FOTO reportažas: Geriausi kalnų kurortų kadrai

Sukurta: 2016-03-15

Naujoje mūsų BLOG'o skiltyje "Foto reportažas" atrinksime įspūdingų nuotraukų iš įvairiausių pasaulio kampelių bei renginių. Šią savaitę - geriausi kadrai iš kasmetinio nuotraukų konkurso "Photo Annual", slidinėjimo tematika. Pasigrožėkite! [2016.03.15]

1. Virš audros "Above the storm"

Grant Gunderson ir KC Deane pajudėjo į Revelstoke, Britų Kolumbijoje, turėdami beprotišką idėją. „Žinojome, jog šaltas Arktikos oras besileisdamas nuo Rogerso perėjos duos šviežio puraus sniego, kol Vakarinėje dalyje – daugiau lis,“ sakė Gunderson‘as. Kai audra maišė žemę su dangumi slėnio apačioje, Deane‘as jau buvo įsitaisęs kalno viršuje, beveik vienodai vertikalioje pozicijoje su šlaitu: „Mano tėtis visuomet sakydavo nebijoti daryti pirmo posūkio, bet neperžengti savo galimybių ribos. Pavyko padaryti keletą greitų posūkių, o tik vėliau supratau, kad jau nusileidau nuo stačios uolos šlaito“.

Fotografas: Grant Gunderson
Slidininkas: KC Deane
Vieta: Revelstoke, Britų Kolumbija, Kanada

2. Iš Nieko į Kažką "From Nothing to Something" 

Slidininkas Eric Hjorleifson ir fotografas Robin O‘Neill, keliavo po debesuotą Selkirks regioną, neturėdami tikslo. Oro ir sniego nepastovumas privertė ieškoti alternatyvos „statumui ir gyliui“. O‘Neill‘as paminėjo: „Mes lyg ir darėme kažką iš nieko. Kaip Eric‘as geriausiai buvo sakęs, tiesiog slampinėjom aplinkui“. Iš nuotraukos matosi, jog „slampinėjimas“ gali būti visai linksmas.

Fotografas: Robin O’Neill  
Slidininkas: Eric Hjorleifson  
Vieta: Selkirks, Britų Kolumbija, Kanada

3. Lėtas degimas „Slow Burn“ 

Slidinėjimas Aliaskoje yra dažniau siejamas su laukimu, nei slidinėjimu. „Sėdėjimas dienų dienas gali būti labai sunkus. Iš psichologinės pusės,“ sako fotografas Will Wissman. Tą popietę, Tanner Hall buvo neslidinėjęs jau 13 dienų, tačiau staiga oras pasikeitė ir atėjo ilgai lauktas laikas čiuožti. Wissman‘as sako, kad iš visų sportininkų, su kuriais teko dirbti Aliaskoje, Hall‘as yra pakančiausias. „Tanner‘io sugebėjimas susikaupti buvo įspūdingas. Tam reikia daugiau nei talento.“

Fotografas: Will Wissman  
Slidininkas: Tanner Hall  
Vieta: Haines, Aliaska, JAV

4. Virš ir anapus ”Above and Beyond“ 

Tradicinis treniruočių rytas slidininkams Christian Bieri, Fabian Bösch, ir Till Matti, greitai tapo fotografijos auksu. „Šviesa buvo tobula, debesys , rūkas – viskas sukūrė paslaptingą atmosferą,“ sako fotografas Marc Weiler‘is. Tęsdama apšilimą ant kalno, drauge trūktelėjus pečiais, trijulė padarė įspūdingą skrydį. Weiler‘is, kuris tą dieną taip pat buvo ant kalno, surado tinkamą kampą ir įamžino trijulę, skriejančią į debesis. „Žinojau, kad kadras pavyks“.

Fotografas: Marc Weiler  
Slidininkai: Christian Bieri, Fabian Bösch, Till Matti  
Vieta: Laax, Šveicarija

5. Kantrybė "Patience" 

Fotografas Stephane Godin ir slidininkas Richard Amacker beveik valandą laukė ant kalno keteros, Rosa Khutor laukymėse, Rusijoje, kol pasitrauks debesys. „Oras čia greitai keičiasi, ir netoli esanti Juodoji jūra duoda daug drėgmės,“ paminėjo Godin‘as. Suprantama, oras pragiedrėjo ir Godin‘ui pavyko užfiksuoti Amacker‘į „piešiant“ meniškus posūkius ant kalno šlaito.

Fotografas: Stephane Godin
Slidininkas: Richard Amacker 
Vieta: Rosa Khutor backcountry, Rusija

6. Tiesiog Dykumos "Just Deserts" 

Pavogtas automobilis, sprogusi priekaba ir sunkvežimio atsiėmimas iš vidurio „Niekur“ – tokia buvo fotografo Elliott Berghagen savaitė. Velniška savaitė. Tačiau ši pašvaistė, netoli Golden kurorto, Britų Kolumbijoje, buvo didžiausias jo apdovanojimas. „Tai buvo nerealu. Tokiomis akimirkomis esu dėkingas už gyvybę,“ sakė Bernhagen‘as.

Fotografas: Elliott Bernhagen  
Vieta: Golden, Britų Kolumbija, Kanada

7. Išsiblaškymo menas "The Art of Distraction" 

Penktadienis, 13-ta diena, pilkas sluoksnis apgaubė Dachstein‘o ledyno slėnį, kai virš debesų buvo giedra ir saulėta. Christoph Oberschneider tuo metu fotografavo savo draugus čiuožiančius į rūką. Kad prasiblaškytų nuo įkyrių turistų klausimų, ar tikrai yra leidžiama čiuožti šia trasa žemyn, fotografas pasuko savo kamerą į kitą pusę. Tuo pačiu metu, iš debesų ištrūko gondolinis keltuvas, patekdamas tiesiai į Oberschneider‘io objektyvą.

