2021 metų pradžia- naujienos iš slidinėjimo kurortų

Sukurta: 2021-01-04

Prasidėję metai atnešė naujienų apie slidinėjimo regionų ir kurortų darbą. Kur veikia keltuvai? Kur ir kada bus galima nuvykti slidinėti?

Slidinėjimo regionai Italijoje tikėjosi pradėti darbą nuo sausio 7 d., tačiau praėjusį savaitgalį vyriausybė paskelbė, kad šis planas nėra realus ir numatė naują darbo pradžios datą – 2021 m. sausio 18 d. Italijos regionų valdžios atstovai dabar turės daugiau laiko pasiruošti COVID19 pandemijos keliamiems iššūkiams. Atvykstant į Italiją nuo sausio 7 d. bus privaloma pateikti neigiamą COVID19 testą, atliktą ne anksčiau kaip prieš 48 val. iki kelionės pradžios.

Austrija paskelbė planuojanti priimti slidininkus iš užsienio šalių nuo 2021 m. sausio 24 d. Tikimasi, kad iki to laiko Austrijoje COVID19 rodiklis 100000 gyventojų nukris iki 100. Sausio pradžioje, pasibaigus griežtam karantinui, šalyje planuojamas masinis gyventojų testavimas. Numatoma, kad nuo sausio 18 d. galės atnaujinti veiklą viešbučiai, restoranai ir kitos klientus aptarnaujančios įstaigos. Keltuvai slidinėjimo kurortuose jau atidaryti nuo gruodžio 24 d.

Numatomi saugumo reikalavimai: 

- atvykimui į šalį reikės turėti neigiamą COVID19 testą patvirtinantį dokumentą;

- viešose vietose, įskaitant slidinėjimo keltuvus dėvėti apsauginę FFP2 (respiratoriaus tipo) kaukę. 

Prancūzijos slidinėjimo keltuvus aptarnaujančios bendrovės laukia naujų valdžios sprendimų, kol kas keltuvų darbas sustabdytas iki sausio vidurio.

Šveicarijoje dalis slidinėjimo kurortų tęsia darbą. LR piliečiams atvykus į Šveicariją, privaloma 10ties dienų saviizoliacija.

Slovakijoje tarpšventiniu laikotarpiu pradėjo augti sergančiųjų COVID19 skaičius, todėl slidinėjimo kurortai yra uždaromi laikotarpiu nuo sausio 1 iki 24 d.

O kaip Andora? Šioje Ispanijos kaimynystėje Pirėnų kalnuose įsikūrusioje nykštukinėje valstybėje planuojamas palaipsninis slidinėjimo centrų atsidarymas. Kai kurie keltuvai jau veikia ir jais gali naudotis šalies gyventojai. Vadovaujantis LR URM rekomendacijomis, šiuo metu Andora yra raudonojoje zonoje ir į šią šalį nerekomenduojama keliauti.

Sekite nuolat atnaujinamą informaciją mūsų blogo naujienose ir https://www.facebook.com/Vilturas

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.