Patarimai planuojant slidinėjimo sezoną 2020/2021

Sukurta: 2020-05-20

Vilturo vadovas Dalius Duknauskas dalijasi mintimis apie dabartinę situaciją įmonėje ir patarimais planuojant būsimą slidinėjimo sezoną Žiema 2020/2021, kuriam šiuo metu intensyviai ruošiasi visas kolektyvas.

Pastaruoju metu mūsų klientai klausia, kaip mums sekasi, taigi noriu visiems atsakyti – situacija stabili. Vis dar bendraujame su partneriais dėl įmokų už netikėtai nutrauktas rezervacijas grąžinimo ar perkėlimo kitam žiemos sezonui.

Noriu padėkoti mūsų klientams, kurie sutiko perkelti dėl karantino paskelbimo neįvykusias keliones ateinantiems metams. Taip pat noriu pasidžiaugti, kad baigiame atsiskaityti su klientais, kurie kreipėsi dėl įmokėtų pinigų grąžinimo.

Norėčiau pasidalinti savo mintimis dėl kito slidinėjimo sezono, esant daug baimių, neapibrėžtumo ir kartais perdėto gąsdinimo.

Dažnas slidininkas klausia, kaip bus, ar planuoti, kur geriau vykti. Norėčiau nuraminti ir padrąsinti. Jau dabar girdime apie laisvėjančią Austriją, optimistines prognozes iš Italijos, pragmatiškai situaciją vertinančią  Prancūziją. Neabejoju, kad kitą žiemą slidinėjimo sezonas įvyks. Manau kelionės į gamtą, aktyvus poilsis,  o slidinėjimas yra būtent tokia kelionė, turi perspektyvą. Turbūt sutiksite, kad čiuožiant nuo kalno, tikrai niekuo neužsikrėsite. Pagrindinis klausimas kaip saugiai nuvykti į kurortą ir kaip leisti laiką slidinėjimo miestelyje. Matyt kai kurių linksmybių galėsime ir atsisakyti. Svarbiausia laikas ant kalno, o šėlionės baruose ir „Apre-ski“ gali ir palaukti.  Pasvarstykime: keliauti lėktuvu tikrai bus įmanoma. Jau šiuo metu skelbiami reikalavimai oro uostams, avia linijoms,  kaip maksimaliai apsaugoti keleivius, kokių priemonių reikia imtis, kad kelionė būtų saugi. Viso to išmoksime ir keliausime, kaip keliavome ir po rugsėjo 11,  tik būsime atsargesni. Daug kas svarsto keliauti savo automobiliu. Taip pat nematau jokių kliūčių. Tokiu atveju, gal geriau rinktis artimesnius kurortus, gal daugiau Austriją, tuo labiau, kad Austrija visada garsėja savo tvarka ir kokybe. Nors oras Austrijoje gal ir ne toks saulėtas, bet juk svarbiausia slidinėjimas. Žinoma dar yra galimybė keliauti ir autobusu. Neabejoju, kad autobusai nebus užpildyti 100%, bus galimybė sėdėti išlaikant atstumą, tai kodėl gi ne.

Kitas svarbus kelionių aspektas yra aiškios  viešbučių atšaukimo sąlygos. Užsakant kelionę į tai reikia atkreipti dėmesį.  Viešbučių atšaukimo taisyklės nėra vienodos. Kai kuriuos viešbučius galima atšaukti likus 14 dienų, kitus likus 30 dienų, būna, kad galima atšaukti ir likus savaitei iki atvykimo.

Taip pat reikia nepamiršti neįvykusios kelionės draudimo. Bet draudžiantis, būtina labai atidžiai perskaityti draudimo sąlygas. Žinau daug atvejų, kai žmonės nusivilia savo draudimu, nes sąlygos, kurių neperskaitė, yra labai griežtos ir pasinaudoti tokiu draudimu nepavyksta.

Apibendrinant mano patarimas būtų toks:

Rinkitės kelionės būdą, kuris Jums atrodo pats saugiausias. Aš rinkčiausi lėktuvą;

Atkreipkite dėmesį į kelionės atšaukimo sąlygas;

Nepamirškite neįvykusios kelionės ir sveikatos draudimo

Aš pats iš Italijos išvykau kovo 14 d. Dar ilgai išliks atmintyje liūdno pasieniečio žodžiai  - "don‘t come back to Italy this year, but welcome next winter". Galiu atsakyti  - "For sure" - tikrai sugrįšiu, kai tik bus saugu ir galima keliauti.

                                                                                                                                                                           Dalius Duknauskas, Vilturas

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.