Fotografas: Christoph Oberschneider
Vieta: Dachstein Glacier, Austrija

8. Vietinė linija "Local Line" 

Pastaruosius 10 žiemos sezonų, Jonsson‘as Engelberg‘ą vadina namais ir žino visas geriausias vietas,“ sako fotografas Marrias Fredriksson‘as. Čia, profesionalus švedų slidininkas Johan Jonsson‘as, čiuožia per debesis, jam jau įprastu, užtrasiniu šlaitu Wendelücke.

Fotografas: Mattias Fredriksson  
Slidininkas: Johan Jonsson  
Vieta: Engelberg, Šveicarija

9. Vejantis dienos šviesą "Chasing Daylight" 

Praeitą vasarį, fotografas Jason Hummel, kartu su Jeff Rich ir Rowan Stewart, išsiruošė į 5 dienų kelionę per 7-nias viršūnes, žinomas kaip „The Painted Traverse“. Šiame kadre, pagautame trečiąją kelionės dieną, Rich‘as čiuožia link stovyklos, kol saulė leidžiasi virš horizonto.

Fotografas: Jason Hummel
Slidininkas: Jeff Rich
Vieta: Painted Traverse, Vašingtonas, JAV

10. Šviesos lūžiai „Light Breaks“ 

Kelios dienos prieš Kalėdas, fotografas Lee Cohen ir slidininkas Marcus Caston‘as laukė, kol virš „Baldy Shoulder“ keteros, Altos kurote, pakils saulė. Šviesai vos išlindus iš keteros, Caston‘as pajudėjo link šešėlio linijos žemyn ir Cohen‘as užfiksavo šį tobulą posūkį.

Fotografas: Lee Cohen
Slidininkas: Marcus Caston
Vieta: Alta, Jutos valstija, JAV

11. „Run ‚N‘ Gun“ 

Oskar Enander ir Henrik Windstedt įsėdo į lėktuvą, skrendantį į Aliaską, vos po 12 valandų, kai nusipirko bilietus. Tuomet, paskutinę fotografavimo dieną, jie susidūrė su audra. „Idėja, kurią turėjome, buvo pakankamai sudėtinga, tad norėdamas gero kadro fotografavau iš sraigtasparnio, kad galėčiau būti arčiau. Šis kadras – buvo pats geriausias, kaip tik prieš Henrik‘ui pračiuožiant pro ledo tarpeklį.“

Fotografas: Oskar Enander
Slidininkas: Henrik Windstedt
Vieta: Haines, Aliaska, JAV

12. Vaiduoklių miestas „Ghost Town“ 

Radęs atvertus vartus apleistame Estijos viešbutyje, vietinis slidininkas Timo Jeeger sukūrė planą. Jis paskambino fotografui Roman Neimann, ir kol kitą dieną Neimann‘as atvyko, sportininkas jau buvo pastatęs trampliną ir prikaupęs sniego šuoliui. „Pagrindinė problema buvo sniego trūkumas ir tai, kad jis greitai tirpo,“ sako Neimann‘as. Lenktyniaudamas su laiku, fotografas užfiksavo šį Jeeger‘io kadrą vienu iš pirmų jo bandymų.

Fotografas: Roman Neimann
Slidininkas: Timo Jeeger
Vieta: Viljandi, Estija

13. Kasdieninis šlifavimas "Daily Grind"
Fotografas Reuben Krabbe, gavo paskutinės minutės skambutį su pasiūlymu prisijungti prie slidininko Dan Treadway kelionės su Britų Kolumbijos „Monashee Powder Cats“, ir jau po 36 valandų stovėjo iki kelių įbridęs į sniegą. „Mes turėjome ribotą galimybę fotografuoti, prieš pakylant temperatūrai ir minkštą purų sniegą paverčiant į karštą skystį,“ sakė Krabbe. Tai buvo paskutinis kadras, prieš tai, kai temperatūra šovė į viršų, priversdama komandą pasitraukti ... į karštą sūkurinę vonią.

Fotografas: Reuben Krabbe
Slidininkas: Dan Treadway
Vieta: Monashees, Britų Kolumbija, Kanada

14. Detalės "Details" 

Einan keliu iš Laub kalno, 3,000 pėdų aukštyje Šveicarijoje, į Engelberg‘ą, Oskar‘as Enender‘is įamžino savo draugus. Su paprasčiausia „muiline“ kamera, kurią turėjo kišenėje. „Minios turistų tuomet dar net nebuvo atvykę, sniegas buvo iš tiesų geras, o aš tiesiog mėgavausi slidinėjimu su draugais, be savo didelio fotoaparatų krepšio,“ sakė Enander‘is.

Fotografas: Oskar Enander
Slidininkai: Matilda Rapaport, Olof Larsson, Willie Lindberg  
Vieta: Engelberg, Šveicarija

Šaltinis

Nuostabūs vaizdai ir įdomios nuotraukų istorijos! 
Norite į kalnus, pasidaryti tokių įspūdingų nuotraukų?
Dar ne vėlu, paskutinis sezono išvykimas:
2016.04.02 lėktuvu į Serre Chevalier

Linkėjimai, Vilturas
www.vilturas.lt
E-mail: info@vilturas.lt
Tel: +37068517017
 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.