Keliautojų užrašai: Nauji Metai Zakopanėje

Sukurta: 2017-01-25

Praėjo, praūžė pirmoji šio sezono Vilturo kelionė autobusu į Zakopanę. Kaip ir kiekvienoje kelionėje, o šioje ypač – buvo visko. Tad trumpai, drūtai ir su kelionės nuotraukomis, apie Zakopanę, Naujųjų metų sutikimą ir ką reiktų žinoti vykstant į tokią kelionę. 

Pasiruošimas kelionei. Ko tikėtis per Naujametines keliones?

Čia matyt, labiau patarimas kitiems metams. Keliautojai turi atsižvelgti, kur vyksta į kelionę ir kiek pasiruošę mokėti ir kokias paslaugas nori gauti. Naujųjų metų laikotarpiu apgyvendinimo ir paslaugų kainos yra vienos aukščiausių per visus metus. Suprantama, kad už tą pačią kainą, ką gauni gyvendamas Zakopanės mieste ir gyvendamas užmiestyje gali tikėtis skirtingų paslaugų. Kai mieste gausi pusryčius ir gyvensi paprastame pensione, užmiestyje gali turėti ir sauną ir prie to paties dar ir vakarienę. Tačiau reikia įvertinti, kad kur gyveni mieste, o kur užpustytame miške, kur nelabai daugiau kur ir išeisi. Tokiu atveju, jei norite jaukių ir patogių atostogų, nepagailėkite papildomo 100 eurų šeimai, ir apsistokite geresniuose apartamentuose ar viešbutyje.

Prieš vykstant į betkurią kelionę, kad neiškiltų nesusipratimų ir nemalonių situacijų, pirmiausia reikėtų įsigilinti į kelionės programą. Kur važiuosim, kokiom dienom važiuosim, kaip viskas susidėlioja ir ar tinka. Į keliones juk vyksti, kadangi patinka kelionės programa, o ne tik dėl žemos kainos. Neskaičius programos kelionės metu kyla keistų klausimų, o kodėl važiuojam čia, o ne ten? Kodėl šiuo laiku, o ne kitu? Juk programa būna aiški jau perkant kelionę, tai kodėl ją keisti, kai jau išvažiuoji? Deja, visiems įtikti negali, ir atrodo pasistengi, kažkiek pakoreguoji, bandai paderinti, o vis tiek kažkam netinka. Tad programą skaitykite pirmiausiai.

Taip pat svarbu atsižvelgti į transporto srautą – kamščiai Naujametiniu laikotarpiu – neišvengiami! Iš visų šalių keliautojai vyksta į kurortus sutikti Naujųjų metų, automatiškai susidaro milžiniškos automobilių spūstys. Jei dar prisideda prastos oro sąlygos, kelionė vėžlio greičiu garantuota. Taip nutiko ir kelionėje į Zakopanę, kai 12:49 val iki Zakopanės buvo likę 100 km – apsidžiaugiau, galvoju, hmm.. pora valandų ir būsim vietoje. Ogi ne. Strigome milžiniškame kamštyje, kurio visgi buvo galima tikėtis. Judant link Zakopanės yra tiltas, per kurį eismas reguliuojamas šviesoforu, iki jo (ir už jo) susidaro išties didelės spūstys. Paskutiniame viešbutyje apsistojome 19:30 val. :)

Trasos

Slidinėjimui turėjome 4 dienas. Zakopanės regione, trasos išsimėtę 25 km spinduliu. Yra ir vietinių trasų, kaip: Nosal, Kasprowy Vierch, Gubalowka ir Szymoszkowa, įsikūrusių miesto pakraščiuose. Į Bialka Tatrzanska, esantį už 25 km važiavome vieną kartą.      
Visose trasose – savi pliusai, savi minusai. Trasos nėra labai ilgos, per Naujus metus susidaro eilės prie keltuvų, žmonių daugybė, visi čiuožia į visas puses – makalynė. Į trasas reiktų išvažiuoti anksti ryte, kad išvengti didelių kamščių ir rasti vietos automobilių stovėjimo aikštelėse prie trasų.

Privalumas gal tik tas, kad trasos daugumoje vietų apšviestos ir veikia iki vakaro.

Naujųjų metų sutikimas 

Mieste žmonių buvo koks milijonas – visi suvažiavo gruodžio 31 dieną. Miestelis šurmuliavo, visi džiūgavo, išties tvyrojo džiugi šventinė nuotaika. Miesto centriniame parke buvo pastatyta milžiniška scena, kurioje koncertavo daugybė Lenkijos scenos žvaigždžių. Ta proga, uždarė pagrindinę Zakopanės miesto gatvę, tad visas eismas sustojo.

Su Vilturo grupe Naujuosius metus sutikome tradiciškai, su lenkiška programa. Visą valandą keliavome arklių traukiamais vežimais ir rogėmis Zakopanės miesto gatvėmis, o vėliau ragavome tradicinių lenkiškų patiekalų lenkiškoje karčiamoje su gyva muzika. Gal kiek ir pritrūko programos vakaro metu, tačiau buvo kas atsistojo nuo stalų pašokti. Naujus metus sutikom dukart – lietuviškus ir lenkiškus. :) Fejerverkai ir šampanas vainikavo šventinį vakarą.

Po Naujųjų, vėlgi porai valandų strigome kamštyje. Jau beveik ir įprasta. :))

Pirmąją Naujųjų dieną niekas neskubėjo slidinėti, kas keliavo pasivaikščioti, kas į vandens parką pasikaitinti pirtyse ir paplaukioti baseinuose arba tiesiog pasivaikščioti po miestą.

Kelionė namo

Išvažiavome sausio 2 dienos ryte, po pusryčių. Pati Zakopanė atrodė ištuštėjusi, žmonių srautas išties sumažėjęs. Tačiau pavažiavus vos kelis kilometrus sustojome kamštyje. Tai buvo sunkiausia kelionės dalis. 30 km važiavome 6 valandas. Išsimušėm iš visų planų, pietūs persikėlė į vėlyvą vakarienę. Keliuose prasidėjo sniegas ir vėjo gūsiai, automobiliai stovėjo arba vos vos judėjo. Iš daugybės kelionių per Naujus metus buvo suprantama, kad neišvengiamai bus kažkokie kamščiai, tačiau kad taip ilgai strigtume kelyje net baisiausiam sapne nebūčiau susapnavus. Nieko kito nebeliko, kaip žiūrėti filmus, miegoti, šnekučiuotis ir skaityti knygą. Visi juk matėme, kad kamštis, nieko ir nepadarysi, kamščio neapskrisi. :) Lietuvą galų gale pasiekėme tik ryte.

Taigi, kelionėje vyravo įvairiausios nuotaikos. Naujuosius sutikom, paslidinėt paslidinėjome, sniego turėjome, visi sveiki grįžome! Valio!

Iki kitų kartų,
Vilturas

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.