Vilturas rekomenduoja: Miestas tviskantis prabanga - Dubajus

Sukurta: 2016-08-27

Čia kiaurus metus šviečia saulė, viskas apsupta karšto smėlio, o pakrantėse tyvuliuoja Persijos įlanka. Nuostabaus grožio paplūdimiai įsilieja į prabangių viešbučių foną, kartu su milžiniškais prekybos centrais, kvapą gniaužiančiais architektūriniais šedevrais ir atrakcijomis, bei klestinčia verslo bendruomene. Kasmet čia atvyksta milijonai poilsiautojų ir verslo atstovų iš viso pasaulio. Lankytojai gali mėgautis aukščiausio lygio paslaugomis ir puikiai išvystyta infrastruktūra. Susipažinkite su Dubajumi [2016.08.27]

Kurortas: Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai
Populiacija: 2‘503‘000 (2016 m.)
Valiuta: Arabų Emyratų Dirhamas (1 AED = 0,2411 EUR; 1 EUR = 4,1471 AED)
Kalba: Arabų

Dubajus yra vienas iš 7 Emyratų, kurie sudaro visą šalį – Jungtinius Arabų Emyratus. Kiekvienas Emyratas turi savo unikalų charakterį, o Dubajus yra vertinamas kaip atviras ir tarptautinis, mėgstamas vakariečių.
Dažnas keliautojas Dubajų lygina su Los Andželu – didelis miestas, su daugybe transporto, visiškai ant jūros kranto. Mieste yra keletas rajonų su daugybe dangoraižių. Gatvės išskirtinai švarios, prižiūrimos ir saugios. Taip pat mieste yra moderni metro sistema, o autobusų stotelės – su oro kondicionieriais.

Atvykimas ir kiti formalumai

Tiesioginiai skrydžiai iš Vilniaus į Dubajaus oro uostą bus vykdomi antradieniais ir ketvirtadieniais, nuo 2016 gruodžio 20 iki 2017 kovo 2 dienos.
Vykstant į Jungtinius Arabų Emyratus reikia turėsi LR piliečio pasą, privalomai galiojantį ne mažiau kaip 6 mėnesius po kelionės pabaigos. Pase privalo būti bent vienas pilnai tuščias lapas (antspaudams). Vykstant į Dubajų turistiniais tikslais iki 30 dienų, vizos nereikia.

Kokia kalba šneka vietiniai?

Gimtoji vietinių kalba yra Arabų, tačiau vos 13% gyventojų yra čia gimę. Dauguma Dubajaus piliečių yra atvykėliai iš viso pasaulio, tad populiariausia čia kalbėti angliškai.

Gamta, klimatas ir sezonai

Šalyja vyrauja tropinis dykumų klimatas, tad Dubajuje išties karšta, tačiau „ne vasaros“ mėnesiais temperatūra tampa visai pakeliama.
Palankiausias laikas atostogauti – nuo spalio iki balandžio. Tuomet susibalansuoja saulėtos dienos ir vėsesnės naktys. Dienos metu temperatūra svyruoja apie +24‘C, o vakare nukrenta iki +14‘C. Dažniausi krituliai būna nuo gruodžio iki kovo, tačiau lyja trumpai ir netikėtai.
Nuo gegužės iki rugsėjo, karštis tampa nepakeliamas. Vasaros čia ekstremaliai karštos ir drėgnos, vidutinė dienos temperatūra siekia +41‘C, o naktimis svyruoja apie +30‘C. Visa laimė, kad mieste dauguma vidinių erdvių – prekybos centruose, viešbučiuose, ofisuose ir restoranuose – kondicionuojamos.

Kaip žmonės rengiasi?

Viešumoje, vietinės musulmonės moterys dėvi abajas - juodus apsiaustus ant rūbų, o taip pat skaras ant galvos arba burkas – pilnai kūna uždengiančius apsiaustus, kurie uždengia ir veidus. Vyrai dėvi baltas kanduras (apsiaustai iki kulkšnių) ir galvos apdangalus.
Turistai ir miesto svečiai turėtų susilaikyti nuo atvirų drabužių. Vyrams ir moterims yra leidžiama dėvėti šortus, pečiai turėtų būti pridengti, patartini rūbai su rankovėmis. Pagarbos jausmas yra gerai vertinamas, o ypatingai šventąjį mėnesį - Ramadaną. 
Paplūdimyje ir baseinuose galima dėvėti ir įprastus maudymosi kostiumėlius, tačiau išlipant iš baseino reiktų prisidengti, kad nekiltų kultūrinės nepagarbos.

