Keliautojų užrašai: Prancūzijos Rivjera - kelionė į Nicą

Sukurta: 2018-05-22

Žydroji Prancūzijos pakrantė – vieta, į kurią gali grįžti šimtus kartų ir vis tiek surasi kažką naujo ir nematyto! Vieta, kur saulė apšviečia žavingus Viduržemio jūros pakrantės miestus, o atostogų laikas sustoja! Vieta, kur gali patirti ir išbandyti kone viską, ko norisi per atostogas Prancūzijoje! Visoje pakrantėje yra išsidėstę daugybė miestų ir miestelių – paslaptingų, užburiančių ir traukiančių sugrįžti! Šį kartą - plačiau, apie Nicą!

Kurortas: Nica
Populiacija: 343’895
Valiuta: Euras
Kalba: prancūzų

Žydroji pakrantė / Žydrasis Krantas / Prancūzijos Rivjera – kaip pavadinsi, taip nepagadinsi – tai vienas žavingiausių Prancūzijos regionų, esančių Prancūzijos pietuose, prie Viduržemio jūros. Ir iš tiesų, esu buvusi čia ne kartą, ir kaskart grįžus, uždainuoja širdis, vaizdai ir jūros žydrumas užgniaužia kvapą ir norisi šokinėti iš džiaugsmo! Tai viena iš Europos vietų, kur galėčiau atostogauti kasmet ir visai neatsibostų. Nica – artimiausias širdžiai miestas, tad apie šį rojaus kampelį – kiek plačiau!

Atvykimas

Prieš kelerius metų, geriausias Wizzair aviakompanijos sprendimas – tiesioginis skrydis iš Vilniaus į Nicą. Poros valandų skrydis – ir tu jau kitoje pusėje Europos! Taip pat, kam patogiau, yra tiesioginis skrydis su “AirBaltic” aviakompanija iš Rygos.

Nuo tarptautinio Nicos oro uosto (NCE - Aéroport Nice Côte d'Azur) iki Nicos centro, vos 6,5 km. Patogiai važiuoja miesto autobusai ir taxi. Taip pat Nicoje itin populiari “Uber” pavežimo paslauga, nuo oro uosto iki miesto centro kainuos apie 16-20 EUR... realiai, atskridus vėlai vakare, labai patogu, nes autobusai vėlai vakare važiuoja rečiau.

Kada geriausia keliauti?

Žiūrint, kokiais tikslais? Vasara betkokiu atveju yra populiariausias atostogų sezonas, tad norintiems pasivartyti saulės atokaitoje, ir derėtų atostogas planuotis gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje, iki rugsėjo antros savaitės… tuomet dangumi ritinėjasi saulė, lietus – retas svečias, oro temperatūra dažniausiai pakyla iki +27-30’C, o Viduržemio jūros vanduo siekia +21-23’C – atrodo arbatoj plaukioji.

Planuojantiems daugiau keliauti, ar mėgstantiems sportuoti, bėgioti palei pakrantę ar dalyvauti sportinėse stovyklose, galima rinktis ne tokį karštą periodą, kaip pavasarį – balandį (+16-19’C) ar gegužę (+18-24’C), o taip pat rudens mėnesius. Spalį čia vyrauja +20-22’C, lapkritį +13-15’C temperatūros.

Transportas

Keliauti po Nicą ir jos apylinkes nėra sudėtinga, po miestą važinėja daugybė miesto autobusų, yra tramvajaus linija, o kitus miestus patogu pasiekti traukiniais arba tarpmiestiniais autobusais. Nicos centrą, senamiestį ir pagrindinius lankytinus objektus galima apeiti pėsčiomis.

Apgyvendinimas

Priklausomai nuo poreikių ir pomėgių Nicoje apsistoti galima įvairiose miesto vietose. Norintiems papoilsiauti ir pasilepinti saulės voniomis – rekomenduočiau apsistoti arčiau paplūdimio – senamiestyje (pranc. Vieille-Ville), netoli Massenos aikštės. Mėgstantys apsipirkti ir norintys pakeliauti, gali rinktis toliau nuo paplūdimio esančius rajonus, kaip Jean-Medecin arba Thiers. Šie rajonai yra arčiau centrinės traukinių stoties, tad bus patogu nuvažiuoti ir į kitus miestus. Senamiestyje taip pat yra sudėtingiau apsistoti tiems, kurie nori nuomotis automobilį, kadangi su parkingu senamiesčio zonoje – taip pat sudėtinga.

