Kreta: Visų pamėgta dieviška Graikijos sala

Sukurta: 2017-04-12

Kreta yra magiška vieta su stulbinančiais paplūdimiais, senoviniais lobynais ir kraštovaizdžiais, apimančiais gyvybingus miestus ir svajokliškus kaimus, kur vietiniai dalinasi savo tradicijomis, nuostabiais virtuvės šedevrais bei dosnia dvasia. [2017.04.12]

Kurortas: Kreta, Graikija
Populiacija: 623 065 (2011 m)
Valiuta: Euras
Kalba: Graikų

Atvykimas į salą ir palankiausias sezonas atostogoms:
Nuvykti į Kretą galima visai nesudėtingai, iš Vilniaus yra vykdomi tiesioginiai reisai į Heraklioną, nuo balandžio pabaigos iki spalio pabaigos. Skrydis trunka apie 3:15 valandos. Pervežimas iš oro uosto iki Agios Nikolaos trunka apie 1 val, iki Retimno - apie 1,5 val, iki Chanijos apie 2-2,5 val. 
Pavasariai čia švelnaus klimato, gegužę įsivyrauja šilti ir sausi orai, jūra būna rami, lyja - retai, tad gegužė yra geriausias mėnuo kelionėms po salą bei aktyviai veiklai. Birželio mėnesį oras būna karštas ir saulėtas - geriausias laikas paplūdimiui. Liepa ir rugpjūtis - kepinantys ir vėjuoti mėnesiai, temperatūra dažniausiai šokteli virš +30-35'C.  Rugsėjį ir spalį, temperatūra sumažėja, ne taip karšta ir ne taip vėjuota kaip vidurvasarį. 

Gamta ir žavingas peizažas

Žiūrint į Kretos kraštovaizdį, nepaneigsi, jog jis atrodo išties meniškai: nuo saulės nupliekstų paplūdimių Šiaurėje iki raižytų kanjonų, išsiplečiančių įlankėlėmis ir uolomis nusėtoje Pietinėje salos pakrantėje. Išraiškingi slėniai sūpuoja nuotaikingus kaimus ir kuprotas kalvas, kurios palaipsniui pereina į snieguotus kalnus. Visa tai galite pamatyti keliaudami automobiliu, eidami ilgiausiu Europoje tarpekliu, pasivaikščiodami pėsčiomis po urvą, kur gimė Dzeusas arba mindami dviračiu po Lasičio plynaukštės sodus. Pasilikite laiko palikti pėdų įspaudus smėlio paplūdimiuose, praplaukti valtimis ar baidarėmis bei panardyti kristalo skaidrumo jūroje.

Kodėl mes mėgstame Kretą?

Graikijoje yra sakoma, kad Kreta galėtų būti atskira šalis. Taip yra sakoma ne be reikalo. Kuo daugiau keliauji ir matai pakrantes ir ištyrinėji kalnų kaimelius, pamatai, kaip vietiniai Kretiečiai didžiuojasi savo gyvenimo būdu bei tradicijomis. Sala kaskart sužavi iš naujo – išskirtinumu, turtais ir intriguojančia gamta. Kreta gali pasiūlyti prabangų poilsį rožinio smėlio paplūdimiuose, o tuo pačiu pasinerti į kalnuotus tarpeklius ir ramius kaimus, kur vietiniai gyventojai su mielu noru pasišnekučiuoja su užsieniečiais. Jausmas, lyg Kreta būtų milžiniška – tiek širdimi, tiek kraštovaizdžiu.

Turtingas istorinis paveikslas

Kretos natūralus grožis vienodai lygus turtingai salos istorijai. Kretoje prieš daugiau nei 4000 metų išsivystė pirmoji pažengusi civilizacija Europos žemėse. Minojiečiai – priešheleninė bronzos amžiaus civilizacija Kretoje ir Egėjo jūroje, klestėjusi maždaug 2700–1450 m. pr. m. e. Vėliau jų kultūrą nustelbė Mikėnų kultūra. Sprendžiant iš Mino dailės, Mino kultūrai būdinga matriarchatinė visuomenė ir deivės garbinimas. Minojiečiai saloje paliko daugybę legendų ir neišblėstančių pėdsakų, įskaitant ir garsiuosius Knoso rūmus. Būdama trijų kontinentų sandūroje, Kreta daugybę kartų buvo užimta ir perimta įvairiausių įsibrovėlių. Istorijos prisotinta Hania bei Retimnas, kur rasite daugybę labirintų, kuriuos sukūrė Venecijiečiai, valdę galingas tvirtoves, kur stūgso neapsakomo grožio Renesanso laikų vilos, moskos ir Turkiškų pirčių maudyklos. Bizantijos įtaka atsiskleidžia nuostabiomis freskomis išpuoštose koplyčiose, bažnyčiose ir vienuolynuose.

Tradicinė virtuvė bei skanumynai

Jei esate maisto gerbėjai – Kreta yra rojus, kur vietinės produkcijos patiekalai yra ne tendencija, o gyvenimo būdas. Kaimo tavernos ruošia savo mėsą, sūrius, alyvuogių aliejų, rakiją bei vyną, taip pat žvejoja įvairiausias jūros gėrybes. Sekant gurmanų takais, galėsite nesunkiai mėgautis prieskoniais ir žolelėmis, augalais, surinktais laukuose ir giriose, šviežiai gaminami sūriai pagal unikalius kaimo ar netgi namų tradicinius receptus, pagardinti vietinių pievų gėlių medumi. Kretiečių dieta yra viena sveikiausių pasaulyje. Maistas čia visuomet derinamas su puikiu vietos vynu ir užbaigiamas su ugningu rakijos stikliuku.

Kultūra

Dvasingi Kretos žmonės puikiai išsaugo unikalią kultūrą bei tradicijas, išlaikydami dinamišką salos sielą. Čia laisva forma koncertuoja muzikantai, naudodami vietinius instrumentus, tokius kaip styginė Kretos lyra, o per vestuves džiugu išvysti tradicinius šokius. Gyventojai dažnai susitinka vietiniuose kafeneia kavos namuose, ruošiasi šventėms, prižiūri avis arba švenčia vieną iš daugybės čia vykstančių festivalių. Visa tai Kretą daro nepakartojamą.

Jūsų Vilturas
Norit užsisakyti? Kreipkitės!
Vaiva +37068517018 (vaiva@vilturas.lt)
Natalija +37068512107 (natalija@vilturas.lt)
www.vilturas.lt 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.