Slidinėjimo sezonas 2020/2021 - kada ir kur galėsime slidinėti?

Sukurta: 2020-12-09

Europos šalių numatė ir paskelbė tvarką ir sąlygas, kuriomis vadovaujantis veiks slidinėjimo kurortai. Vieningos nuomonės kada ir kaip pradėti darbą slidinėjimo kurortų darbą Europos šalys neturi, taigi apžvelgsime kiekvieną šalį atskirai. Kada galėsime slidinėti Italijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje, Suomijoje, Slovakijoje?

Artėja gražiausios metų šventės, ir ne vienas iš mūsų su nostalgija prisimena kaip anksčiau Kalėdas ar Naujuosius Metus sutikdavo slidinėjimo kurortuose. Pandemija pakeitė šiuos įpročius, tačiau jau galima su viltimi žvelgti į 2021 metus ir galimybes slidinėti. Daugelis Europos šalių numatė ir paskelbė tvarką ir sąlygas, kuriomis vadovaujantis veiks slidinėjimo kurortai. Vieningos nuomonės kada ir kaip pradėti slidinėjimo kurortų darbą Europos šalys neturi, taigi apžvelgsime kiekvieną šalį atskirai.

Austrija. Alpės šioje šalyje driekiasi per du trečdalius teritorijos, taigi žiemos pramogų infrastruktūra yra svarbi Austrijos ekonomikos dalis. Nepaisant to, šalies vyriausybė nusprendė, kad slidinėjimo kurortai greičiausiai galės veikti tik nuo gruodžio 24 d. ir slidinėti galės tik vietiniai gyventojai. Šie apribojimai leis slidinėjimo kurortams pradėti dirbti visu pajėgumu nuo 2021 m. sausio 7 d., kuomet duris atvers viešbučiai ir restoranai.

Šventiniu laikotarpiu (nuo gruodžio 19 d. iki sausio 10 d.) Austrija sugriežtins sienų kontrolę ir atvykstant iš rizikingų šalių (daugiau nei 100 susirgimų 100 tūkst. gyventojų, taigi iš Lietuvos taip pat) bus privalomas 10 dienų karantinas.

Siūlome keliones į Austrijos  slidinėjimo kurortus nuo 2021 m. sausio 16 d.!

Prancūzija. Vyriausybės sprendimas neleisti dirbti slidinėjimo kurortams švenčių laikotarpyje sukėlė didelį visuomenės nepasitenkinimą. Įmonių, aptarnaujančių keltuvus ir slidinėjimo kurortus darbuotojai buvo susirinkę į mitingus. Tai nepakeitė vyriausybinių institucijų nuostatos: viešbučiai ir restoranai kalnų kurortuose galės veikti, tačiau keltuvai ir slidinėjimo trasos turėtų pradėti darbą tik nuo 2021 m. sausio vidurio.

Į Prancūziją leidžiama laisvai atvykti iš visų Europos Sąjungos šalių. Atvykstantiems iš šių valstybių netaikoma 14 dienų saviizoliacija, nereikia pateikti specialių pažymų ar pildyti deklaracijų dėl įvažiavimo į Prancūziją. Detali informacija apie tai, iš kokių šalių yra leidžiama laisvai atvykti į Prancūziją, yra skelbiama Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.

Siūlome keliones į Prancūzijos slidinėjimo kurortus nuo 2021 m. sausio 16 d.!

Italija. Šios šalies vyriausybės sprendimu, šventiniu laikotarpiui, nuo 2020 m. gruodžio 21 d. iki 2021 m. sausio 06 d. lieka galioti kelionių apribojimai. Šiuo laikotarpiu draudžiama keliauti iš vieno Italijos regiono į kita, taip pat draudžiamos kelionės iš užsienio. Slidinėjimo regionai liks pilnai uždaryti iki 2021 m. sausio 7 d., neveiks nei keltuvai, nei viešbučiai.

Siūlome keliones į Italijos slidinėjimo kurortus nuo 2021 m. vasario 13 d.!

