moldavija, Monakas, Olandija, Naujoji Zelandija, Norvegija, Lenkija, Portugalija, Kataras, Rumanija, San Marinas, Saudo Arabija, Pietų Korėja, Singapūras, Slovakija, Slovėnija, Ispanija, Švedija, Šveicarija, Taivanas, Urugvajus, Vatikanas ir Vietnamas.

Šaltiniai: https://www.oesterreich.gv.at/en/themen/coronavirus_in_oesterreich/pre-travel-clearance.html; 

https://orf.at/corona/stories/3235631

Saugumo reikalavimai Austrijoje:

•    Visose viešose vietose privaloma dėvėti apsaugines veido kaukes.

•    Nuo lapkričio 1 dienos dėl didėjančio sergamumo COVID-19 įvedama 5 pakopų pandemijos programa:

               1. Sutrumpinamas Antigenų testo galiojimas iki 24 valandų (anksčiau buvo 48 valandos); įvedama 3G taisyklė (persirgę, pasiskiepiję arba turintys galiojantį neigiamą COVID-19 testo rezultatą) renginiuose nuo 25 asmenų. Veido kaukių dėvėjimas visose viešose vietose. Įėjimas į viešbučius ir restoranus galimas tik su Žaliuoju (COVID-19) pasu arba 3 G (persirgę, pasiskiepiję arba turintys galiojantį neigiamą COVID-19 testo rezultatą).

               2-3. Antra pakopa susijungia su trečia. Įvedama 2 G taisyklė (tik persirgę arba pasiskiepiję) vakariniams ir naktiniams renginiams, restoranams bei dideliems renginiams be nustatytų vietų. Taip pat įvedama 2,5 G taisyklė (persirgę, pasiskiepiję arba turintys galiojantį neigiamą PGR COVID-19 testo rezultatą) vietoj 3 G taisyklės (persirgę, pasiskiepiję arba turintys galiojantį neigiamą COVID-19 testo rezultatą). Nebegalioja antigenų ir kiti testai.

               4. Kuomet intensyvios terapijos skyriai užsipildo 20% (400 lovų): visur įvedama 2 G taisyklė (tik persirgę arba pasiskiepiję).

               5. Kuomet intensyvios terapijos skyriai užsipildo 30% (600 lovų): įvedamas karantinas ir draudžiama išeiti iš namų visiems, kas nepasiskiepiję (išskyrus: į darbą, apsipirkti būtiniausių produktų ir suteikti skubią pagalbą). Visiems privaloma nešioti veido kaukes.

•    Šiuo metu Austrijoje galioja ketvirtos pakopos taisyklės:

               - Renginiuose nuo 25 asmenų gali dalyvauti tik asmenys, kurie turi persirgimo COVID-19 ar skiepijimo nuo COVID-19 dokumentus. COVID-19 testo rezultatas nepriimamas.

               - Prieš įeinant į viešbutį ar maitinimo įstaigas būtina pateikti  persirgimo COVID-19 ar skiepijimo nuo COVID-19 dokumentus. COVID-19 testo rezultatas nepriimamas.
              - Keliantis keltuvais ir keltuvų stočių patalpose, privaloma dėvėti FFP2 (respiratorių) tipo kaukes. 

REIKALAVIMAI GRĮŽTANT Į LIETUVĄ

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.