Kelionės į Izraelį: pažadėtoji žemė turi kuo nustebinti keliautojus

Sukurta: 2014-09-24

Izraelis – kontrastingas kraštas: žiemą čia galima išvysti sniego kepure pasidabinusius Galilėjos ir Galano kalnus, derlingas lygumas ir mirties dykumas, kuriuose gali gyventi tik labiausiai prisitaikiusieji, šiuolaikinės kultūros tėkmei pasidavusius miestus ir tradicinę architektūrą, kuri stebina ir užgniaužia kvapą. Visgi, kelionės į Izraelį daugeliui dar yra kiek neįprasta kryptis, todėl vertėtų apie pažadėtąją žemę pakalbėti kiek plačiau.

Kelionės į Izraelį

Izraelis – kontrastingas kraštas: žiemą čia galima išvysti sniego kepure pasidabinusius Galilėjos ir Galano kalnus, derlingas lygumas ir mirties dykumas, kuriuose gali gyventi tik labiausiai prisitaikiusieji, šiuolaikinės kultūros tėkmei pasidavusius miestus ir tradicinę architektūrą, kuri stebina ir užgniaužia kvapą. Visgi, kelionės į Izraelį daugeliui dar yra kiek neįprasta kryptis, todėl vertėtų apie pažadėtąją žemę pakalbėti kiek plačiau.

Piligrimų keliais arba kokius miestus derėtų įtraukti į kelionės maršrutą

Pabuvoję Izraelyje vienbalsiu pritars teiginiui, kad ši šalis turi savo charakterį ir kiekvienas miestas yra vis kitoks, su šimtmečius menančia istorija, kuri reikšminga ne tik tikintiesiems, bet ir tiems, kurie nori Izraelio kultūrą ir tradicijas pažinti iš labai arti. Paprastai kelionės į saulėtą Izraelį prasideda nuo Jeruzalės – švento miesto žydams, krikščiomis ir musulmonams. Istorija teigia, kad būtent čia Abraomas paaukojo savo sūnų, čia paskutines savo gyvenimo dienas praleido Jėzus Kristus ir būtent Izraelyje įvyko garsioji paskutinė vakarienė įamžinta Leonardo da Vinčio paveiksle.  Visgi, Izraelis savo istorija masiškai traukia ne tik tikinčiuosius, bet ir smalsius turistus, kurie savo akimis nori išvysti mitais ir legendomis apipintą Alyvų kalną, Raudų sieną bei Paskutiniosios vakarienės menę.

Kelionės į Izraelį: pažadėtoji žemė turi kuo nustebinti keliautojus

Nuotraukoje: Raudų siena. Šaltinis.

Pabuvoję Izraelyje galite pasukti į šiaurę, kurioje aptiksite Nazaretą. Tai itin svarbus miestas tikintiesiems, remiantis Biblija būtent šiame mieste gyveno Marija ir Juozapas, čia archangelas Gabrielius apsireiškė Marijai ir pranešė apie šventą prasidėjimą. Kita vertus, Nazaretas žavi savo įspūdinga, tarsi laike užstrigusia architektūra ir ramybe, tvyrančia Nazareto gatvelėse.

Tikintieji ir atsidavę piligrimai niekada nepralenkia seniausio Palestinos miesto – Jafos, tai kultūrinės kryžkelės vieta, tikima, kad čia pasaulį išvydo biblinė Nojaus arka. Visgi, jei norisi paįvairinti piligrimų kelius ir išvysti, kaip tikėjimas dera su šiuolaikine kultūra, vertėtų užsukti į Haifą, miestą, kuris yra tituluojamas pramonės bei bahai religijos centru. Vietiniai juokauja, kad mieste stūksančios įspūdingos šventovės privers tikėti ir netikintį. Kiek tame tiesos, sunku pasakyti, tačiau jas išvysti realybėje išties verta. Beje, nepamirškite apsilankyti ir Didžiojoje sinagogoje, Jūrų muziejuje, melomanams turėtų patikti muzikos muziejus, o norintys pasigrožėti gamta neturėtų savo kelionėje pralenkti persiškųjų sodų.

Linksmybės ir siautulingas naktinis gyvenimas nėra svetimas ir Izraelyje

Nors daugeliui kelionės į Izraelį asocijuojasi su religija bei piligrimų keliais, tačiau norintys kaip reikiant pasilinksminti ir atsipūsti nuo kasdienybės čia tikrai ras pramogų. Tel Avivas – didžiausias Izraelio miestas, įsikūręs Viduržemio jūros pakrantėje, verslo centras ir pramogų vieta, kuri nenusileidžia net ir pačiam nuodėmių miestui Las Vegasui. Dėl barų, kavinių, restoranų, naktinių klubų ir pasilinksminimo vietų gausos Tel Avivas jau yra užsitarnavęs niekada nemiegančio miesto reputaciją. Tai tikras rojaus kampelis, kurie mėgsta dieną sietą, o naktį fiestą.

Prie Raudonosios jūros, Eilato įlankoje aptiksite kurortinį Izraelio uostamiestį Eilatą, kuriame puikiai išvystytas turizmas, vandens pramogos bei sportas. Naktinis gyvenimas čia kiek ramesnis, tačiau pramogų gausa nustebins net ir išrankiausius. Beje, tai puiki strateginė vietą, jei norite aplankyti Negeno dykumą. Ir galiausia Netanija – miestas Viduržiemio jūros pakrantėje, šiuolaikinis kurortas, apsuptas nuostabios gamtos peizažais ir pasakiško grožio paplūdimiais. Puiki vieta, jei norisi dieną pagulėti prieš saulutę, o vakare užsukti į vietinį barą. Beje, Izraelio kurortai garsėja savo tolerancija ir draugiškumu atvykėlių atžvilgiu, todėl nesistebėkite, kad būsite sutiktas itin šiltai.

Šokiai Haifoje

Šokiai Haifoje. Šaltinis

Vietinė virtuvė laužo nusistovėjusias dogmas

Tikima, kad maistas Izraelyje ruošiamas griežtai laikantis nusistovėjusių draudimų ir yra košerinis, tačiau šiuolaikiniai restoranai vietinę virtuvę pritaikė šiuolaikinio žmogaus poreikiams ir daugelio kanonų nesilaiko labai griežtai. Užsukę į Izraelį nepamirškite paskanauti humuso – avinžirnių, česnako, svogūnų ir prieskonių tyrės, pitos – tradicinių duonos paplotėlių, pagardintų daržovėmis ir pupelėmis, bureko – pyrago, įdaryto špinatais, bulvėmis arba sūriu.

O galiausiai pasimėgaukite vienu unikaliausiu šalies akcentu – košeriniu vynu, kuris savo paruošimo technologija ir skoniu priverčia aikčioti net ir didžiausius vyno kritikus.

Izraelis apipintas mitais ir legendomis, tačiau tai svetinga šalis, kurie nuolat tobulėja, progresuoja, o tuo pačiu nepamiršta ir tradicijų. Kelionės į Izraelį maloniai nustebins ir pramogų bei poilsio ieškančių turistų, ir tikinčiųjų, pasiryžusiu išnaršyti piligrimų kelius.

Maistas

Maistas Izraelyje. Šaltinis.

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.