Neslidinėtos platybės: slidinėjimas Gruzijoje

Sukurta: 2016-06-23

Jei pabodo slidinėjimas Italijos, Austrijos, Prancūzijos Alpėse ir norite išbandyti naujus slidinėjimo regionus - Gudauri slidinėjimo kurortas Gruzijoje, Kaukazo kalnuose yra ta vieta, į kurią turėtumėte nuvykti! Tai svetinga šalis, su nuostabiais kalnais, draugiškais žmonėmis ir daugybe slidinėjimo įdomybių! [2016.06.23]

Gruzija, tai nuostabi šalis garsėjanti svetingumu ir gražia gamta. Taip, atostogų ten neužmiršite niekada. Bet slidinėti? Gruzijoje?! Tai toli gražu, nėra pati populiariausia slidinėjimo kryptis, tačiau kasmet atsiranda smalsuolių, norinčių išbandyti Gruzijos kurortų slidinėjimo trasas. Greičiausiai būsite girdėję apie garsiausią čia esantį slidinėjimo kurortą - Gudauri. Dar ne? Trumpai apžvelkime detales, pliusus ir minusus.

Kurortas: Gudauri, Gruzija
Populiacija: 3'720'400 (visoje Gruzijoje)
Valiuta: Gruzijos Laris (GEL)
Kalba: gruzinų

Atvykimas:
Pakankamai patogu vykti į Gruziją, kadangi iš Vilniaus turime tiesioginį skrydį į Kutaisi. Nors tai nėra pats patogiausias oro uostas susisiekti su Gudauri kurortu, tačiau, geriau tiesiai, nei per aplinkui su persėdimais. Nuo Kutaisi oro uosto iki Gudauri yra apie 317 km, tad pervežimas užtruks apie 4,5 - 5 valandas, vingiuotais Gruzijos keliais. Pakeliui galėsite pro langą pasižvalgyti - vietinių kaimelių, gražios gamtos ir ... avių, čia apstu. Jei skrendant į Tbilisi oro uostą, susisiekimas būtų greitesnis, nuo Gudauri jis įsikūręs vos per 136 km, tad kurortą pasieksite per 2 - 2,5 val (gaila kolkas nėra tiesioginio skrydžio). 

Slidinėjimo sezonas ir klimatas:
Gruzijos slidinėjimo kurortai turi unikalų klimatą. Gudauri yra įsikūręs aukštai Kaukazo kalnuose, žiemos metu čia iškrenta daug sniego, tad slidinėjimo sezoną garantuotai galima pradėti gruodį, ir jis tęsiasi iki balandžio mėnesio. Įsivaizduokite, jei pats Gudauri miestelis įsikūręs 2196 m aukštyje, o trasų aukštis siekia 3279 m aukštį. Mėgstantiems slidinėti per purų sniegą, čia bus ta vieta, kurią norėsis išbandyti. Dėl dažno sniego, puraus sniego danga būna itin didelė, tačiau saulėtų dienų šiame kurorte būna konkrečiai mažiau, palyginus su, pavyzdžiui, Italija. Dėl didelių aukščių, čia nebeauga medžiai ir apskritai beveik nėra augmenijos, tad daugiausiai džiaugsmo čia ras freeride'o mėgėjai.

Slidinėjimo Gudauri ypatybės:

  • Tai puikiai įrengtas slidinėjimo kurortas, kurį aptarnauja Austrijos kompanijos Doppelmayr įrengti slidinėjimo keltuvai.
  • Nerealiai pigus slidinėjimo keltuvų abonementas! 2015-2016 metais, 6 dienų skipass'as čia kainavo vos 60 EUR!
  • Kurortas nėra tiek populiarus, kad čia atvyktų daugybė slidininkų, tad neteks laukti prie keltuvų eilėse - savi pliusai.
  • Paruoštų trasų čia yra apie 57 km, tačiau palaukit, nesakykit, kad jų per mažai! Unikali šio kurorto savybė, betrasių platybė, kurioje galima slidinėti į visas keturias puses, jos sudaro dar tiek pat, o gal net daugiau trasų (tiksliau betrasių)!
  • Dėl kalnų išsidėstymo, griūčių tikimybė čia beveik nulinė. Šlaitai neaštrūs, mažai uolėti, nėra išlendančių akmenų, galinčių sukelti pavojų, tad slidinėjimas betrase - garantuotai suteiks džiaugsmo net ir pradedantiems pažinti puraus sniego džiaugsmus!
  • Dar viena unikali ir iš tiesų labai populiari slidinėjimo Gudauri dalis - galimybė į kalnų viršūnes pasikelti sraigtasparniu! Heliski yra itin populiarus tarp snieglentininkų kompanijų, kurie mėgsta užsikelti į aukštybes ir pračiuožti niekieno nepračiuožtais šlaitais! Pramoga skirta patyrusiems slidininkams ir snieglentininkams, ir yra vykdoma su patyrusiais slidinėjimo instruktoriais.