Miesto žavesys ir lankytinos vietos

Pagalvojate, o kuo gi išskirtinis tas Nicos miestas? Čia rasite visko, ko širdis geidžia – ramybę, jaukius pasibėgiojimus Anglų Promenada palei neįtikėtinos žydrynės jūrą, jaukias senamiesčio gatveles, kvepiančias šviežiais kepiniais, su šimtais skirtingų kavinių, restoranėlių ir terasų. Čia susipažinsite su gražia ir žavinčia miesto architektūra bei prancūzų kultūra. Čia galėsite pasimėgauti tikra prancūziška virtuve ir paskanauti įvairiausių vyno rūšių. Miestas “gyvas” tiek dieną, tiek ir naktį, kai saulei nusileidus barai ir naktiniai klubai užsipildo šurmuliuojančių turistų ir vietinių gyventojų… senamiesčio gatvėse groja gyva muzika, o gatvėse išsibarsčiusiuose restoranuose vakaroja draugų kompanijos…

Rytais, Anglų Promenada, nusidriekusia per visą Nicos pakrantę net 7 kilometrus, mėgsta bėgioti sportuojantys miesto lankytojai ir vietiniai gyventojai. Įsidienojus, šia 1820 metais pastatyta promenada, galite sutikti šimtus žmonių, kurie tiesiog vaikšto, važinėja dviračiais, riedlentėmis ar praktikuojasi važinėti riedučiais. Visoje promenadoje pristatyta daugybė mėlynų kėdžių, su vaizdu į jūrą, tad visi norintys pasimėgauti Viduržemio jūros grožiu, laisvai ras kur prisėsti. Palei promenadą išsidėstę ir garsūs lankytini objektai bei įspūdingi pastatai, kaip Palais de la Méditerranée teatras ir Villa Masséna rūmai, kuriuose kadaise buvo princesės rezidencija, o dabar įsikūręs meno ir istorijos muziejus, atviras lankytojams, ir apsuptas išties gražių sodų… Kitas išskirtinis promenadoje įsikūręs pastatas, kurį aplanko greičiausiai visos turistų grupės – Le Negresco, kuris priskiriamas Nacionaliniams istoriniams paminklams. Šiuo metu, Le Negresco yra vienas žinomiausių, 5* prabangus viešbutis su pasaulinio lygio meno kolekcija.

Palipus laiptais žemyn, rasite beveik 10 kilometrų paplūdimį, kuris tęsiasi nuo Nicos oro uosto iki Mont Boron, esančio miesto Rytuose. Paplūdimys palieka išties didelį įspūdį, nors ir nėra pats “patogiausias” saulės vonioms… visas paplūdimys – baltų, pusės kumščio dydžio akmenukų, skalaujamas išskirtinio žydrumo Viduržemio jūros, tad atėjus pasideginti ar išsimaudyti, rekomenduotina turėti pintą, kietesnį kilimėlį ir maudymosi batus. Kai kurios paplūdimio vietos išpirktos viešbučių ar restoranų, turi savo gultus su skėčiais, žinoma, už papildomą mokestį… kainos svyruoja apie 12-20 EUR už gultą su skėčiu + 4-5 EUR už paplūdimio rankšluostį. Tam tikrose paplūdimio vietose įrengtos sporto aikštelės, kaip paplūdimio tinklinis, su smėlio aikštele. Iš paplūdimio galima mėgautis įvairiais vandens sportais, kaip katerio tempiamas parasparnis, pripučiami “bananai”, vandens slidės, paplaukioti vandenlentėmis. Mėgstantiems prabangesnį poilsį, galima išsinuomoti jachtą ir dieną praleisti jūroje.

Išties šarmingas – Nicos senamiestis, kuris knibždėte knibžda miesto svečių ir gyventojų. Pasivaikščiodami rasite Operos rūmus, dar kiek paėjus rasite žavingą sendaikčių turgų Cours Saleya su įvairiausiais meno ir juvelyrikos dirbiniais, o ten pat, rytais (išskyrus pirmadieniais), ten vyksta Marche aux Fleurs – gėlių turgus, kai gėlėmis pakvimpa visa gatvė!

