Aktualu: Persirgusiems COVID-19 bus paprasčiau keliauti

Sukurta: 2021-04-08

Nuo balandžio 12 d. atnaujinamos grįžimo į Lietuvą sąlygos COVID-19 liga persirgusiems asmenims

Paskelbta 2021.04.08 d.

Balandžio 12 d. įsigalios LR Vyriausybės priimtas nutarimas, pagal kurį atvykstantiems į Lietuvą nereikia atlikti COVID-19 tyrimo, kai asmenys jau persirgo COVID-19 liga ir ji buvo nustatyta ne seniau nei prieš 180 d. (ankstesnis reikalavimas numatė 90 d. iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą laikotarpį). Taigi persirgusiems asmenims keliavimo sąlygos darosi palankesnės!

COVID-19 liga persirgę asmenys turi įsitikinti, jog visos būtinos sąlygos yra tenkinamos ir jie turi tai įrodančius dokumentus:

  1. COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu (serologinis antikūnų tyrimas, žymimas IgG arba IgM kodais, netinkamas) ir
  2. nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvą (iki balandžio 12 d. galioja 90 d. reikalavimas),

tai patvirtinantis asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas).

reikalavimai į Lietuvą atvykstantiems/grįžtantiems asmenims, kurie yra paskiepyti nuo COVID-19, išlieka galioti be pakeitimų:

  1. skiepijimas jiems atliktas ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir
  2. pagal pilną skiepijimo schemą,
  3. tai patvirtinantis dokumentas (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentas, konkrečios šalies arba tarptautinis skiepijimų sertifikatas) yra anglų kalba (jei originalas neišduodamas anglų kalba, jis turi būti verčiamas ir patvirtinamas vertimų biuro; notaro patvirtinimas nėra būtinas). E-sveikatos sistemoje jau formuojama sveikatos forma apie atliktą vakcinaciją anglų kalba.

Keleiviai, kurie registracijos į skrydį į Lietuvą metu negalės pateikti visus reikalavimus atitinkančių dokumentų apie persirgimą ar skiepijimą, privalės pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą, o grįžę į Lietuvą izoliuotis. 

Reikalavimas pateikti dokumentus, įrodančius neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą, persirgimą ar pasiskiepijimą, netaikomas jaunesniems nei 16 metų amžiaus ir tranzitu per Lietuvą vykstantiems asmenims

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.