Tel Avivas – modernus ir stebinantis

Sukurta: 2017-07-19

Antras pagal dydį Izraelio miestas – modernus, gyvas ir šiuolaikiškas. Čia rasite viską, kas būdinga šiai istorinei šaliai, o saulėtos pakrantės pakerės dar ilgam. Vietiniai Tel Avivo gyventojai neatsieja savo kasdieninio gyvenimo nuo kavos bei kulinarinių naujovių, jie taip pat kalba įvairiausiomis kalbomis, mėgsta laiką leisti mieste ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Miesto subtilybės ir išskirtinumai? Skaitykite plačiau. [2017.07.14 d]

Atvykimas ir dokumentai

Susisiekimas su Tel Avivo miestu iš Lietuvos yra itin patogus, kadangi iš Vilniaus turime tiesioginį skrydį su Wizzair aviakompanija. Kelionė į Tel Avivą skrendant lėktuvu trunka kiek mažiau nei 4 valandas. Laiko juosta sutampa su Lietuvos laiku. Ben Gurion tarptautinis oro uostas nuo Tel Avivo nutolęs vos per 15 km, tad per 20 min pasieksite miesto centrą. Vizų vykstant į Izraelį nereikia, tačiau privaloma turėti pasą, galiojanti bent 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Taip pat reikia turėti lėktuvo bilietus ir pirmyn ir atgal.

Tel Avivo oro uostas

Sezonai

Kovas – Gegužė: Ryškiai rožiniais buganvilėjos žiedais nusidažo visas miestas, o vietiniai, į lauką išneša kavinių stalus;
Birželis – Rugsėjo vidurys: Birželį miesto svečiai švenčia „Tel Aviv Pride“ eitynėse, o vėliau ilsisi paplūdimiuose, oras puikus ir vasariškas iki rugsėjo vidurio;
Spalis – Kovas: kad ir orai pasidaro šalti ir drėgni, miestas dažnai džiaugiasi žiemine saule.

Vilturas kelione i tel aviva

Apgyvendinimas

Turintis virš 400‘000 gyventojų ir sulaukiantis gausybės turistų, miestas vibruoja gyvybe ir energija. Atvykusiems svečiams yra siūloma apsistoti įvairiausio lygio viešbučiuose ir svečių namuose, hosteliuose bei apartamentuose. Viskas priklausys nuo jūsų poreikių ir pomėgių.

Baltasis miestas

Tel Avivas yra išskirtinis Bauhaus architektūros pavyzdys – čia rasite virš 4000 Bauhaus ir Tarptautinio stiliaus pastatų, pastatytų Tel Avive nuo 1930-ųjų metų, čia atvykusių Vokietijos-žydų architektų. Tel Avive yra daugiausia tokio stiliaus pastatų visame pasaulyje. 2003-čiaisiais metais, UNESCO, Tel Avivo Baltąjį miestą įtraukė į Pasaulinio kultūrinio paveldo sąrašą, kaip „išskirtinį pavyzdį naujoviško miesto planavime ir architektūroje, ankstyvajame XX amžiuje“.

Mieste taip pat yra įspūdingas ir istorinis Jafos uostas, su stulbinančiu Arabų palikimu. Tačiau pagrindinis „traukos objektas“ yra vietinis gyvenimas. Miesto svečiai greitai įsilieja į siūbuojantį gyvenimą: nuo šiuolaikinio meno galerijų ir prabangių kavinių iki jaukių vintažinių parduotuvėlių ir žėrinčių paplūdimių.

Bauhaus Architektura Tel Avivas

Kelionės su vaikais

Tel Avivo paplūdimiuose vaikai ras pramogų iki soties. Paplūdimius prižiūri gelbėtojų komanda, čia rasite daugybę ledų pardavėjų ir paplūdimio kavinaičių. Tačiau, jei su vaikais labiau mėgstate žaidimų aikšteles, vertėtų aplankyti Park HaYarkon kuriame yra nedidelis zoologijos sodas, vandens dviračiai ir žaidimų aikštelės. Netoliese esantis Meymadion vandens parkas siūlo įvairiausius vandens kalnelius, tačiau labiau patiks mažiems vaikams, paaugliams jis labi pasirodyti kiek lėkštas. Taip pat gerų žaidimų aikštelių yra Gan Meir Parke King George gatvėje, senojo uosto šiauriausiame gale. Daugybė prekybos centrų taip pat turi vaikų žaidimų aikšteles. Holon dalyje yra įsikūręs Izraelio vaikų muziejus kuriame sukurta aplinka mokomaisiais tikslais, vaikams nuo 2,5 iki 11 metų. Jame yra „magiškas miškas“, drugelių kambarys bei „ateivių“ aikštelė.
Mieste vaikai taip pat ras daugybę vietų, kartu su tėvais pavalgyti, nes dauguma kavinių ir restoranų yra pritaikyti ir šeimoms su vaikais.