Apsipirkimas Dubajuje

Dubajus garsėja, kaip vienas geriausių miestų apsipirkimui. Dauguma tarptautinių prekių ženklų parduotuvių čia turi bent vieną pardavimo tašką. Dubajus yra žinomas tarp rimtų prekybos centrų gerbėjų, kadangi pardavėjai čia turi didelius kiekius įvairiausių prekių, kurias kartais gali būti sunku rasti betkur kitur. 
Apsipirkimas čia gali būti pats įvairiausias. Nuo apsipirkimo už geras kainas tradiciniuose turguose, specializuojančiuose aukso gaminiais, prieskoniais ir tekstilės dirbiniais iki modernių prekybos centrų, kurie užima ištisus kvartalus, kaip pavyzdžiui Dubai Mall, Mall of Emirates, Souk Al Bahar ir Souk Madinat.
Kasmet, vasario mėnesį, čia vyksta Dubajaus apsipirkimo festivalis, kurio metu daugybė prekybos centrų ir parduotuvių skelbia itin dideles nuolaidas. Taip pat panašus išpardavimas vyksta ir nuo liepos vidurio iki rugsėjo pradžios ir yra vadinamas “Dubai Summer Surprises”. Nemažai miesto lankytojų planuojasi atostogas būtent šiomis datomis.

Alkoholio vartojimas Dubajuje

Alkoholis yra leistinas tik licenzijuotuose restoranuose, viešbučiuose ir kurortuose. Įsigyti alkoholio parduotuvėse gali būti sudėtinga. Dauguma keliautojų alkoholio įsigyja oro uoste esančiose Duty-free parduotuvėse. 
Dubajuje galite paragauti itin skanių šviežiai spaustų sulčių, išgerti nealkoholinių kokteilių bei mėgautis įvairiausia arbata ir kava.

Kas yra Ramadanas?

Ramadanas - tai šventas musulmonų mėnuo, laikas garbinimui ir susilaikymui. Kad įrodytų savo pasiaukojimą tikėjimui, Musulmonai visą mėnesį laikosi ypatingų ir griežtų taisyklių, nuo aušros iki saulėlydžio. Datos kasmet keičiasi, tad prieš vykstant į kelionę reikėtų pasitikslinti. Ramadano metu, dienos metu, musulmonams yra griežtai draudžiama valgyti, gerti ir rūkyti.
Jei Dubajuje lankysitės Ramadano metu, pastebėsite jog viskas čia vyksta kitaip. Tai tylos ir susikaupimo mėnuo, kai negroja muzika. Kitų religijų atstovai ir svečiai visgi gali valgyti, gerti ir rūkyti, tačiau tik privačiose erdvėse, kaip viešbučio kambariuose ar tam skirtose patalpose. Betkokiu atveju, alkoholio ir tabako gaminiai yra parduodami tik po saulėlydžio.
Turėkit omenyje, kad ramadano metu tiek viešbučių, tiek aptarnaujančių sričių darbuotojai gali būti irzlesni, kadangi visą dieną nevalgyti ir negerti jiems yra sudėtinga. Jokiu būdu nesišaipykite ir nepažeidinėkite šalyje esančios tvarkos, Jūs čia tik svečiai - gerbkite vietines tradicijas.

Apgyvendinimas ir viešbučiai

Apgyvendinimo įstaigų čia yra įvairiausių, tad prieš keliaujant reiktų atidžiai išsirinkti viešbutį. Jei kelionę organizuositės patys, nerekomenduojame rinktis vieešbučių pačiame Dubajaus centre, o ypač žemesnės kategorijos – lygis išties prastas. Geriau pavažiuot toliau nuo miesto centro ir užsisakyti geresnį viešbutį, nei už tą pačią kainą pasirinkti prastesnės kategorijos viešbutį pačiame centre.
Jei kalbant apie rajonus – pats prabangiausias - Džiumeira – įsikūrusi pakrantės zonoje, dauguma viešbučių – ant jūros kranto, teikia aukštos kokybės paslaugas ir gali pasigirti puikiais smėlio paplūdimiais. Džiumeiroje taip pat yra garsioji Džiumeiros Palmė – dirbtinai sukurta sala, pasižyminti išskirtine prabanga.


Norintiems miesto šurmulio ir keliautojams, kuriems patinka miesto tipo viešbučiai – geriausias pasirinkimas bus Marinos rajonas. Viešbučiai įsikūrę prie pat promenadų, garsių baseinų, fontanų ir jachtų uostų, įsimaišę į dangoraižių gausybę.