Šveicarija. Ši turtinga Alpių šalis jau pradėjo slidinėjimo sezoną, nedidelis kiekis keltuvų ir slidinėjimo trasų yra atidaryta 4 slėniuose (Verbier, Nendaz), Arosa-Lenzerheide, Laax-Flims-Falera, Zermatt ir kai kuriuose kituose kurortuose. Kurortų darbas atrodo kaip įprastai sezono pradžioje. Kiek neįprasta yra didelis norinčiųjų slidinėti skaičius, retkarčiais prie keltuvų susidarančios eilės – tai nėra būdinga sezono pradžiai, tačiau nekelia nuostabos, nes žiemos sporto mėgėjai nori pasinaudoti reta galimybe praleisti dieną ant slidžių ar snieglenčių!

Keliavimo į Šveicariją sąlygos: Į Šveicariją iš rizikos šalių atvykusiems piliečiams taikoma 10 dienų saviizoliacija. Lietuva įtraukta į rizikos šalių sąrašą, kuris pradeda galioti nuo 2020 m. gruodžio 14 d. Nuolat atnaujinamą rizikos šalių sąrašą galima rasti čia. Grįžus iš Šveicarijos į Lietuvą reikia pasidaryti COVID19 testą (kol sulauksite rezultato būtina saviizoliacija), arba izoliuotis 10čiai dienų.

Kelionių pasiūlymus į Šveicariją paruošime, kai tik bus galima į šią šalį vykti be apribojimų.

Suomija. Slidinėjimo kurortai Suomijoje jau veikia, tačiau kelionės į Suomiją iš Lietuvos ar kitų Baltijos šalių yra stipriai apribotos.

Nuo spalio 5 d. dėl koronaviruso plitimo dinamikos atvykstant iš Lietuvos į Suomiją taikoma Šengeno vidaus pasienio patikra, kurios metu atvykstantys asmenys Suomijos pasieniečiams turi pagrįsti atvykimo į Suomiją būtinybę. Lietuva priskiriama I-ajai apribojimų kategorijai (angl. Restriction Category 1). Atvykti iš šiai grupei priklausančių šalių, pagrindus atvykimo būtinybę dokumentais, galima tik keliaujant per Suomiją tranzitu, darbo, mokslo tikslais ar dėl šeimyninių aplinkybių.

Slovakija. Didžiausi slidinėjimo kurortai šioje šalyje – Jasna-Chopok ir Donovaly jau atidaryti, o Tatranska Lomnica, Štrebske Pleso planuoja atverti trasas netrukus.

Kelionės į Slovakiją nėra ribojamos, jei atvyskate iš epidemiologiniu požiūriu saugių šalių, arba “low-risk” šalių (sąrašas čia). Šiuo metu Lietuva nepatenka į saugių šalių sąrašą, todėl atvykti į Slovakiją galima turint neigiamą COVID19 testą, arba atvykus atlikti testą Slovakijoje (kol laukiama atsakymo, reikia laikytis saviizoliacijos).

Ukraina. Garsiausias Ukrainos kurortas Bukovel atsidarė gruodžio 4 d. Sezono startui atidaryta 80% keltuvų ir paruošta 30% slidinėjimo trasų.

Ukrainos Vyriausybės sprendimu nuo 2020 m. rugsėjo 28 d. yra atšauktas draudimas užsieniečiams ir asmenims be pilietybės atvykti  į Ukrainą, kuris buvo taikomas dėl koronaviruso pandemijos.

Į Ukrainą atvykstantys užsieniečiai privalo turėti draudimo polisą, kuris padengia gydymąsi nuo COVID-19 ligos ir observaciją, kad polisas yra išduotas Ukrainoje registruotos arba atstovybę Ukrainoje turinčios draudimo kompanijos. Draudimas turi galioti visą buvimo Ukrainoje laikotarpį.

Atvykusiems į Ukrainą iš COVID-19 ligos paveiktų šalių privaloma saviizoliacija. COVID-19 ligos paveiktomis šalimis laikomos tos, kuriose COVID-19 atvejų skaičius 100 tūkstančių gyventojų viršija atvejų Ukrainoje skaičių.

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.