Vilturas rekomenduoja: Madeira – Portugalijos perlas Atlanto vandenyne

Sukurta: 2016-04-08

Daug keliaujat ir norit kažko naujo? Atsibodo tie patys kurortai ir trūksta įvairovės? Nuostabus klimatas bei neįtikėtino grožio gamta – visa tai ir dar daugiau – Madeiroje. Kelionių kryptis, norintiems nepamirštamo poilsio rojaus kampelyje! [2016.04.08]

Kurortas: Madeira, Portugalija
Populiacija: 258,686 (2014 m. pabaigos duomenimis)
Valiuta: Euras
Kalba: Portugalų

Svetingi žmonės, pavasariškas klimatas ir daugybė įvairiausių viešbučių, atitiksiančių visų keliautojų poreikius ir galimybes, Madeirą paverčia atostogautojų rojumi. 2015 metais, Pasaulio Turizmo Apdovanojimuose, Madeiros sala gavo apdovanojimą, kaip geriausia salų kryptis pasaulyje, aplenkdama Bali, Kretą, Barbadosą, Mauricijų ir kitas salas. Taip pat, tai viena saugiausių vietų pasaulyje ir nusikalstamumo lygis - beveik nulinis.

Gamta ir klimatas:
Salos gamta iš tiesų įspūdinga – daugybė medžių, įvairiaspalvių gėlių, uolėtų laukinių pakrančių. Miesteliai įsikūrę ant kalvų, lyg įsilieja į žydinčius slėnius. Sala visiškai nedidelė, jos ilgis 56 km, plotis nesiekia 21 km, ji nutolusi nuo Afrikos krantų per 500 km, o nuo Europos – keliais kilometrais mažiau nei per 1000 km.
Saloje, visus metus vyrauja švelnus vasariškas klimatas: vasarą oro temperatūra siekia apie 25 laipsnius, nebūna didelių karščių, vanduo sušyla iki +22‘C. Žiemos sezono metu, oro temperatūra laikosi ties +17‘C, o vanduo apie +18‘C.
Paplūdimiai įvairūs, kadangi sala – vulkaninės kilmės, dauguma jų – laukiniai, uolėti. Šiaurinėje salos dalyje daugiausia laukinių paplūdimių, čia labiau vėjuota ir banguota. Pietinėje Madeiros dalyje paplūdimiai platesni, ramesni, yra ir smėlio paplūdimių. Tačiau betkokiu atveju, einant į vandenį rekomenduotina speciali avalynė. Daugiau nei 10 salos paplūdimių yra įvertinti Mėlyna vėliava.

Atvykimas ir transportas:
Sezonas realiai tęsiasi visus metus, tačiau užsakomieji, tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus vykdomi nuo gegužės iki birželio ir tuomet vėlyvą rudenį. Skrydis iš Vilniaus į Funšalio oro uostą trunka apie 6 valandas. Pats oro uostas – įsikūręs arčiau Santa Kruzo miesto, iki kurio – vos 3 km. Pats Funšalis – Madeiros sostinė – nuo oro uosto nutolęs per 25 km. Mašiko miestas – 5 km iki oro uosto.
Saloje – puikiai išvystytas viešasis transportas, miestuose keliaujama pagal zonas ir mokama už nukeliautą atstumą arba už nustatytą maršrutą. Laisvai galima keliauti dviračiais arba išsinuomoti automobilį.

Apgyvendinimas ir maitinimas viešbučiose:
Dauguma viešbučių – 4-5*, jų teritorijos nedidelės, išsidėstę pakalnėse ant uolų. Viešbučiai išsidėstę įvairiais atstumais nuo paplūdimių, kai kurie turi savo nusileidimus iki paplūdimio, kiti veža iki pagrindinių paplūdimių autobusais. Apgyvendinimas orientuotas į ramų poilsį, nevyksta triukšmingi renginiai viešbučių teritorijose. Aptarnaujantis personalas – iš tiesų draugiškas ir svetingas. Dauguma apgyvendinimo įstaigų siūlo pusryčius arba pusryčius ir vakarienę. „Viskas įskaičiuota“ maitinimas čia nėra labai populiarus.

