Svarbi informacija keliaujantiems į Gruziją (Sakartvelą)

Sukurta: 2021-05-13

Čia rasite visą informaciją, ką reikia žinoti planuojant kelionę į Gruziją (Sakartvelą)

Saugumo reikalavimai vykstant į Gruziją: Lietuvos Respublikos piliečiai, atvykstantys į Sakartvelą (Gruziją), turi turėti COVID-19 (PGR) testo, daryto ne anksčiau kaip prieš 72 valandas iki atvykimo, neigiamą rezultatą. į Sakartvelą skrendančių keleivių, neturinčių PGR testo rezultato, oro linijos galės neįleisti į lėktuvą. Taip pat reikės atlikti pakartotinį PGR testą savo lėšomis trečią dieną nuo atvykimo į Sakartvelą. Papildomas PGR testas gali būti atliktas Gudauri kurorte, kainuoja 150 Gruzilos larių (apie 38 Eur).

Keleiviams, kurie yra paskiepyti Covid-19 Vakcina (dvejomis dozėmis) ir turi patvirtinančius dokumentus (anglų k.) - leidžiama atvykti į Sakartvelą be apribojimų.  Pakartotino PGR testo daryti nereikia.

Grįžtantiems į Lietuvą nuo kovo 10 d. : Visi į Lietuvą reguliariais, specialiais ir užsakomaisiais reisais (visų rūšių transportu) grįžtantys ar atvykstantys 16 metų amžiaus ir vyresni asmenys privalo pateikti ne seniau nei 72 val. laikotarpiu iki atvykstant į Lietuvą atlikto COVID-19 tyrimo neigiamą rezultatą įrodantį dokumentą (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų kalbą). Tinkamais COVID-19 tyrimais laikomi PGR tyrimas ir antigeno testas, serologinis antikūnų tyrimo atsakymas nepripažįstamas. 

SAVIIZOLIACIJA:  Visiems nuo vasario 15 d. iš paveiktų šalių atvykusiems asmenims (net ir turintiems neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą) privaloma 10 dienų izoliacija (su galimybe susitrumptinti izoliaciją 7 izoliacijos dieną savo lėšomis atlikus COVID-19 tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą). Reikalavimas darytis COVID-19 tyrimą ir izoliuotis netaikomas:

  • COVID-19 liga persirgusiems asmenims, kurie asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentu (su vertimu į anglų kalbą) patvirtina, kad COVID-19 liga buvo nustatyta teigiamu PGR tyrimo ar antigeno testo rezultatu ir nuo teigiamo rezultato patvirtinimo praėjo ne daugiau kaip 180 dienų iki grįžimo/atvykimo į Lietuvos Respubliką.
  • pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems ES vaistinių preparatų registre įregistruota COVID-19 ligos vakcina ir turintiems tai įrodantį dokumentą (asmens sveikatos priežiūros įstaigos dokumentą, konkrečios šalies arba tarptautinį skiepijimų sertifikatą; su vertimu į anglų kalbą).
Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.