Vasario vidurio naujienos iš Alpių slidinėjimo kurortų

Sukurta: 2021-02-11

Įsibėgėjusi žiema primena - vasario vidurys įprastai buvo populiariausias laikas slidinėjimo atostogoms. Dabar mūsų gyvenime kai mažai kas beliko iš to, kas buvo įprasta. Norime trumpai apžvelgti, kas vyksta slidinėjimo kurortuose 2021 m. vasario viduryje.

Paskelbta 2021.02.11 d.

Italija. Visų slidinėjimo mėgėjų akys dabar krypsta į šią šalį, ir ne tik dėl Cortina d’Ampezzo kurorte vykstančio kalnų slidinėjimo Pasaulio čempionato. Panašu, kad nuo vasario 15 d. bus leista atidaryti slidinėjimo kurortus “geltonuose” Italijos regionuose: Lombardijoje, Pjemonte, Trento, Veneto, Aostos slėnyje. Šiuose regionuose restoranai,  barai ir kavinės veikia iki 6 val. vakaro, maistas išsinešimui teikiamas iki 22 val., o pristatymas į namus – be laiko apribojimų. Komendanto valanda nuo 22 val. vakaro iki 5 val. ryto išlieka galioti visoje Italijoje. Kol kas neleidžiama veikti sporto klubams, baseinams, spa centrams, taigi ir viešbučiai negali teikti sveikatingumo paslaugų.

Iki kovo 5 d. dar išlieka apribojimai atvykstantiems į Italiją. Oficialiai skelbiama, kad į šalį gali atvykti tik svarias priežastis turintys asmenys, pvz. dėl darbo, sveikatos ar šeimyninių aplinkybių. Taigi, turistai Italijoje kol kas nėra laukiami. Kaip buvo paskelbta anksčiau, tikimasi, kad šie apribojimai turėtų būti panaikinti kovo pradžioje.

Austrija. Vienas iš garsiausių slidinėjimo regionų – Austrijos Tirolis – šią savaitę paskelbtas karantino zona. Tirolyje nustatyta daugiau nei 400 naujos COVID19 atmaitos, dar vadinamos Pietų Afrikos atmaina, užsikrėtusių gyventojų. Ši atmaina laikoma greičiau plintančia, taip pat kol kas nėra patikimų duomenų, kaip ją veikia šiuo metu naudojamos vakcinos. Policijos ir kariuomenės pastangomis yra ribojamas judėjimas ne tik regiono viduje. Patikros punktai įsteigti pasienyje su Vokietija, greitkeliuose, taip pat tarptautiniame Insbruko oro uoste. Nuo vasario 12 d. išvykti iš  Tirolio galima tik turint neigiamą COVID19 testą. Šie apribojimai kol kas įvesti 10ties dienų laikotarpiui.

Nepaisant šio protrūkio, kitose Austrijos regionuose yra švelninamas karantinas – pradėjo dirbti kirpyklos, grožio ir masažo salonai (apsilankyti galima tik turin neigiamą COVID19 testą), mažmeninės prekybos parduotuvės, kas savaitę testuojant mokytojus ir mokinius dalinai atidaromos švietimo įstaigos. Visiems gyventojams griežtas 24 val. karantinas keičiamas komendanto valanda nuo 8 val. vakaro iki 6 val. ryto. Restoranai dar nedirba, maistas tiekiamas tik išsinešimui. Viešbučiai bus uždaryti iki vasario pabaigos.

Prancūzija. Vasaris Prancūzijoje yra moksleivių atostogų mėnuo. Slidinėjimo keltuvai vis dar neveikia. Nepaisant to, Prancūzijos slidinėjimo kurortai stengiasi iš visų jėgų, kad žiemos pramogos ir kurortų infrastruktūra būtų išnaudojama smagioms šeimų atostogoms. Laikantis visų nustatytų saugumo reikalavimų, veikia rogučių trasos, čiuožyklos, pradedančiųjų slidinėjimo pamokos, lygumų slidinėjimo trasos. Kurortai paruošia ir keletą slidinėjimo trasų, į kurias didžiausi kalnų slidinėjimo entuziastai gali tiesiog užkopti. Viešbučiai kurortuose gali veikti, tačiau kai kurios apgyvendinimo įstaigos neturi pakankamai klientų ir rezervacijų, kad galėtų atsidaryti.

Oficialiai keltuvai liks uždaryti iki vasario pabaigos, tačiau vis dažniau pasigirsta kalbos ir pamąstymai apie tai,  kad kalnų slidinėjimo sezonas Prancūzijoje šią žiemą neįvyks.

Šveicarija. Slidinėjimo kurortai Šveicarijoje vis dar veikia, tačiau atvykimo taiskylės ir sąlygos užsienio šalių piliečiams ir kelionių grįžtantiems šveicarams yra griežtinamos. Į Šveicariją iš rizikos šalių atvykusiems piliečiams taikoma 10 dienų saviizoliacija. Lietuva įtraukta į COVID-19 rizikos šalių sąrašą, kuris pradėjo galioti nuo 2020 m. gruodžio 14 d.  

Nuo 2021 m. vasario 8 d. įsigalioja reikalavimas į Šveicariją atvykstantiems asmenims pateikti ne ilgiau, kaip 72 val. galiojantį neigiamą COVID-19 PCR-testą. Šis reikalavimas galioja visiems lėktuvu į Šveicariją vykstantiems asmenims, turintiems COVID-19 testu pasirūpinti prieš įlaipinimą į skrydį. Atvykstantiems į Šveicariją traukiniu ar automobiliu privaloma pateikti neigiamą COVID-19 testą tuo atveju, jeigu keliaujantis asmuo per paskutines 10 dienų lankėsi rizikos šalyje. Visiems keliautojams, atvykstantiems į Šveicariją, privaloma užpildyti elektroninę keliautojo formą ir nurodyti saviizoliacijos vietą. 10 dienų saviizoliacija gali būti sutrumpinta iki 7 dienų, atitinkamai Šveicarijos kantono sveikatos priežiūros tarnybai pateikus neigiamą COVID-19 testą ir gavus minėtos tarnybos leidimą baigti saviizoliaciją.

Visiems, kas vis dar svajojate apie slidinėjimo kelionę šią žiemą, primename, kad vykstant į bet kurią Alpių šalį bus reikalaujama turėti neigiamą COVID19 testą patvirtinantį dokumentą. Taip pat primename apie taisykles, kurios nuo sausio 25 d. įsigaliojo grįžtant į Lietuvą, ir šiuo metu taikomos grįžtant iš bet kurios pasaulio šalies: 14 d. saviizoliacija ir neigiamas COVID19 testas (jį galite atsivežti iš užsienio šalies arba pasidaryti testą per 24 val. po atvykimo į Lietuvą). Išimtys taikomos pilnai paskiepytiems ir persirgusiems COVID19 3 mėn. laikotarpiu iki kelionės ir turintiems tai patvirtinačius dokumentus. Plačiau

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.