Keliautojų užrašai: Paryžius savarankiškai per 7 dienas

Sukurta: 2015-06-23

Paryžius - tai vienas didžiausių miestų visame pasaulyje, į kurį kasmet plūsta tūkstančiai žmonių.
Išgirdus pavadinimą „Paryžius“ nejučia užsisvajoji, prieš akis iškyla romantiški vaizdai su Eifelio bokštu, nuostabi Senos pakrantė su daugybe laivelių ir prancūziški akordeono garsai. Ką jau kalbėti apie prancūzišką virtuvę ar paprasčiausią Baguette, kas yra prancūziška kasdienybė. Miestas garsėja savo meno galerijomis, muziejais bei turtinga istorija, nepamirštant ir to, jog tai – madų sostinė.

PARYŽIUS: Prancūzijos sostinė. Įsikūręs prie Senos upės. Dažnai įvardijamas kaip „Meilės miestas“ arba „Šviesų miestas“.
Populiacija: 12,1 mln.
Valiuta: Euras (€)
Kalba: Prancūzų

Į šį neužmirštamą miestą grįžau po 9 metų pertraukos, ir patikėkite, kasmet vis kirbėjo mintis „Jau laikas keliauti į Paryžių“. Pagaliau prisiruošiau. Per tuos metus daug kas pasikeitė. Ant kiekvieno kampo dabar gali rasti bistro restoranėlį su bent pora staliukų lauke, kad ir kokio lygio tas restoranėlis bebūtų. Miestas šiek tiek atsinaujino aplinką – įrengta ir sutvarkyta daugybė parkų, malonu vaikščioti Senos pakrante ar tiesiog miesto gatvelėmis. Širdis dainuoja vėl matant tą nuostabią architektūrą ir verdantį prancūzišką gyvenimą. Tačiau apie viską nuo pradžių.

Atvykimas. Kelionei pasirinkome gegužės mėnesį. Nei pernelyg karšta, nei per šalta, gėlės žydi, medžiai žaliuoja. Itin patogu keliauti, kadangi iš Lietuvos yra tiesioginiai skrydžiai. Šį kartą skridome su Wizzair aviakompanija, į Paryžiaus Beauvais (Bovė) oro uostą. Tiesa, jis 1:15 val kelio nuo paties Paryžiaus miesto, tačiau susisiekimas – itin gerai suplanuotas, tad nusileidus net nekilo jokių klausimų. Specialiu autobusu be vargo pasiekėme miesto pakraštį, iš kur metro laisvai gali pasiekti betkurią miesto vietą. Infrastruktūra Paryžiuje itin gerai išvystyta, važiuoja daugybė autobusų, o metro tinklas – išraizgęs visą miestą. Metro traukiniai važiuoja kas 3-4 minutes dienos metu, o vakarais bent jau kas 10-15 minučių, ir veikia daugmaž iki 1 valandos nakties darbo dienomis (iki 2 val – savaitgaliais).
Atstumai Paryžiuje – tikrai nemenki, einant pėsčiomis, galima ir kojas palikti, tad verta pirkti 10 metro bilietų vienu metu - gausis pigiau nei pirkti bilietus po vieną, (arba 3, 5, 7 dienų bilietus), priklausomai nuo to, kiek planuojate keliauti.

Nakvynė. Mano manymu, geriausias pasirinkimas – studija arba apartamentai be maitinimo, kadangi pagal savo poreikius pats gali pasidaryti valgyti virtuvėlėje, kas rytą nuėjęs į kepyklėlę nusipirkti šviežiai keptą Croissant (raguolį) ar baguette (prancūzišką batoną). Ryte su Baguette rankoje pamatysite kas trečią prancūzą, nes tai rytinė tradicija ir jie itin vertina šviežius produktus.
Norintys, gali apsistoti ir viešbučiuose su pusryčiais. Turėkite omeny, kad Prancūzijoje kambariai, toli gražu, nėra erdvūs.
Lokacijos prasme, rekomenduočiau apsistoti arčiau centro, nes nėra reikalo kasdien keliauti su metro  iš užmiesčio, kai galima apsistoti arčiau lankytinų vietų ir negaišti laiko važinėjant. 

Lankytinos vietos. Keliavome dviese, ir kadangi tai buvo nebe pirmas kartas – tikslas buvo pailsėti, nelekiant per visus muziejus. Mėgstame pasivaikščioti, tad buvome pasiruošę viską pamatyti vaikštant pėsčiomis. Teoriškai – galbūt, praktiškai – sudėtinga. Iš anksto susiplanuokite ką norite pamatyti, žemėlapyje susižymėkite žvaigždutes ir susiskirstykite kurią dieną, kur keliausite.