Netoli Marinos įsikūrę dar du rajonai: Al Barša ir Tekomas. Pirmasis garsėja milžinišku prekybos centru Mall of Emyrates, dirbtinėmis slidinėjimo trasomis ir miesto tipo viešbučiais. Tekomas – prisišliejęs prie Al Baršos, garsėja modernios architektūros viešbučiais, kurie gali pasigirti geru kainos ir kokybės santykiu.


Norintiems ramesnio poilsio viešbučiuose su didesnėmis teritorijomis, rekomenduojame Džabel Ali pakrantę. Čia įsikūrę viešbučiai yra ant jūros kranto, kai kurie turi net savo golfo laukus ir teikia įvairiausias paslaugas nuo jodinėjimo iki plaukiojimo jachtomis ar žvejybos jūroje su kateriais.

Tad kuriuos viešbučius rekomenduotume rinktis?

Atlantis The Palm 5***** išskirtinis viešbutis, įsikūręs Džiumeiros Palmės viršuje, ant jūros kranto ir turintis įspūdingą teritoriją. Viešbutyje yra vandens pramogų parkas, galimybė paplaukioti su delfinais bei pasižvalgyti milžiniškame akvariume. (HB - Viešbutyje teikiami pusryčiai ir vakarienės.)

Millennium Plaza Hotel Dubai 5***** puikus miesto tipo viešbutis, 15 km iki paplūdimio, patogioje vietoje netoli metro stotelės. Puikiai tiks miesto apžvalgai ir apsipirkimų mėgėjams, iki Burj Khalifos pastato - vos 5 km. (FB - pusryčiai, pietūs ir vakarienės).

Citymax Bur Dubai 3*** Pigesnis variantas, tačiau tikrai neprastas. Miesto tipo apgyvendinimas, turi baseiną ant stogo. (FB - pusryčiai, pietūs ir vakarienės).

Norintiems apsistoti kituose Emyratuose, siūlome šiuos variantus:

Coral Beach Resort Sharjah 4**** Šardžos emyrate, ant jūros kranto. Viešbutyje yra daug veiklos, puikiai tiks pasyvesniems turistams, norintiems daugiau laiko praleisti poilsiaujant. Viešbutis teikia FB maitinimą - pusryčiai, pietūs ir vakarienės.

Iš pigesnių variantų Šardžoje, rekomenduojame Lou’Lou’a Beach Resort 3*** tai viešbutis ant jūros kranto, tačiau netoli Šardžos miesto centro (3 km). Viešbutyje nėra teikiami alkoholiniai gėrimai. Galimi maitinimo variantai, pusryčiai arba pusryčiai ir vakarienės.

Ras al Chaimos emyrate, esančiame 90 km nuo Dubajaus - renkasi aktyvų poilsį mėgstantys turistai. Tai vienas gražiausių Emyratų, apsuptas kalnų, dykumų, galima jodinėti kupranugariais, sudalyvauti dykumų safaryje, pasigrožėti flamingų rezervatu. Šiame emyrate rekomenduojame apsistoti Hilton Al Hamra Beach & Golf Resort 5***** viešbutis ramioje kurorto dalyje ant jūros kranto, erdvūs kambariai ir daug veiklos. Siūlo viskas įskaičiuota maitinimą.

Maitinimas

Kalbant apie maistą, čia tikriausiai rasite didžiausią įvairovę viso pasaulio virtuvių. Populiariausios - greito maisto užkandinės, čia vyrauja tiek tarptautiniai tinklai, kaip McDonald’s, KFC, Burger King ir gausybė kitų, taip pat ir vietinės maisto užkandinės, kurios iš pažiūros gali pasirodyti “netvarkingos ir prastos”, tačiau teikia visai neblogą maistą. Geriausią ir kokybišką maistą garantuotai gausite viešbučiuose esančiuose a la carte restoranuose.

Dažniausiai lankomos vietos

  • Dirbtinės salos - Palmės

  • Burj Khalifa - aukščiausias pasaulyje pastatas

  • Deiros aukso turgus

  • Dubajaus centras su aukščiausiais pasaulio pastatais, fontanais ir ilgiausiais baseinais

  • Ekskursija į Abu Dabį

  • Safaris po dykumą, jodinėjimas kupranugariais

Prasitęskite vasarą, žinau, kad norite!
Jūsų Vilturas!

Norite pasitarti ir užsisakyti?
Kreipkitės:
vaiva@vilturas.lt +37068517018
natalija@vilturas.lt +37068512107

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.