Vilturas rekomenduoja: Tikrasis Bukovelis

Sukurta: 2016-07-27

Apie žinomiausią Ukrainos slidinėjimo kurortą Bukovelį, sklando įvairūs atsiliepimai. Iš keliautojų pasakojimų, gali susidaryti vienokią ar kitokią nuomonę, tačiau tai visuomet bus pasakojimai – vieniems patiko, kitiems nelabai. Nuomonę susidaryti gali tik ten nuvykęs, tad šį kartą patys nukeliavome apžiūrėti, kaipgi ten viskas iš tiesų. [2016.07.27] 

Apie žinomiausią Ukrainos slidinėjimo kurortą Bukovelį, sklando įvairūs atsiliepimai. Iš keliautojų pasakojimų, gali susidaryti vienokią ar kitokią nuomonę, tačiau tai visuomet bus pasakojimai – vieniems patiko, kitiems nelabai. Nuomonę susidaryti gali tik ten nuvykęs, tad šį kartą patys nukeliavome apžiūrėti, kaipgi ten viskas iš tiesų. 

Kurortas: Bukovelis, Ukraina
Populiacija: 42,539,010 (visoje Ukrainoje)
Valiuta: Ukrainos grivina (UAH, 1 EUR ~ 27 UAH)
Kalba: Ukrainiečių

Bukovelio slidinėjimo kurortas buvo įkurtas 2005 metais, Polyanytsya kaimelyje, 30 km į vakarus nuo Yaremcha miesto, šiek tiek daugiau nei 300 km nuo Lenkijos sienos. Realiai, tai vienintelis kurortas Ukrainoje, prilygstantis Europos slidinėjimo kurortams. Čia įrengti greiti krėsliniai keltuvai, kruopščiai prižiūrimos slidinėjimo trasos, taip pat yra sniegą gaminančios mašinos. Bukovelis buvo atidžiai suplanuotas, kad slidinėjimas visiems būtų malonus ir nereiktų laukti eilėse prie keltuvų. Užimčiausiomis dienomis prie keltuvo nepraleisite ilgiau nei keletos minučių.

Atvykimas, dokumentai ir detalės:

Susisiekimas su Bukoveliu nėra vienas paprasčiausių, kadangi nėra tiesioginių skrydžių, tačiau atstumas vykstant iš Lietuvos nėra labai didelis – apie 1050 km. Dažniausiai į kurortą yra vykstama su grupe, turistiniu autobusu. Kelionė su sustojimais užtrunka apie 20 valandų, priklausomai nuo situacijos prie Lenkijos – Ukrainos sienos. Vykstant į Ukrainą privaloma turėti LR piliečio pasą, galiojantį dar 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Vizos vykstant į Ukrainą nėra reikalingos.
Vykstantys savo transportu dažnai gąsdina, kad Ukrainos keliai baisūs, duobės „iki juosmens“ – galim nuraminti, jau beveik atvykus į kurortą yra apie 30 km kelio atkarpa, kur labiau duobėta ir reikia važiuoti atsargiau – visas likęs kelias – normalus.
Kaip minėjau, skristi lėktuvu nėra labai patogu, kadangi nėra tiesioginio skrydžio. Norintiems, reiktų skristi su persėdimu per Kijevą iki Ivano-Frankivsk arba Lvovo oro uosto.

Apgyvendinimas ir maitinimas:

Į šį Karpatų kalnų kurortą slidininkai dažniausiai vyksta norėdami mažiau išleisti. Pasirinkimas puikus, kadangi kainos Ukrainoje iš tiesų žemos. Yra daugybė puikių apgyvendinimo variantų pačiame Bukovelio miestelyje, kuris yra tikrai jaukus, su daugybe barų, restoranų ir kavinaičių. Miestelio centras savo jaukumu ir pramogomis netgi lenkia kai kuriuos Europos slidinėjimo kurortus. Viešbučių yra įvairiausių, tiek miesto centre, tiek už miesto 15 km esančiame Tatariv kaime.
Pastebėjome, kad atvykus į viešbutį ar pensioną – neverta užsakinėti „pusryčiai ir vakarienės“ maitinimo – pilnai užtenka pusryčių. Miestelyje ir viešbučiuose yra daugybė tradicinio ir Europietiško maisto restoranų, kuriuose už juokingą kainą galima prisiragauti skanių patiekalų. Sočiai pavalgyti su salotomis arba sriuba, karštu patiekalu ir gėrimais užteks apie 5-8 EUR/asm. Alus kainuoja kiek daugiau nei 1 EUR.