Šį kartą gyvenome 15-tame kvartale, 10 minučių pėsčiomis iki Eifelio bokšto, tad pirmas pasivaikščiojimas ir buvo iki Champ de Mars iš kur atsiveria puikus Eifelio bokšto vaizdas. Dėl kėlimosi į patį Eifelio bokštą – jei atvažiavote dviem dienom – galbūt ir verta, tačiau mieste yra daugybė kitų vietų, iš kur Paryžiaus panorama matosi ne ką prasčiau ir nemokamai. Itin gražios nuotraukos su Eifelio bokštu gaunasi tiek iš Champ de Mars, tiek iš kitoje pusėje esančių Trocadero sodų.
Vakare Eifelio bokštas būna apšviečiamas ir atrodo dar įspūdingiau, o 22 val įžiebiamos mirgančios lemputės, tačiau jos dega vos keletą minučių, tad nepražiopsokite.. vėliau bokštas tiesiog būna apšviestas.

Tiek trumpos, tiek ilgesnės viešnagės meilės mieste metu, verta praplaukti Senos upėje esančiais laiveliais. Ekskursija trunka apie 1-2 valandas, praplaukiama po daugybe tiltų, papasakojant įdomias istorijas apie praplaukiamus objektus. Ekskursija prasideda prie Eifelio bokšto //Bateaux Parisiens, Port de la Bourdonnais// esančioje prieplaukoje.
Taip pat yra galimybė plaukiant laivu pavakarieniauti. Vakarienės kaina priklauso nuo pasirinkto meniu ir plaukimo laiko bei trukmės, taip pat nuo staliuko lokacijos laive. Vakarienę reikėtų rezervuoti iš anksto, kainos svyruoja nuo 40 iki 150 EUR žmogui.

Vaikštant po Paryžių svarbu neužmiršti pakelti galvos ir atkreipti dėmesį į architektūrą – čia kone kiekvienas langas - su nedideliu prancūzišku balkonėliu, raitytais turėklais. Magnifique!

Montmartre - itin prancūziškas rajonas, Paryžiaus šiaurinėje dalyje, su daugybe suvenyrų parduotuvių ir minia žmonių. Vaikštant po Montmartrą įvairiomis gatvelėmis pajauti tikrą paryžietišką gyvenimą, kitokį nei pačiame Paryžiaus centre. Viena gražiausių Paryžiaus vietų ant kalvos stūgsanti – Švč. Jėzaus Širdies Bazilika (Basilique du Sacré-Coeur de Montmartre) //35 Rue du Chevalier de la Barre//, iš čia atsiveria nuostabus vaizdas į visą Paryžių. Galima pasiekti lipant laiptais arba užkilti specialiu funikulieriumi. Rekomenduoju į šią vietą atvykti, kai geras oras.

Verta apsilankyti Monmartre kapinėse (Cimetiere de Montmartre) //20 Avenue Rachel//, kurios stebina antkapių didybe ir ramuma. Čia ilsisi tokie įžymūs žmonės kaip – Edgar Degas, Gustave Moreau, Alexandre Dumas, Hector Berlioz ir kiti.
* Pastaba: Monmartre rajone ypatingai saugokite daiktus. Gatvėje kalbina daugybė įvairių tautybių prekiautojų. Siūlo pirkti įvairias apyrankes, pakabukus, suvenyrus, prašo pasirašyti peticijas. Geriausia jiems iš viso nieko nesakyti, nekreipti dėmesio ir tiesiog praeiti, kadangi dauguma jų – sukčiai, jiems užkalbinus, galite greitai likti be piniginės ar asmeninių daiktų.
Pėsčiomis galima nueiti iki Mulen Ružo (Moulin Rouge) //82 Boulevard de Clichy// – garsiojo kabareto su malūnu ant stogo. Norintiems pamatyti kabareto spektaklį rekomenduoju užsirezervuoti vietas iš anksto.

Nuo Montmartre judant į pietus prasideda 9-tasis rajonas, kuriame yra daugybė kultūrinių – pramoginių vietų, tokių kaip: Saint Georges teatras, Mogador teatras ir Palais Garnier Operos rūmai. Norint apsilankyti spektakliuose bilietus reikėtų rezervuoti bent pusę metų į priekį, kadangi spektakliai yra labai populiarūs ir vietos išgraibstomos itin greitai.

