Trys Prancūzijos slidinėjimo kurortai, kuriuose būtina apsilankyti

Sukurta: 2015-01-16

Slidinėjimo kurortų pasaulyje – daugybė. Vis dėlto viena populiariausių žiemos sporto mėgėjų krypčių yra laikoma Prancūzija. Pristatome Jums tris geriausius Prancūzijos slidinėjimo kurortus – Les Trois Vallees, Les Sybelles ir La Foret Blanche.

Slidinėjimo kurortų pasaulyje – daugybė. Vis dėlto viena populiariausių žiemos sporto mėgėjų krypčių yra laikoma Prancūzija. Pristatome Jums tris geriausius Prancūzijos slidinėjimo kurortus – Les Trois Vallees, Les Sybelles ir La Foret Blanche.

Les Trois Vallees – didžiausias slidinėjimo regionas

Trys slėniai (Les Trois Vallees) yra laikomas didžiausiu slidinėjimo regionu ne tik Alpėse, bet ir visame pasaulyje, be to, būtent čia yra auksčiausias Europos slidinėjimo centras, todėl garantuojama pastovi sniego danga ir ankstyvo slidinėjimo pradžia. Tris slėnius sudaro trys kurortai - Courchevel (1300-1850 m); Meribel(1400- 2950 m) ir La Tania (1400m). Žemiau  slėnyje yra Brides Les Bains miestelis.

Šią vietą mėgsta profesionalūs slidininkai, nes būtent čia yra ilgiausia slidinėjimo trasa, siekianti 3,6 kilometro. Nepaisant to, Tris slėnius verta rinktis ir pradedantiesiems slidinėtojams, nes trasų pasirinkimas čia milžiniškas: iš viso jos sudaro 600 kilometrų, iš jų 150 kilometrų yra sudėtingos (juodos), 250 kilometrų – vidutinio sudėtingumo (raudonos) ir 200 kilometrų – lengvos (mėlynos). Visas trasas Trijuose slėniuose jungia keltuvai, kurie per valandą gali užkelti net iki 260 tūkst. žmonių!

Unikalioje vietoje įsikūręs Les Sybelles

Les Sybelles – slidinėjimo regionas tiems, kas mėgsta mažesnes bei jaukesnes vietoves, mažesnį skaičių žmonių ir ramesnę aplinką. Ši vieta – tai ketvirtas pagal trasų skaičių slidinėjimo regionas Prancūzijoje, įsikūręs Arvan-Villards kalnų masyve, vos už 40 kilometrų nuo Italijos sienos, pravažiavus Frėjaus tunelį (Tunell du Frėjus). Les Sybelles yra unikalioje vietoje  - įsispraudęs tarp dviejų gerai žinomų slidinėjimo regionų. Šiaurinėje pusėje matomos Trijų slėnių slidinėjimo centrų kalnų viršūnės, o pietuose, vos už 20 kilometrų yra garsusis Alpe d'Huez slidinėjimo centras.

Iš viso Les Sybelles yra 300 kilometro trasų, kurių aukščiausios siekia 2620 metrų aukštį, žemiausios – 1100 metrų aukštį. Be to, šiame slidinėjimo regione veikia du parkai snieglentininkams: Le Corbier ir Saint Sorlin d‘Arves.

Saulėtosios viršūnės La Foret Blanche

Saulės mėgėjai paprastai slidinėti traukia į La Foret Blanche – lietuviškai Baltuoju mišku vadinamą slidinėjimo regioną Prancūzijoje. Čia per metus būna net 300 saulėtų dienų, be to, esama geografinė padėtis kasmet garantuoja itin sniegingas žiemas. La Foret Blanche yra slidinėjimo arena Prancūzijos Alpių pietinėje dalyje, išdėstyta 1850-2750 metrų aukštyje.

La Foret Blanche pagrindiniai slidinėjimo kurortai – tai Vars ir Risoul. Vars - 1850 metrų aukštyje esantis kurortas, apsuptas 3 kilometrų aukščio viršukalnėmis. Čia atostogautojus visada žavi harmoningas aukštikalnių peizažo, miškais apaugusių kalnų šlaitų ir trasose išdėstytų apartamentų bei viešbučių derinys. Risoul kiek kitoks – jį paprastai renkasi kaimiškos aplinkos mėgėjai, mat čia sukurta jaukaus kalnų kaimelio atmosfera.

Iš viso La Foret Blanche yra 180 kilometrų trasų, jas aptarnauja 51 keltuvas. Svarbu žinoti, kad šiame slidinėjimo regione dauguma trasų skirtos pradedantiesiems ir vidutiniškai slidinėti mokantiems poilsiautojams, tad jei dar ne visai pasitikite savo jėgomis – La Foret Blanche kaip tik jums. 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.