Vilturas rekomenduoja: kerintis Kampanijos regionas Pietų Italijoje

Sukurta: 2016-04-15

Vienas lankomiausių Italijos regionų šalies Pietuose – Kampanija – yra senovės žemė, apipinta daugybe istorinių įvykių, tačiau kartu dvelkianti ramybe ir akį maloninanti kerinčiais kurortais. Nuo daugybės išsiraizgiusių gatvelių Neapolyje iki įspūdingo kraštovaizdžio Amalfio pakrantėje, žvilgsnį prikausto peizažų įvairovė. [2016.04.15]

Kurortai: Sorentas/ Amalfio pakrantė/ Iskijos sala/ Neapolis
Populiacija: 5,87 mln.
Valiuta: Euras
Kalba: Italų

Klimatas:
Regione vyrauja švelnus Viduržemio jūros pakratėms būdingas klimatas. Paplūdimius ir uolas skalauja Tirėnų jūra, kurios temparatūra nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio, nuo  +19‘C pakyla iki +25-26‘C, o rudenį vanduo išlieka šiltas iki spalio, kai ji siekia apie +20‘C. Vasaros Kampanijoje iš tiesų karštos, dažnai viršija +30‘C temperatūrą. Tad rekomenduojamas sezonas – vėlyvas pavasaris, arba pirmi rudens mėnesiai.

Atvykimas ir transportas:
Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Neapolio oro uostą, 2016 metais bus vykdomi nuo gegužės 6 – iki birželio 17 dienos, penktadieniais, ir nuo rugsėjo 5 dienos iki 26 dienos, pirmadieniais. Skrydis trunka apie 2,5 valandos. Pervežimas iš oro uosto iki Amalfio pakrantės užtrunka nuo 1,5 iki 2 valandų, iki Sorento – apie 1-1,5 val, iki Iskijos apie 2-2,5 valandos, kadangi reikia keltis keltu.
Nuo Neapolio iki Sorento galima nukeliauti vietiniu traukinuku „Circum Vesuviana“.

Apgyvendinimas ir maitinimas viešbučiuose:
Viešbučiai šiame regione įsilieja į bendrą vaizdą. Dauguma jų – šeimos verslas, kartais netgi prižiūrimi kelių kartų. Čia pajausite jaukumą ir šeimynišką rūpestį, prioritetas - šeimos vertybės, kartu su šiltu aptarnavimu ir profesionalumu. Priklauso nuo kurorto, tačiau dažniausiai viešbučiai išsidėstę ant uolėto šlaito ar pakrantės. Dauguma viešbučių siūlo pusryčius ir vakarienę, viskas įskaičiuota maitinimas nėra vienas populiariausių.

Pagrindiniai miestai ir kurortai:
Regiono sostinė – Neapolis – istorinė vieta, kuri daugeliui paliks gerą įspūdį. Miestas gražiai nusidriekęs įlankoje, tolumoje matosi Vezuvijaus ugnikalnis, kasdien primenantis dramatiškus įvykius Pompėjoje ir Herkulanėjuje, įvykusius prieš pora tūkstančių metų. Neapolis – tai neužmirštamo skonio ir aromato kavos bei picos gimtinė, skalaujama Tirėnų jūros.

Amalfio pakrantė – daugiausiai turistų pritraukianti Kampanijos vieta. Kurortai, kylantys į aukštumas, įsiliejantys į išsikišusias uolas, bei kaimeliai su nepamirštamais vaizdais. „Pasislėpus“ nuo pasaulio iki 20-tojo amžiaus vidurio, dabar tai viena populiariausių Italijos vietų. Amalfio pakrantė garsėja derlingomis žemėmis, čia gausu alyvmedžių, citrinmedžių, kaktusų, auga vynuogės, apelsinai ir visa tai įrėmina smaragdinė Tirėnų jūra.

