Nauji apribojimai keliaujantiems įsigalioja nuo 2021.01.25 d. (atnaujinta 2021.02.15 d.)

Sukurta: 2021-01-25

2021 m. sausio 25 d. įsigalioja nauji, sugriežtinti, reikalavimai grįžtantiems į Lietuvą iš užsienio šalių.

Atnaujinta 2021.02.15 d.

Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktomis laikomų šalių į Lietuvą grįžtantiems keliautojams izoliacijos laikas trumpinamas nuo 14 iki 10 dienų. Šį izoliacijos laiką iš užsienio grįžę keliautojai galės dar labiau sutrumpinti, jei neturės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų ir ne anksčiau kaip 7-tą izoliacijos dieną savo lėšomis atlikę COVID-19 tyrimą PGR metodu gaus neigiamą rezultatą. Verta atkreipti dėmesį, kad ir sutrumpinus izoliacijos laiką 14 dienų po atvykimo būtina riboti asmenų, su kuriais bendraujama, skaičių, dirbantiems – nuvykti tik į darbą ir namus, bendraujant su kitais asmenimis dėvėti veido apsaugos priemonę, laikytis saugaus atstumo ir kitų bendrųjų koronaviruso prevencijos priemonių. 

Paveiktų šalių sąraše tebeišlieka visos pasaulio valstybės. Visą aktualų paveiktų šalių sąrašą galite rasti ČIA, virtualų žemėlapį galite stebėti ČIA.

Visa informacija apie reikalavimus grįžusiems / atvykusiems iš užsienio skelbiama NVSC interneto puslapyje.

NVSC anketa

Visi grįžtantys ar atvykstantys į Lietuvą asmenys privalo užsiregistruoti ir pateikti savo duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę asmenys privalo užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę formą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

COVID-19 tyrimas*

Visiems nuo sausio 25 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims privaloma turėti ne anksčiau nei 48 val. iki atvykimo atlikto COVID-19 tyrimo rezultatą arba atlikti tyrimą ne vėliau nei per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą. Keliautojai, kurie iki grįžimo nebus atlikę testo COVID-19 ligai nustatyti, iškart oro uoste NVSC specialistų bus registruojami tokiam tyrimui.

Saviizoliacija*

Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą).

*Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas persirgusiems ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą asmenims, jeigu yra sveikatos priežiūros įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas (lietuvių, anglų ar rusų k.) apie persirgimą ne anksčiau nei 90 dienų laikotarpiu iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją.

Persirgęs asmuo su savimi oro uoste turi turėti gydymo įstaigos pažymą apie tai, kad jam COVID-19 liga buvo patvirtinta atlikus laboratorinį tyrimą ne seniau nei prieš 90 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą. Jei asmuo buvo paskiepytas – dokumentus, įrodančius, kad tai padaryta pagal pilną skiepijimo schemą. Dokumentai turi būti su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą.

*********************************************************************************************************************************************************

Informuojame, kad nuo šiandien (01.25 d.) pasikeitė atvykimo iš paveiktomis laikomų šalių tvarka:

  • Visiems asmenims, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą iš paveiktomis laikomų šalių, privaloma 14 dienų izoliacija (yra galimybė sutrumptinti izoliaciją savo lėšomis 10 izoliacijos dieną atlikus COVID-19 (koronaviruso) tyrimą).
  • Privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) nustatymo tyrimo, atlikto ne anksčiau nei 48 val. prieš atvykimą į Lietuvą, rezultatą.

Testą atlikti galima ir Lietuvoje:

  • Ne vėliau kaip per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą būtina užsiregistruoti skambinant Karštąja linija tel. nr. 1808 arba bet kurioje tyrimus atliekančioje patvirtintoje laboratorijoje.

Net ir gavus neigiamą koronaviruso (COVID-19) testo atsakymą, visiems atvykusiems iš paveiktomis laikomų šalių izoliacija yra privaloma.

SVARBU! Pavektos šalys dabar yra visos Europos Sąjungos ir Europos Ekonominės Erdvės šalys išskyrus Graikiją, Suomiją ir Norvegiją. Paveiktų šalių sąrašas atnaujinamas kiekvieną penktadienį.

SVARBU! Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu yra gydymo įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų k.) apie persirgimą 90 dienų laikotarpiu iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją.

Išsami informacija SAM.lt ir NVSC.lt

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.