Norintiems sutaupyti, šiais metais pasiūlysime itin tvarkingą ir jaukiai įrengtą 3* viešbutį Tatariv kaime (Slidinejimas Bukovel - Tatariv kaimas) , 10 km nuo Bukovelio slidinėjimo trasų. Iki jų kasdien vešime autobusu. Buvome nustebinti viešbutyje palaikoma tvarka, puikiai įrengtu nedideliu sveikatingumo centru su baseinu, pirtimis bei prižiūrima aplinka. Kambariai nedideli, tačiau tvarkingi. Teritorijoje yra nacionalinių patiekalų restoranas.

Pageidaujantiems gyventi arčiau miesto – siūlome apsistoti nedideliame pensione (Slidinejimas Bukovel - Bukovel Privatus pensionas) , 1,5 km iki Bukovelio centro. Pensione taip pat yra nemokamas baseinas, o pageidaujantys galės atgauti jėgas pirtyse. Iki trasų, kurios įsikūrę, taip pat už 1,5 km, keliausime Vilturo autobusu. Iki centro vakare nuvykti patogu taksi, kuris į vieną pusę kainuoja vos 2 EUR.

Dažnai pasitaiko turistų norinčių gyventi prie slidinėjimo keltuvo – turime Jums pora variantų – 3*** viešbutis pačiame Bukovelio kurorto centre, vos 100 m iki keltuvo (Slidinejimas Bukovel - Bukovel centre). Puiki vieta, tvarkingi ir erdvūs kambariai bei puikiai įrengtas SPA centras su baseinu bei pirtimis.

Arba pigesnis variantas – nedidelis pensionas (Slidinejimas Bukovel - Bukovel centre Privatus pensionas). Visas miestelis ir trasos pasiekiami pėsčiomis. Kambariai tvarkingi, paprasti, yra sauna bei nedidelis baseinas.

Slidinėjimas ir slidinėjimo abonementai

Bukovelio kurortas įsikūręs 900 m aukštyje virš jūros lygio, aukščiausiai trasos pasiekia 1370 m aukštį. 50 km trasų puikiai tiks tiek pažengusiems, tiek pradedantiesiems slidininkams. Čia rasite 19 km lengvų mėlynų trasų, 31 km raudonų trasų pažengusiems ir 5 km juodų trasų, skirtų profesionalams. Ilgiausia slidinėjimo trasa tęsiasi net 5 km. Slidinėjimo sezonas kurorte prasideda gruodžio mėnesį ir baigiasi balandžio pabaigoje. Visos kurorto trasos turi sniego patrankas, kuriomis galima „pripūsti“ pakankamai sniego. „Užkietėjusiems slidininkams“ mėgstantiems slidinėti išties ilgai, nuo 17 iki 20 valandos veikia 2 naktinės trasos, skirtos pažengusiems.
Slidinėjimo abonementus – skipass‘us – galite bandyti įsigyti iš ankstyvo ryto. Kad nesusidarytų didelės eilės, anksti ryte keltuvų bilietų kainos būna pigesnės, tačiau reikia būti pirmiems, kai atsidaro kasos. Ženkliai didesnio kainų skirtumo tikrai nėra. Kainos pagrinde skiriasi priklausomai nuo datos: aukštu sezonu (nuo šv.Kalėdų iki sausio 10 d.) dienos bilietas kainuoja apie 36 EUR, vėlesnėmis datomis – žemu sezonu – apie 24 EUR/ dienai. Keliaujantiems su Vilturo grupe ateinančią žiemą siūlysime įsigyti skipass‘us iš anksto, kad nereikėtų anksti keltis ir skubėti pirktis slidinėjimo abonementų kasoje.

Vilturo kelionės į Bukovelį

Į Bukovelį ateinantį sezoną keliausime keliomis datomis. Planuojami išvykimai:
2017.01.03 – 10
2017.01.21 – 28
2017.02.11 – 18
2017.03.04 – 11

Keliausime autobusu iš Vilniaus, per Kauną, be nakvynės, ir vakarop atvyksime į Bukovelio kurortą. 4 pilnas dienas slidinėsime Bukovelio trasose, o sekančią dieną, gerai išsimiegoję ir papusryčiavę išvyksime atgal į Lietuvą. Grįšime kitos dienos ryte.

Plačiau apie kelionę ir viešbučių pasiūlymus galite paskaityti paspaudę ant Jums tinkamos datos!

Jei kelionė sudomino ir norėtumėte pabandyti Bukovelio slidinėjimo trasas, arba tiesiog turite klausimų, kreipkitės:
Natalija +37068512107 arba el.paštu natalija@vilturas.lt

Keliaukite ir slidinėkite, mielieji! Kalnai kviečia, tad reikia keliauti!
Visuomet su Jumis, Vilturas!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.