Ibiza: energinga sala Viduržemio jūroje

Sukurta: 2017-03-28

Prieš vykstant į Ibizą, reiktų apsvarstyti, kokių atostogų norite. Tai sala, turinti pasiūlyti daug daugiau, nei tik siautulingus vakarėlius. Po atostogų Ibizoje, jausitės pasikrovę energijos, atsipalaidavę, pailsėję ir netgi atjaunėję. O dabar viskas ką reiktų žinoti, keliaujant į šią nedidelę salą Viduržemio jūroje.

Ibizos klimatas

Ibizos sala gali pasigirti puikiu oru, kadangi yra įsikūrusi Viduržemio jūroje, toje pačioje linijoje kaip Alikantė, pietinė Italija, centrinė Graikija ir Turkija. Saulė ir šiluma, čia garantuota kone visą sezoną. Dar vienas privalumas, karštomis vasaros dienomis salą gaivina jūra ir nuo jos atkeliaujantis lengvas brizas.

Atvykimas ir transportas iš oro uosto

Tiesioginių skrydžių iš Lietuvos nėra, tačiau į Ibizą nesunkiai atskrisite su persėdimu betkuriame Europos didmiestyje. Iš Ibizos tarptautinio oro uosto iki San Antonio miestelio nuvyksite su nr.9 autobusu, vykstančiu kas 1-1,5 val, ir mieste stojančiu daugybėje vietų. Nr.10 autobusas keliauja į Ibiza Town (Eivissa) miestą, o 24-tas į Santa Eularia ir Es Canar.

Kur apsistoti?

Daugiausiai apgyvendinimo vietų rasite San Antonio ir Ibiza Town miestuose.

San Antonio – pigesnis miestas, taip pat čia įsikūrę pagrindiniai barai ir intensyviai verda naktinis gyvenimas. Nors, garsiausi naktiniai klubai yra išsimėtę per visą salą, o su autobusu iki jų nuvyksite, nesvarbu kur būtumėt apsistoję. San Antonio yra puikiai sujungtas su vakariniais paplūdimiais, kur galite stebėti nuostabius saulėlydžius.                 
Keliautojai dažnai salą įvertina kaip „senąją“ ir „jaunąją“ .. suprantama, San Antonio priskiriamas prie jaunosios pusės, o Ibiza Town, prie senosios.    
Jaunimas, bijantis būti „įkalintas“ su vyresniais žmonėmis, dažniausiai juda link San Antonio pusės, tačiau šios etiketės yra tik santykinai teisingos. San Antonio, yra labiau „naktinėtojų“ miestas, tad jei naktį klube susipažinote su naujais žmonėmis, kitą dieną didesnė tikimybė, kad juos sutiksite būtent šiame mieste. Dažniausias keliautojų atvykstančių į Ibizą tikslas vistiek sutampa – paplūdimiai ir nesibaigiantys vakarėliai, kad ir kur apsistosite.

Ibiza – ramesnis ir labiau „ispaniškas“ miestas, turintis puikų susisiekimą su Formentere, Santa Eularia ir Es Canar. Šiame mieste taip pat rasite gražų ir jaukų senamiestį, labiau išlaikytas tradicijas.

Santa Eularia -  dar vienas puikus variantas, jei ieškote ramesnio miesto, jis puikiai susijungia su Ibizos miestu, tačiau jei norėsite audringų vakarėlių, šis miestas – ne pats tinkamiausias.

Ar Ibizoje brangu?

Daug kas sako, kad Ibizoje – brangu. Tačiau čia jūs sprendžiate, kokias atostogas rinktis. Viešbučių kainos, gal kiek brangėlesnės nei Granadoje arba Madride. Tačiau už įėjimus į naktinius klubus būkite nusiteikę pakloti astronomines sumas.. kainos čia prasideda nuo 25 iki 45 EUR už įėjimą vienam vakarui.
Maisto ir gėrimų kainos – kaip daugumoje Europos kurortų - už Angliškus pusryčius sumokėsite apie 5 EUR, už dienos pietus apie 10 EUR. Alaus kainos taip pat standartinės, kaip kituose Europos kurortuose.

Keliauti po salą

Ibizos sala yra nedidukė, vos 50 km ilgio, plačiausiame taške. Ją smagiausia apkeliauti išsinuomavus automobilį, tuomet galima apvažiuoti pagrindinius miestus bei vietinius paplūdimius.       
Atstumai tarp pagrindinių miestų – juokingi:

  • Ibiza – San Antonio, 15 km, 20 min
  • Ibiza – Santa Eularia, 15 km, 17 min
  • Ibiza – Ibizos oro uostas, 10 km, 12 min
  • Santa Eularia – Es Cana, 6 km, 8 min

Ibizos paplūdimiai

Ibiza Town centre vyrauja uostas, tačiau netoliese yra paplūdimiai, įsikūrę Figueretes ir Taranca vietovėse.                
Figueretes yra visai nedidelis, tačiau turi puikų restoraną „Mar y Cel“ (adr.: Paseo Maritim Figueretes 16), kuriame galėsite paskanauti šviežutėlės Paelos bei skaniausių kokteilių.        
Taip pat, netoliese yra Playa d‘en Bossa – kur įsikūręs garsusis „Borra Borra“ after-party baras, garsėjantis savo dieniniais vakarėliais. Kiek tolėliau, pakrante judant į šiaurės rytus, rasite Cala Llonga, o už jos – Santa Eularia (Ibizos salos trečią didžiausią miestą).

