Kitoks slidinėtojų rojus: Gudauri Kaukazo kalnuose

Sukurta: 2015-02-24

Vos už dviejų valandų kelio automobiliu nuo Gruzijos sostinės Tbilisio, 2200 metrų aukštyje įsikūręs slidinėjimo kurortas Gudauri kasmet nuo gruodžio vidurio iki balandžio laukia žiemos sporto mylėtojų. Šis slidinėjimo centras – tai nuo oro sąlygų nepriklausomas kurortas, mat nuo šių metų sniego čia niekada netrūks – investavus keliasdešimt milijonų Gudauri jį nuolat gamina dirbtinio sniego mašinos. Ir tai tik vienas iš nedaugelio šio egzotiško slidinėjimo centro privalumų.

Vos už dviejų valandų kelio automobiliu nuo Gruzijos sostinės Tbilisio, 2200 metrų aukštyje įsikūręs slidinėjimo kurortas Gudauri kasmet nuo gruodžio vidurio iki balandžio laukia žiemos sporto mylėtojų. Šis slidinėjimo centras – tai nuo oro sąlygų nepriklausomas kurortas, mat nuo šių metų sniego čia niekada netrūks – investavus keliasdešimt milijonų Gudauri jį nuolat gamina dirbtinio sniego mašinos. Ir tai tik vienas iš nedaugelio šio egzotiško slidinėjimo centro privalumų.

Sniego griūtys – neįmanomos

Gudauri slidinėjimo centre yra apie 50 kilometrų moderniai ir kokybiškai paruoštų slidinėjimo trasų, iš viso – 22 skirtingi nusileidimai, tinkami ir pradedantiesiems, ir pažengusiems slidininkams. Be to, šiame slidinėjimo centre yra kalnelis pradinukams bei ekstremalių pojūčių mėgėjų itin vertinamas “Snow” parkas. Visi Gudauri šlaitai yra išsidėstę virš medžių linijos, tad slidinėti čia saugu, o sniego griūtys – neįmanomos dėl esamo landšafto.

Galimybė slidinėti laisvu nusileidimu

Šis kurortas itin garsus dėl galimybės slidinėti laisvu nusileidimu, kai čiuožiama ne paruoštomis trasomis, o tiesiog kalno šlaitu. Tokio slidinėjimo mėgėjams Gudauri – itin gera vieta: čia kalną dengia storas sniego sluoksnis, nėra akmenų ar kitų pavojų galinčių kelti sunkumų. 

Nekomerciškas ir ramus kurortas

Gudauri žavi tuos, kurie nemėgsta žmonių masių ir prioritetą teikia ramybei bei gamtai. Šis slidinėjimo kurortas dar nėra itin populiarus tarp žiemos sporto mylėtojų, todėl čia nuvykus neteks stovėti eilėse prie keltuvų ar jaudintis, kad leidžiantis kalnu ko nors neužkliudytumėte ar pats netaptumėte trukdžiu kitiems. Be to, slidininkus čia vilioja ir tai, kad šis Kaukazo kalnų kurortas dar nėra persmelktas komercijos – žmonės čia sąžiningi, jiems nuoširdžiai rūpi jūsų kokybiškas poilsis bei slidinėjimo potyriai.

Žavingos vietos tradicijos už nedidelę kainą

Be to, vykstant atostogų į šią vietą būtų nuodėmė neparagauti tradicinės Kaukazo virtuvės bei gruziniško vyno. Be to, Gruzija – nebrangi šalis, tad ir ski pasai čia kainuoja kur kas mažiau nei kitur, o bendra žiemos atostogų kaina yra kur kas menkesnė nei slidinėjant populiariuosiuose slidinėjimo kurortuose. 

Gudauri trasų žemėlapis:

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.