Slidinėjimo sezono naujienos 2021 Kovas

Sukurta: 2021-02-23

Baigiasi 2021 m. vasaris. Jau metai praėjo nuo pirmųjų COVID19 židinių Italijoje, pirmųjų slidinėjimo kelionių atšaukimo. Daugelis iš Jūsų negalėjo išvykti slidinėti 2020-aisiais. Ar pavyks paslidinėti 2021-aisiais metais?

Baigiasi 2021 m. vasaris. Jau metai praėjo nuo pirmųjų COVID19 infekcijos židinių Italijoje, pirmųjų slidinėjimo kelionių atšaukimo. Daugelis iš Jūsų negalėjo išvykti slidinėti 2020-aisiais. Ar pavyks paslidinėti 2021-aisiais metais?

Trumpai norime apžvelgti naujienas iš slidinėjimo regionų Europoje.

Austrijoje karantino apribojimai pratęsti iki Velykų. Vyriausybė nenumatė kol kas jokios konkrečios karantino švelninimo datos. Viešbučiai ir restoranai jau paskelbė, kad tikrai neveiks iki kovo 28 d., ir lauks konkretesnių nurodymų iš valdžios.

Nepaisant to - Austrijos gyventojai gali ir toliau naudotis keltuvais bei slidinėti beveik visuose šalies slidinėjimo kurortuose. Tirolis kuriame įsikūrę tokie garsūs slidinėjimo centrai kaip Silvretta Arena, Zillertal, Serfaus-Fiss-Ladis - patyrė pagrindinį naujos COVID19 viruso atmainos plitimą ir buvo uždarytas 10čiai dienų. Per tą laikotarpį keltuvai tęsė darbą, slidininkai galėjo jais naudotis pateikę neigiamo testo patvirtinimus. Greituosius testus, kai atsakymas gaunamas per 15-20 minučių,  buvo galima atlikti slidinėjimo kurortuose įsteiguose patikros punktuose.  Kai kuriuose kurortuose testai buvo atliekami nemokamai. Tiesa, kai kurie kurortai - Soelden, Obergurgl, Pitztal ir Kaunertal ledynai - lieka uždaryti iki kol atsakingos institucijos leis keltuvų kompanijoms tęsti darbą.

COVID19 infekcijos plitimo užkardymui, Austrijoje visose uždarose patalpose, taip pat gondolose ir keliantis krėsliniais keltuvais kurie turi gaubtus, privaloma dėvėti FFP2 (respiratoriaus tipo) kaukes.

Prancūzijos kalnų kurortuose veikia dalis viešbučių, rezidencijų ir kitų apgyvendinimo paslaugas teikiančių įstaigų. Vasaris - moksleivių atostogų mėnuo Prancūzijoje, ir daugelis šalies gyventojų naudojasi galimybe išvykti atostogų į kalnų kurortus. Keltuvai vis dar neveikia ir tikrai neveiks iki kovo pradžios. Ar vyriausybė leis pradėti keltuvams dirti kovą? Šis klausimas kol kas neturi atsakymo, tačiau iš tos informacijos, kuria dalinasi mūsų partneriai, galima suprasti kad situacija nesikeičia į gerą ir didelių vilčių paslidinėti Prancūzijoje kol kas neturėtų būti.

Šveicarijoje slidinėjimo kurortai tęsia darbą. Koronaviruso plitimas šioje šalyje yra stabilizuotas, šiuo metu šalyje skaičiuojama apie 90 susirgimo atvejų 100000 gyventojų, ir kovo pradžioje planuojama švelninti karantiną. Lietuvos piliečiai šiuo metu negali laisvai atvykti į Šveicariją. Reikalaujama turėti neigiamą COVID19 testo, atlikto prieš 72 val. iki atvykimo į šalį, rezultatą ir atvykus reikia izoliuotis 10čiai dienų. Saviizoliacijos terminas gali būti sutrumpintas iki 7 dienų, atlikus papildomą testą, pateikus neigiamo rezultato patvirtinimą vietinėms sveikatos apsaugos institucijoms ir gavus leidimą nutraukti saviizoliaciją.

Italijos slidinėjimo kurortai Lombardijoje: Livigno, Bormio ir Passo Tonale vasario 15 d. planavo pradėti keltuvų darbą. Kiti slidinėjimo regionai Pjemonte, Aostos slėnyje tikėjosi pradėti darbą vasario 17-18 dienomis. Deja, šie planai liko neįgyvendinti, kadangi išvakarėse, sekmadienį, posėdžiavusi Italijos vyriausybė paskelbė, kad keltuvų darbas dar negali būti atnaujintas dėl naujų koronaviruso atmainų plitimo. Keltuvų darbo pradžia, kartu ir viso karantino švelninimas nukeltas į kovo pradžią. Daugiau informacijos iš Italijos turėtų būti pirmomis kovo dienomis.

Skandinavijos šalyse Suomijoje, Norvegijoje ir Švedijoje slidinėjimo kurortai veikia.

Švedijos vyriausybė priėmė nutarimą, kad iki kovo 31 d. imtinai 18 metų ir vyresni užsienio šalių piliečiai, negyvenantys Švedijoje, privalės pateikti ne vėliau nei 48 valandas prieš atvykimą į Švediją atliktą neigiamą Covid-19 testo atsakymą. Izoliuotis atvykus nereikia.

Norvegijos vyriausybės sprendimu, sugriežtintos taisyklės dėl apriboto atvykimo į šalį pratęsiamos iki vasario 28 d. Tik asmenys, nuolat gyvenantys Norvegijoje, t. y. turintys ID numerį ir dokumentą, patvirtinantį asmens gyvenamąją vietą yra įleidžiami į šalį. Daugiau info 

Į Suomiją atvykti leidžiama tik turint svarbias ir dokumentais pagrįstas priežastis, daugiau info 

Andoroje slidinėjimo keltuvai veikia, tačiau jais naudotis gali tik vietiniai gyventojai.

Nuo vasario 12 d. slidinėjimo kurortai Lenkijoje - Zakopane, Szczyrk - atidarė keltuvus. Norinčiųjų pasinaudoti šia proga ir paslidinėti yra daug. Stebima, kad ne visi linkę laikytis saugumo reikalavimų - pasitaiko atvejų, kai žmonės nesilaiko saugaus atstumo ar nedėvi kaukių. Ar ilgai dar veiks keltuvai Lenkijoje sunku pasakyti, šalyje auga sergančiųjų COVID19 skaičius.

Taigi, ar galėsime paslidinėti dar šią žiemą? Ar jau laikas planuotis slidinėjimo keliones kitam sezonui? Mūsų patarimas - dar luktelėti iki kovo pradžios. Situacija pasaulyje vis dar išlieka nestabili, tačiau šalims intensyviai vykdant gyventojų vakcinavimo programas, tikimės ramesnių ir kelionėms palankesnių laikų.

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.