Taip pat šiame rajone įsikūręs vienas didžiausių ir seniausių prekybos centrų – Galeries Lafayette Haussmann //40 Boulevard Haussmann// parduotuvių rojus žemėje, įkurtas 1912 metais. Septyniuose prekybos centro aukštuose rasite apie 1000 skirtingų prekės ženklų parduotuvių: Prada, Chanel, Michael Kors, Pinko, Sandro, Maje, Louis Vuitton, Hugo Boss ir daugybę kitų garsių pasaulinio lygio mados namų ir dizainerių parduotuvių. Prekybos centras suskirstytas aukštais pagal prekių tipus, nuo kosmetikos ir aksesuarų, drabužių moterims, drabužių vyrams, vaikams, iki namų dekoro parduotuvių, milžiniško knygyno ir kanceliarijos prekių aukšto, namų ruošos daiktų, kelionių prekių ir įvairių kitų daiktų, nuo kurių gausybės net akys raibuliuoja.

Į šį prekybos centrą verta užsukti, net jei neplanuojate nieko pirkti, kadangi parduotuvės interjeras – išskirtinis. Itin įspūdingai atrodo, virš 100 metų senumo, šedevras - Lafayette kupolas, o užsikėlus į ant stogo esančią terasą atsiveria pritrenkiantis Paryžiaus vaizdas, su Eifelio bokštu, prie pat esančiais Palais Garnier operos rūmais ir kvapą gniaužiančia miesto panorama.

Virš Senos upės truputėlį į Rytus esantis Le Marais kvartalas visuomet buvo mano vienas mėgstamiausių mieste. Nedidelės ir siauros gatvelės istorinėje vietoje sužavėjo tikrai ne mane vieną. Čia jau daugybę amžių gyveno Paryžiaus aristokratai, tai matosi tiek iš itin įmantrių rajono aikščių, tiek iš sodų. Kai palaipsniui didikai išsikraustė, Marais tapo vienu iš Žydų gyvenimo centrų Paryžiuje, čia įsikūrę žydų mokyklos, sinagogos, itin sutvarkyta aplinka. Gatvelėse pilna įspūdingų parduotuvių ir kavinių. Viena iš pagrindinių šio rajono charakteristikų ir yra mada. Čia populiarios tiek prabangios, tiek mažiau žinomų dizainerių parduotuvėlės, nedideli boutique‘ai.
Vaikštant po Le Marais kvartalą „paklaidžiokite“ po gatveles, užsukite į įvairius kiemelius, kur slepiasi neįtikėtino grožio sodai, kaip pavyzdžiui Musee des Archives Nationales //60 Rue des Francs Bourgeois// nacionalinių archyvų muziejaus kieme. Prisėskite pailsėti Place de Vosges skverelyje, kuriame ant pievos papietauti ateina daugybė žmonių. Marais rajone taip pat yra Nacionalinis Picasso muziejus Musee National Picasso //5 Rue de Thorigny// talpinantis apie 5000 menininko darbų.

Netoli Marais kvartalo rasite Pompidou centrą - tai muziejus/meno galerija su išskirtiniu eksterjeru. Verta pamatyti iš lauko pusės, kadangi atrodo, lyg visas pastatas būtų „išnarpliotas“ vamzdynu.
Taip pat nepraeikite iš šono esančio Stravinsky fontano su itin įdomiu baseinu su įvairiomis skulptūromis.

Le Marais kvartalas pietuose ribojasi su Senos upe, kurios pakrantėje išsidėstę daugybė garsių muziejų, meno galerijų ir kitų įžymių vietų. Pakrantė yra viena populiariausių laisvalaikio praleidimo vietų Paryžiuje, čia kasdien sportuoja tūkstančiai žmonių – bėgioja, važinėja dviračiais, riedučiais, paspirtukais. Kai gražus oras – netgi gali būti sudėtinga rasti laisvą vietą prisėsti.

Jei kalbant apie miesto įžymybes - viena garsiausių pasaulyje, seniausia Šiaurės Prancūzijoje – Notre Dame Paryžiaus katedra // 6 Parvis Notre-Dame - Pl. Jean-Paul II // – nepaliks abejingų, atvykus į Paryžių privalai ją pamatyti. Tai vienas reikšmingiausių ankstyvosios gotikos architektūros paminklų.

Einant link Eifelio bokšto, palei Senos upę, rasite Pont des Arts – tiltą nukabintą tūkstančiais įsimylėjusių žmonių spynelių. Vienu metu, Paryžiaus valdžia netgi nuėmė dalį spynų, kadangi tilto konstrukcija neatlaikė svorio ir dalis tvoros įlūžo ir nukrito žemyn. 