Pagrindiniai miestai:
Sostinė, didžiausias miestas ir apskritai, komercinis turistų centras – Funšalis (Funchal). Čia rasite daugybę aktyvios veiklos – susipažinsite su istoriniu paveldu, galėsite išbandyti vandens pramogas – banglenčių sportą, nardymą. Kurorte galima žaisti golfą, ar keliauti į žygius specialiais pėsčiųjų takais. Čia rasite populiariausią ir bene gražiausią salos paplūdimį – akmenuotąjį Praia Formosa, bei vieną populiariausių saloje – botanikos sodą. Funšalis taip pat yra svarbus taškas per Atlanto vandenyną plaukiantiems kruiziniams laivams. Po 12 valandos, artėjant savaitgaliams galima pasilinksminti naktiniuose klubuose, jų nėra labai daug, tačiau papramogauti tikrai užtenka.

Santa Kruzas (Santa Cruz) – nedidelis kurortas šalies rytuose, prie pat oro uosto, tiks ramesniam poilsiui arba sporto mėgėjams. Kurorte yra vandens pramogų parkas, tad kurortas puikiai tiks ir šeimoms su vaikais. Miesto aplūdimys siauras ir nuklotas akmenimis.

Kitas salos rytuose įsikūręs miestas – Mašikas (Machico) – kadaise buvo pirmoji Madeiros sostinė. Čia išlikę daugybė istorinių pastatų ir karinių įtvirtinimų. Paplūdimys – išskirtinis – dalis jo akmenuotas, o dalis sukurta iš specialiai atvežto smėlio. Savaitgaliais čia būna šiek tiek sausakimša, kadangi kurortas labai mėgstamas vietinių. Mašikas – tai viena iš dviejų geriausių vietų giluminiam nardymui. Vanduo čia itin skaidrus, o geriausi mėnesiai nardymui nuo birželio iki spalio.

Ekskursijos, lankytinos vietos ir pramogos:
Kadangi Madeira nėra didelė, verta apkeliauti ją visą. Galima keliauti kasdien vis kitur arba pasirinkus vienos dienos apžvalginę ekskursiją po salą. Taip pat vertėtų pasivaikščioti po levandų laukus ir kalvas. Salos Šiaurėje – įspudingi Vulkaniniai urvai. Gyvenant kituose miestuose verta bent pusdieniui nuvykti į patį Funšalį, apsilankyti žemdirbių turguje ir botanikos sode. Vienas gražiausių gamtos stebuklų Kabo Žirau (Cabo Girao) esanti antra pagal dydį jūros uola pasaulyje – su 580 m aukštyje esančia stikline apžvalgos aikštele.
Smagios atrakcijos tiek suaugusiems tiek vaikams - delfinų ir banginių stebėjimas, banglenčių sportas, nardymas ir žvejyba vandenyne.


Saloje pastoviai vyksta įvairios šventės ir festivaliai. Vietiniai yra labai tikintys Dievu, tad dažnai švenčiamos religinės šventės. Antroji religija saloje – futbolas. Iš Madeiros yra kilęs garsus pasaulio futbolininkas Cristiano Ronaldo. Šventės čia švenčiamos labai dažnai, tad didelė tikimybė, kad ir kokiu metų laiku atvyksite į salą, turėsite galimybę švęsti kartu su vietiniais.

Maistas:
Madeirai būdingas portugališkas svetingumas, verta paragauti tradicinių patiekalų sūdytos Atlanto menkės, jautienos iešmelių, iš saldumynų – itin gardaus medaus pyrago, bei tropinių egzotinių vaisių. Verta paragauti ir parvežti lauktuvių – vietinio Madeiros vyno, jis pakankamai retas pasaulyje, stipresnis nei dauguma vynų ir šiek tiek brangesnis.

Tad visiems, norintiems pabėgti nuo šaltų orų ir pilko dangaus, rekomenduojame Madeirą.
Nesvarbu, kokio tipo turistai esate – čia atrasite malonumo džiaugsmą. Nuo nuostabių parkų ir sodų su egzotinėmis gėlėmis iki mėlyno vandenyno su stačiomis uolomis ir paprastais miesteliais ramiuose slėniuose! Nepraleiskite progos pabuvoti rojaus kampelyje!

Keliaukite kartu!
Jūsų Vilturas

www.vilturas.lt
info@vilturas.lt
+37068512107

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.