Be įvairiausių gastronominių vietelių, vietovė aplink Cours Saleya, turi daugybę kultūrinių taškų. Galerie des Ponchettes – dar vadinama Musee Dufy – yra muziejus dedikuotas Raoul Dufy menui – įspūdingai, žavesiu vibruojančiai, paveikslų kolekcijai. Netoliese esantis Musee Alexis et Gustav-Adolf Mossa garsėjantis XIX amžiaus menininko ir jo sūnaus akvarelinės tapybos šedevrais, dažniausiai vaizduojančiais Nicos, Prancūzijos Rivjeros ir Provanso regionų vaizdus.

Giliau senamiestyje taip pat rasite Palais de la Prefecture, Nicos Katedrą ir dar vieną nedidelę XVII amžiaus Baroko stiliaus bažnyčią. Palais de la Prefecture yra išskirtinis Neoklasikinio stiliaus pastatas, anksčiau buvęs Sardinijos Karalių rūmais.

Cathedrale Sante-Reparate – katedra įsikūrusi Nicos senamiestyje, su puikiai dekoruotu interjeru, pavyzdingai atskleidžianti XVII amžiaus provincial Baroko stilių. Korintijos kolonos išraižytos detalėmis ir daugybė nedidelių “sustingusių” figūrų, supančių meno dirbinius. Už poros minučių kelio – Eglise Saint-Jaques bažnyčia, apdovanota dėl savo delikačių freskų ir įspūdingų skulptūrų kolekcijos.

Anksti ryte, prieš saulėtekį, arba vėlai vakare, prieš saulėlydį – nepatingėkite užlipti vėjuotais laiptais į senamiesčio Rytiniame pakraštyje esantį kalną, apaugusį šimtais medžių ir žydinčių krūmų! Tai Parc du Château ant kalvos įsikūręs parkas su nuostabiais vaizdais į raudonais stogais nubarstytą Nicos miestą… iš kitos pusės – prabangus uostas, pilnas jachtų ir čia atplaukiančių kruizinių laivų iš Korsikos ir aplinkinių miestų.

Mėgstantiems meną, išties rekomenduotina apsilankyti Musee Matisse – įsikūrusį Cimiez kalvoje. Žavingas muziejus, įsikūręs istorinėje Genujos laikų viloje, apsuptas itališkų sodų. Muziejuje rasite pastovią Matisse darbų kolekciją, su 68 paveikslais, 236 dizaino objektais, 218 piešinių ir 56 skulptūromis (kone visomis, kurias menininkas yra sukūręs). Visa kolekcija sudarys puikų vaizdą apie menininko kūrybiškumą ir genialumą.

Visai netoliese, prie Matisse Muziejaus taip pat yra Monastere Notre-Dame-de-Cimiez – vienuolynas, puikiai atspindintis pranciškonų gyvenimą Nicoje nuo XIII iki XVIII amžiaus ir turintis įvairiausių religinių objektų nuo 1475 metų…

Grįžtant į miesto centrą – netoli nuo Anglų promenados rasite neapsakomo dydžio Masenos aikštę. Tai tarsi parkas ir vieta, kur suguža visas miestas… karštomis vasaros dienomis iš žemės trykštančiuose fontanuose basomis laksto ir maudosi vaikai, o turistai fotografuojasi prie didingo Fontaine du Soleil, fontano vaizduojančio Graikų Saulės dievą Apoloną. Jardin Albert I – tai sodas, tarsi atviras teatras, apsuptas pušų ir palmių – pavasariais čia vyksta lauko koncertai, festivaliai ir įvairių roko grupių pasirodymai.

Apsipirkimas

Vos keletas žingsnių nuo sodų, rasite Avenue Jean Medecin – vieną pagrindinių apsipirkimo gatvių Nicoje, kuri tęsiasi nuo Masenos aikštės, 1,2 km, iki Nicos autobusų ir traukinių stoties. Tai gatvė su šimtais parduotuvių ir prekybos centrų. Populiariausi – “Galleries Lafayette”, “Go Sport Nice”, “Zara”, “Mango”, “Sephora”, “H&M”, “Pimkie”, “Promod” ir daugybė kitų parduotuvių. Nedidelių parduotuvėlių galima rasti ir į Vakarus nuo pagrindinės apsipirkimų gatvės įsikūrusiose gatvelėse, kaip Rue Alphonse Karr, kur rasite “Sandro”, “Maje” ir “Michael Kors” parduotuves… Norintiems apsipirkti prabangesnių prekinių ženklų parduotuvėse kaip “Louis Vuitton”, “Hermes”, “Chanel”, ar juvelyrikos parduotuvėse “Cartier” arba “Tiffany & Co” parduotuvių reiktų dairytis palei Jardin Albert I einančią Avenue de Verdun gatvę.

