Ką reikia žinoti planuojant slidinėjimo kelionę į Italiją?

Sukurta: 2021-01-12

Svarbi informacija slidininkams ir snieglentininkams, planuojantiems 2021 m. sausį ar vasarį keliauti slidinėti į Italijos kurortus.

Paskelbta 2021.01.12 d.

Nekantriai laukiame Italijos slidinėjimo kurortų atsidarimo, kuris planuojamas jau 2021 m. sausio 18 d.!  Ką reikia žinoti, norint planuoti slidinėjimo kelionę į Italiją? 

COVID19 TESTAS

Visiems keliautojams, atvykstantiems į Italiją iš Lietuvos privaloma pateikti neigiamą COVID19 (antigeninį ar molekulinį) testą patvirtinantį sertifikatą, kai testas atliktas imant mėginį iš nosiaryklės. Testas turi būti atliktas ne anksčiau kaip 48 val. iki atvykimo į šalį (būtina įvertinti laiko skirtumą, Italijoje yra 1 val. mažiau nei Lietuvoje). Atliekant COVID19 testą, būtina pateikti tą patį asmens dokumentą (asmens tapatybės kortelę ar pasą), su kuriuo keliausite.

COVID19 testas gali būti atliktas vienoje iš privačias medicinos paslaugas teikiančių įmonių. Testui reikia užsiregistruoti iš anksto, prieš užsakydami kelionę arba iškart užsakius, kad būtų priskirtas tinkamas tyrimo laikas. 

DEKLARACIJA

Prieš atvykstant į Italiją, privaloma iš anksto atsispausdinti ir užpildyti deklaraciją Self-Declaration, joje nurodant kontaktinę ir kelionės informaciją. Deklaracija pateikiama oro uoste atvykus. Deklaracijos forma skirta vienam asmeniui, t.y. kiekvienam asmeniui įskaitant vaikus ją reikia užpildyti atskirai. Deklaracijos formą rasite čia

SAUGUMO REIKALAVIMAI ITALIJOJE 

Siekiant riboti COVID19 viruso plitimą, Italijoje privaloma dėvėti kvėpavimo takų apsaugos priemones (kaukes) visose viešose vietose.

Kiti su pandemija susiję apribojimai priklauso nuo regiono. Šalies teritorija skirstoma į zonas, remiantis susirgimų rodikliais, zonos žymimos spalvomis (raudona, oranžinė, geltona). Atnaujinama informacija apie regionų skirtymą rasite čia.

Jeigu viešint Italijoje atsirastų į COVID-19 panašių simptomų, būtina nedelsiant apie tai pranešti specialiaisiais regionų telefonų numeriais, kuriuos rasite čia, ir laukiant tolesnių nurodymų sveikatos priežiūros institucijų sprendimų, saviizoliuotis. 

GRĮŽTANT IŠ ITALIJOS Į LIETUVĄ

Grįžtant į Lietuvą iš užsienio šalių, privaloma užsiregistruoti ir pateikti duomenis Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui (NVSC), užpildant deklaraciją elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad prieš pradėdami kelionę lėktuvu, keltu, autobusu ar traukiniu, asmenys turi užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gauti registracijos patvirtinimą – QR kodą, kurį privalo pateikti įlaipinimo metu. Elektroninę formą rekomenduojama užpildyti likus ne mažiau kaip 24 valandoms iki kelionės pradžios.

Grįžus į Lietuvą iš Italijos, saviizoliacija nėra privaloma. 

Slidinėjimo kelionių pasiūlymai/ Italija

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.