Parkai vaikams Tel Avive

Saugumas

Tel Avivas yra pakankamai saugus miestas. Gatvės yra saugios pasivaikščiojimams visu paros metu, o vagystės – pakankamai retos, nebent galima išskirti paplūdimius, kur patartina nepalikti neprižiūrimų daiktų (einant į vandenį galima laisvai paprašyti vietinių paplūdimio lankytojų, kad užmestų akį į jūsų daiktus).

Tel avivo papludimiai

Įdomūs faktai apie Tel Avivą

  • Sushi miestas – Tel Avivo miestas yra 3 vietoje pasaulio reitinge, pagal sushi suvartojimą, po Tokijo ir New York‘o. Nesenai čia buvo atidarytas 100-tasis Sushi restoranas.
  • Gastronomijos miestas – pradedant nuo vietinių turgaviečių iki restoranų visame mieste. Dėl daugybės maisto vietų, miestas yra taip pat reitinguojamas 3 vietoje pagal didžiausią mėsos, daržozių ir vaisių suvartojimą. Restoranai ir kavinės paplitę per visą miestą, ir didžioji dauguma siūlo dievišką maistą ir siūlo dideles porcijas. Itin rekomenduojama paragauti tradicinių Izraelio patiekalų, tokių kaip Hummus‘as, Falafel, Shakshuka ir t.t.
  • Veganų miestas – „Daily Meal“ sudarytame sąrašę, Tel Avivo miesta užima 1 vietą iš 9, kaip geriausia kryptis Veganų keliautojams. Veganų kultūra išties papoliarėja ir 1 iš 20 vietinių gyventojų pripažįsta esąs veganas, kas sudaro 4-5 % miesto populiacijos.
  • Gėjų miestas – Tel Avivas yra draugiškiausias homoseksualams miestas pasaulyje. Čia LGBT bendruomenė turi daugiausiai teisių Azijoje ir visame pasaulyje. Birželio pradžioje čia vyksta vienas didžiausių paradų, trunkantis nuo savaitės iki dviejų.
  • Riedučių miestas – kiekvieną Antradienio naktį, mieste vyksta riedučių vakarėlis, kuomet susirenka daugiau nei 300 riedutininkų ir išvažiuoja į gatves pasivažinėti. Prasidėjęs kaip mažas draugų susibūrimas, renginys išaugo į kassavaitinį pasivažinėjimą ir pritraukia įvairaus amžiaus riedučių mėgėjus.
  • Vakarėlių miestas – Siauskite su tūkstantine minia šimtuose skirtingų barų ir naktinių klubų, kur net paplūdimio klubai gyvuoja dieną naktį. „Niekada nemiegančio miesto“ etiketę turintis Tel Avivas, išties žino kaip švęsti. Geriausio metų klubo apdovanojimą gavęs „The Block“ – garantuoja geriausią garsą ir muziką.

Tel Avivo gyvenimas

Europos krepšinio čempionatas Tel Avive

2017 metų rugpjūčio 31 – rugsėjo 6 dienomis Tel Avive vyks Europos Krepšinio čempionato B grupės varžybos, kuriose varžysis 6 valstybių krepšininkai dėl patekimo į Stambule vyksiančias atkrintamąsias rungtynes. Tel Avive kumščius laikysime ir sirgsime už mūsų lietuvių komandą! Tuo pačiu metu, paatostogausime auksiniuose paplūdimiuose ir aplankysime įžymias šalies vietas!

[Susiję straipsniai: Vilturas veža: Kelionė į Eurobasket 2017 krepšinio čempionatą Tel Avive ]

Vienas gyviausių miestų pasaulyje, pulsuojantis 24 valandas per parą, sujungiantis Viduržemio jūros paplūdimius bei pasaulinio lygio naktinį gyvenimą, zvimbiančią kultūrinę aplinką, nerealų maistą, UNESCO pripažintą architektūrą ir turintis tarptautinį pripažinimą. Ar verta aplankyti? Iš tiesų taip. Tačiau, nepabuvęs, nesužinosi.

Jūsų Vilturas!

Nori užsisakyti kelionę?  Vaiva: vaiva@vilturas.lt +37068517018
Dėl krepšinio čempionato kreiptis: Natalija natalija@vilturas.lt +37068512107

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.