Kitoje pusėje gatvės nuo Pont des Arts tilto prasideda garsusis Musee du Louvre (Luvro muziejus) – tai buvę karalių rūmai, įsikūrę pačiame Paryžiaus centre tarp Senos dešiniojo kranto ir Rue de Rivoli gatvės. Tai lankomiausias pasaulyje muziejus, talpinantis 35000 eksponatų (viso muziejaus fonduose yra apie 380 000 eksponatų) nuo Senovės civilizacijų laikų ir baigiant XIX amžiumi. Dėl itin didelio lankytojų srauto 1989 metais buvo atidarytas naujas požeminis patekimas į muziejų ir uždengtas garsiąja Luvro piramide. Tai trečias pagal populiarumą Luvro meno kūrinys po Mona Lizos portreto ir Milo Veneros skulptūros. Norint pamatyti bent jau didesnę dalį ekspozicijos, šiam muziejui reiktų paskirti visą dieną. Eilėje prie bilietų gali tekti palaukti net pora valandų. 2012 metais muziejuje apsilankė daugiau nei 9,7 mln lankytojų.

Muziejų mėgėjams: daugyma muziejų Paryžiaus mieste ir regione yra mokami, tačiau kai kuriomis dienomis muziejus galima aplankyti nemokamai. Tokie muziejai kaip Musée Carnavalet, Musée de la Vie Romantique ir Musée d'Art Moderne de la Ville de Paris – siūlo nemokamą apsilankymą kasdien, visus metus.
Kiti muziejai siūlo nemokamą įėjimą pirmą kiekvieno mėnesio sekmadienį, įskaitant Musee d‘Art Moderne, Pompidou Centre ir Musee d‘Orsay.
Kai kurie muziejai taiko nuolaidas jaunimui (jaunesniems nei 26 metų), jie visus metus gali nemokamai lankytis Musee du Louvre, Conciergerie ir Sainte Chapelle.

Sąrašas muziejų, kuriuose galima apsilankyti nemokamai ar su nuolaidom: spausti čia

Luvre ir daugelyje kitų muziejų teko lankytis pirmosios viešnagės Paryžiuje metu, tad kaip minėjau, į muziejus šį kartą net kojos neįkėlėme. Tad paprasčiausi pasivaikšiojimai ir užėmė didžiąją dalį mūsų kelionės. Nepameluosiu sakydama, jog Paryžiuje – viskas didinga. Tiek prabangos prasme, tiek detalėmis, tiek pačiais dydžiais ir atstumais. Priešais Luvro muziejų esančiais Jardins des Tuileries sodais prieisite Luksoro obeliską – 23 metų aukščio, iš Egipto atvežtą obeliską, stovėjusį prie Luksoro šventyklos. Obeliskui šiuo metu yra daugiau nei 3000 metų ir jis stovi Place de la Concorde aikštėje nuo 1833 metų. Nuo šios aikštės prasideda garsieji Eliziejaus laukai – prestižinė Paryžiaus alėja, nuo seno garsėjanti prabangiomis parduotuvėmis ir teatrais, besitęsianti iki Arc de Triomph (Triumfo arkos).

Norintiems modernumo, rekomenduoju nukeliauti iki Grande Arc de la Defense – didžiosios arkos, esančios už 5 km nuo Triumfo arkos, einant tiesiai tiesiai, ilgai ilgai. Mes keliavome „atvirkščiu“ maršrutu – metro nuvykome iki La Defense rajono, o tuomet pėsčiomis nuėjome iki Triumfo arkos. Kitą kartą – ir atgal važiuosime metro. Didžioji arka – tai 110 m aukščio verslo centras - įsikūręs La Defense – didžiausiame Europoje, specialiai verslo tikslais pastatytame rajone, užimančiame 560 ha plotą. Čia kasdien dirba apie 180 000 darbuotojų, o per metus apsilanko 8 mln turistų. Prie arkos įsikūręs didelis „Les 4 Temps“ prekybos centras su šimtais parduotuvių, restoranų ir pramogų.


Detaliai apie šią kelionę į neaprėpiamą Paryžių būtų galima parašyti visą knygą, tad daugiau kelionės detalių apie maistą, lauktuves ir vietinius turgelius papasakosiu kitame mūsų BLOG‘o įraše. O kolkas, ačiū visiems susidomėjusiems, kelionė tikrai buvo nuostabi ir rekomenduoju aplankyti šį miestą ne kartą ir ne du. Kaip garsioji aktorė Audrey Hepburn yra pasakius: „Paryžius visuomet yra gera idėja!”

Tad keliaukit mielieji, nesivaržykit, jei norite mesti viską ir lėkti į Paryžių kad ir dabar – kreipkitės, padėsime įgyvendinti Jūsų svajones!

Linkėjimai,
Vaiva

Nori keliauti?
Kreipkis telefonu: +37068517018
El. paštas: vaiva@vilturas.lt

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.