San Antonio paplūdimiai – įvairiausi, nuo smėlio paplūdimių iki akmenų ar uolų. Artimiausi geri paplūdimiai – Cala Bassa, kurį galima pasiekti autobusu arba keltu – čia rasite krištolo skaidrumo jūrą, tačiau paplūdimys dažniausiai būna perpildytas poilsiautojų, o kainos baruose – itin didelės.

Geriausi paplūdimiai įsikūrę Formentera saloje, vos pusvalandis kelio keltu.   
Taip pat verti dėmesio paplūdimiai būtų Cala d'hort, Cala Tarida, Playa de Comte (puikiai tiks saulėlydžių stebėjimui), Calo des Moro (Cafe del Mar), Port de Sant Miquel, Playa Benirras, Cala Xarraca.

Kaip nukeliauti iš Ibizos į Formentera

Formentera, yra Balearų salų mažiausia neapgyvendinta sala, esanti vos 30 min nuo Ibizos. Automobiliniai keltai išvyksta tik iš Ibiza Town uosto, pagrindiniai keltai čia kiek brangoki, tačiau jei norite vykti su automobiliu, kito pasirinkimo nėra. Yra ir vietinių keltų pėstiesiems. Tokiu atveju patogiausia būtų rinktis Aqua Bus, kuris paims jus iš Ibizos į Figueretas ir Playa d‘en Bossa ir tuomet į Formenterą. Toks keliavimas gali atrodyti kiek painus, kadangi kompanija nepaima tiesiai iš uosto. Keltai į Formenterą atvyskta į Port de Savina uostą, nuo kurio iki populiariausio Illetes paplūdimio yra pora kilometrų.

Kultūrinis Ibiza Town miesto gyvenimas

Pagrindinis kulrūrinis objektas Ibizoje yra Puig de Molins nekropolis, įtrauktas į pasaulio paveldo sąrašą. Taip pat čia yra Archeologijos muziejus, Centro de Interpretacion Madina Yabisa (Ibizos istorijos muziejus), taip pat interaktyvus centras, kur eksponuojami Renesanso laikų ginklai bei sienos.
Miesto senamiestyje yra daugybė bažnyčių, miesto katedra su muziejumi, taip pat Capilla de Sant Ciriac bažnyčia išlikusi nuo XVIII amžiaus; Iglesia del Hospitalet (senos ligoninės viduramžių bažnyčia); Santo Domingo vienuolynas, pastatytas XVI-XVIII amžiuose.

Mėgstantiems meno kūrinius verta apsilankyti Museo Puget arba Sala Capitular šiuolaikinio meno muziejuose.

Iš vandens pramogų, poilsiautojai dažnai renkasi paviršinį nardymą bei pasiplaukiojimą kateriais.

Ibizos naktiniai klubai

Realiai, nesvarbu kur gyvenate ir kurioje salos dalyje yra naktiniai klubai. Klubai ir bilietų platintojai jums nenoriai pasakys kelią. Taip yra todėl, kad jei apsistojate Ibiza Town ar San Antonio miestuose, čia yra pakankamai reguliariai naktimis važinėjantys autobusai, kurie jus nuveš tiek į klubus, tiek iš jų. Autobusų bilietai į klubą dažniausiai įskaičiuojami į įėjimo bilieto kainą, o grįžti atgal sumokėsite apie 3 EUR. Betkokiu atveju, patogiausia būtų sugebėti grįžti namo pėsčiomis, nei laukti perpildytų autobusų.

6 didieji klubai:

San Antonio:

  • Es Paradis
  • Eden (Twice as Nice is here)

Ibiza Town:

  • Pacha
  • Space (tikras Platja Bossa Bora Bora klubas Playa Den Bossa paplūdimyje)

San Rafael (pusiaukelėje tarp Ibiza Town ir San Antonio):

  • Privilege
  • Amnesia

Tad galbūt, ši sala ir yra geriausiai žinoma, kaip pasaulio vakarėlių sostinė, tačiau „nuotykiai po sutemos“ yra tik dalis Ibizos žavesio. Kol kai kurie salos kampeliai yra apšviesti ultravioletinėm šviesom ir skirti naktiniam gyvenimui, didžioji Baltosios salos dalis yra paprastesnė ir skirta poilsiui bei atgaivai po pagautos rutinos namie. Ištrūkite į puikius paplūdimius bei pušimis apaugusias kalvas ir pajauskite tikrų atostogų skonį.

Turite klausimų, reikia pagalbos suorganizuoti kelionę?

Kreipkitės:
Vaiva +37068517018

vaiva@vilturas.lt

www.vilturas.lt

 

Sekite Vilturo naujienas Facebook ir Instagram paskyrose!

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.