Norintiems nusipirkti maisto prekių, populiariausi prekybos centrai – “Monoprix” (milžiniškas Monoprix yra pagrindinėje Avenue Jean Medecin gatvėje, sankryžoje su Rue Bircarra .

Restoranai, kavinės ir naktinis Nicos gyvenimas

Nica yra žavinga jau vien tuo, kad gyvenimas čia verda nuo ryto iki vakaro! Rytais gatvės pakvimpa kava ir karštom bandelėm su šokoladu ar kruasanais! Mieste rasite daugybę kepyklėlių, kaip “Boulangerie Jeannot”, “Patisserie Lac” ir daugybę kitų gardumynus kepančių vietelių!

Kadangi dažniausiai laiką leisdavome miesto senamiestyje, galiu rekomenduoti apsilankyti Rue Saint-Francois de Paule gatvėje, kur rasite daugybę įvairiausių restoranėlių su stalais tiek lauke, tiek viduje. Mano vienas mėgstamiausių restoranų, nors keista – ne prancūziškas – “Di Piu” ir “Voglia” su skaniausiais itališkais patiekalais ir picomis! Skaniau ir būti negali!

Žavinga terasa ant stogo, su prancūziškais delikatesais, restorane “Le Hussard” … tik ten reikia ateiti tinkamai apsirengus ir užsirezervuoti stalą iš anksto. Taip pat, mėgstantiems stebėti nuo stogo atsiveriančius vaizdus, puiki terasa prie Jardin Albert I – “La Terrase du Plaza” esanti ant “Hotel Plaza” 4* viešbučio stogo – puikus aukštos kokybės maistas ir vaizdas vertas milijono!

Taip pat, vakarėjant, daugybė miesto gyventojų ir svečių mėgsta vakaroti paplūdimyje, kur tiesiog susirenka draugų kompanijos, visi šnekučiuojasi, geria vyną ir užkandžiauja sūriais bei kitais prancūziškais delikatesais. Paplūdimys būna gyvas iki pat ryto.

Vėlai vakare, dažniausiai nuo 23 valandos, prasideda naktinės linksmybės baruose visame mieste ir palei Anglų promenadą… smagiausios vietos su šokiais ir daugybe žmonių – “Waka Bar”, “Movida”, “Wayne’s Bar” … jie dirba iki 1-2 valandos nakties, o tuomet atsidaro naktiniai klubai, veikiantys iki ryto.

Aplinkiniai miestai

Atvykus į Nicą ilgiau nei porai dienų, būtų nuodėmė neapsilankyti ir kituose aplinkiniuose miestuose. Puikiai išvystyta infrastruktūra leidžia visiškai nebrangiai pasiekti Monaką, Antibus ir Kanus. Apie juos dar parašysiu atskirai, tačiau tai išties verti dėmesio miestai. Juolab, kad miesto autobusu, į betkurį miestą nuvažiuosite už 1,50 EUR, o traukiniu už maždaug 5-7 EUR į vieną pusę… Miestai įspūdingi ir skiriasi savo architektūra ir kraštovaizdžiu, lankytinais objektais ir paplūdimiais!

Kanuose Jūsų lauks kino festivalis ir rūmai, žavingas senamiestis, smėlio paplūdimiai… Antibuose – taip pat jaukus senamiestis, Salvadoro Dali muziejus. O Monakas, kad ir viena mažiausių pasaulio valstybių – pakerės grožiu, prabanga, švara ir daugybe lankytinų vietų, nuo Princo rūmų, katedros, Oceanografikos muziejaus iki prabangiojo Monte Karlo su auksu tviskančiais kazino, prabangiais viešbučiais, jachtomis ir F1 Grand Prix varžybų trasa! 

Turint daugiau laisvo laiko, pavažiavus kiek ilgiau galima apsilankyti Grase, Saint Tropeze, Montpellier arba Marselyje... 

Betkuriuo atveju, Prancūzijos Rivjera yra regionas, į kurį galėčiau sugrįžti šimtus kartų ir tikrai neatsibostų ... tai tobulų atostogų kryptis, paliekanti tik geriausius prisiminimus ir įspūdžius... 

Su šiltais linkėjimais, Vaiva!

Jūsų Vilturas! 

Nori paatostogauti Nicoje? Kanuose? Antibuose? 
Turi klausimų? Kreipkis: Vaiva +37068517018, vaiva@vilturas.lt 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.