Apgyvendinimas:
Apgyvendinimo pasirinkimas Gudauri kurorte nesakyčiau, kad labai didelis. Viešbučių kainos čia panašios kaip Austrijos ar Italijos kurortuose, tad kad ir kaip visi sako, kad Gruzijoje pigu, turėkite omeny, kad vykstate į slidinėjimo kurortą, čia viskas panašiai kaip Europiniuose slidinėjimo kurortuose. Po apsilankymo Gudauri ir gerai paplušėjus, savo keliautojams ateinančiam sezonui atrinkome tuos "geresnius" viešbučius, su normaliais vonios kambariais ir kambariais, bei paslaugomis. Kurorte nereikia tikėtis išskirtinės prabangos - vos keletas viešbučių gali pasigirti išskirtiniu aptarnavimu ir paslaugomis, tačiau atrinkti viešbučiai ir apartamentai, vienaip ar kitaip patenkins keliautojų poreikius. Vykstant į Gudauri rekomenduojame pabandyti: 

  • Norintiems sutaupyti: 3*** viešbutis "Alpina" - tvarkingas ir kokybiškas, gerai vertinamas keliautojų, atidarytas prieš pora metų, atitinkantis ir netgi viršijantis 3* kategoriją, siūlo apgyvendinimą su pusryčiais. 
  • Apartamentų pasiūlymas: Apartamentai "New Gudauri" - įsikūrę prie slidinėjimo trasų ir slidinėjimo keltuvo. Rezidencijoje yra sveikatingumo centras su baseinu, sauna, treniruoklių sale.
  • Prabangus ir kokybiškas: Garantuotai viskas ko reikia kokybiškoms atostogoms kalnuose! Prie keltuvo įsikūręs viešbutis "Marco Polo" 4**** nepaliks abejingų: sveikatingumo kompleksas, pusryčiai ir vakarienės, erdvūs ir šiuolaikiški kambariai, įvairios pramogos: boulingas, naktinis klubas, dengti teniso kortai - patiks visiems mėgstantiems kokybiškas atostogas!
  • Tradicinė atmosfera: Visiems, norintiems pagyventi ir susipažinti su Gruzijos tradicijomis, rekomenduojame nedidelį šeimos viešbutį "Gudauri Hut" 3***, įsikūrusį netoli miesto centro. Svečiai gali mėgautis tradiciniu maistu pusryčių ir vakarienių metu, o šeimininkai išties svetingi. Viešbutyje yra sauna ir nedidelė sporto salė.


(Marco Polo 4*, standartinis kambarys)

Papildoma veikla: 
Be jau minėto Heliski, kurortas siūlo ir kitų smagių pramogų: važinėjimą sniego motociklais, sklandymą parasparniais ir įvairius žygius po kalnus su patyrusiais instruktoriais. Pačiuose kurortuose daug apres-ski veiklos nėra, gal nebent New Gudauri dalyje vakarais daugiau šurmulio ir naktinio gyvenimo.

Keliautojų atsiliepimai: 

Šeima su mažais vaikais: "Infrastruktūra slidinėjimo trasose išties puiki. Yra daugybė barų su tradiciniais Gruzijos patiekalais ir vynu, taip pat maži liftai pradedantiesiems. Tad net jei vienas iš vaikų nori slidinėti daugiau, o kitas mažiau, galima puikiai praleisti laiką netoli keltuvų su kompanija, karts nuo karto pasikeičiant. Trasos nuostabios, aukščiausia vieta kur gali pasikelti yra 3279 m, tad žemyn gali čiuožti ir čiuožti ir čiuožti!" 

Pradedantys slidininkai: "Atvykome tik pabandyti slidinėti, tai mums buvo pirmas kartas slidinėjimo kurorte. Už slidinėjimo inventoriaus nuomą (slides ir batus), instruktoriaus pamoką ir keltuvo bilietą, tą dieną sumokėjome 85 larius (~33,50 EUR). Pamoka nebuvo formali, o instruktoriai pagrinde kalbėjo rusiškai arba gruziniškai, su anglų kalba jiems prastai sekėsi, tad teko mokytis kartojant instruktoriaus judesius. Pradedančiųjų trasa nebuvo sudėtinga, tačiau vis turėdavau sustoti, kad atgaučiau kvapą, atrodė, kad kojos nebeveikia. Slidinėjimo diena buvo fantastiška, tačiau slidinėjimas reikalauja fizinio pasirengimo ir kitą kartą nepamiršiu buteliuko vandens. Rekomenduojame išbandyti ir kitą kartą čia atvyksime ilgiau nei dienai!". 

Tad bendrai, rekomenduojame išbandyti Gudauri slidinėjimo kurortą, jei norite kažko naujo, tačiau neužsikelkite kartelės per aukštai!

Linkėjimai!

Jūsų Vilturas

Norit užsisakyti? Kreipkitės!
Vaiva +37068517018 (vaiva@vilturas.lt)
Natalija +37068512107 (natalija@vilturas.lt)

www.vilturas.lt 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.