Atviras kurortas, Sorentas – betkokiu atveju yra civilizuotas ir gražus miestas. Suvenyrų parduotuvėlės, senos krautuvėlės parduodančios keramikos dirbinius bei nėrinius – visa tai rasite Sorente. Miestas įsikūręs ant stačios uolos, tad jame nedaug tinkamų paplūdimių, tačiau viską atperka nepakartojamas vaizdas į Neapolį ir Vezuvijaus ugnikalnį. Pasakiška vieta ramioms atostogoms. Taip pat iš čia patogu keliauti po regioną – pietuose – įvairūs tradiciniai kaimeliai, Rytuose – Amalfio pakrantė, Šiaurinėje dalyje Pompėja, o netoliese – jūroje – Kaprio sala.

Vulkaninė nuotrupa Tirėnų jūroje - Iskijos sala – nuo Neapolio krantų nutolusi per 27 km. Tai daugiausiai išsivysčiusi ir apskritai didžiausia sala Neapolio įlankoje – mišinys išsiplėtojusių SPA miestelių (čia yra daugybė terminių šaltinių), žaliuojančių sodų, palaidotų kapinynų ir kvapą gniaužiančių peizažų su miškais, vynuogynais ir spalvingais miesteliais. Iskija pritraukia tik nedidelę dalį dienos keliautojų, kurie vasaros metu dažniau renkasi Kaprio salą, tačiau jie net nenutuokia, kad Iskijos paplūdimiai – vertesni dėmesio.

Ekskursijos, lankytinos vietos ir pramogos: 
Patys įsimintiniausi ir turistų mėgstami objektai, lankantis Kampanijos regione – kas be ko prasideda Vezuvijaus ugnikalniu. Jis vis dar aktyvus – kai kuriuos tai gąsdina, kitus žavi – nuostabiais vaizdais į Tirėnų jūrą ir Neapolį.
Su tuo pačiu ugnikalniu susijusi ir Pompėja, kuri 79-tais metais buvo palaidota po 8 metrų žemių ir pelenų sluoksiu, kuomet išsiveržė minėtasis Vezuvijus. Šiandien, archeologų atrastame mieste galima pamatyti autentišką architektūrą bei įspūdingą sienų tapybą.
Gyvenant žemyninėje dalyje verta bent dienai nukeliauti į Iskijos salą – garsėjančią nerealaus grožio paplūdimiais ir terminių vandenų baseinais. itin švari jūra, margaspalvė augmenija ir maudynės nepaliks abejingų.
Rekomenduotina aplankyti Amalfio pakrantėje išsidėsčiusius nedidelius miestelius ir kaimelius, su nuostabia architektūra, sodais ir jaukiom įlankom bei uostais.

Maistas ir gėrimai:
Neverta net ginčytis, jog pirmiausia atvykus į Kampanijos regioną derėtų paragauti Neapolietiškos picos. Tai tradicija, atėjusi iš senų laikų, tad rekomenduotina paraguti Pizza Margherita - paprasta ir dieviška tuo pačiu metu. Netgi yra pasakymas, jog pica yra pakankamai gera priežastis apsilankyti Neapolyje.
Amalfio pakrantės pasididžiavimas - Risotto alla Pescatora – rizoto su jūros gėrybėmis.
Taip pat - Spaghetti con le vongole – spagetti makaronai su moliuskais.
Kas be ko, garsiosios Kaprio salotos.
Fritto Misto di Mare – keptos jūros gėrybės, patiekiamos su persikais ir dažnai užgeriamos baltu vynu.
Ir skanumėlis, gardumėlis – tikra Neapolietiška kava.

Būtų sunku apibendrinti visus Kampanijos regiono siūlomus aspektus. Regionas yra tiesiog žavingas, dėka savito senovinio itališko stiliaus, kuris primena romantiškas ir gražias vietas. Kaip ir dauguma pietų Italijos regionų, Kampanija sutinka šiltai ir garantuoja stiprias kultūrines tradicijas, išskirtines pakrantes, romantiškus restoranėlius, prabangius ir šeimyniškus viešbučius bei sveikatingumo centrus, dažniausiai įsikūrusius prie pat smaragdinės jūros.

Keliaukite kartu!
Jūsų Vilturas

www.vilturas.lt
info@vilturas.lt
+37068512107

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.