FOTO reportažas: 10 gražiausių pasaulio salų

Sukurta: 2016-06-09

Nesenai buvo paskelbti 2016-tų metų Tripadvisor  puslapio laimėtojai įvairiose kategorijose. Šiame BLOG'o įraše apžvelgsime keliautojų pasirinkimą, išskiriant 10 mėgstamiausių salų, visame pasaulyje. [2016.06.09]

1. Maui, Havajai - tai kryptis visiems, mylintiems gamtą. Neapsakomo grožio bambukų miškai, "Haleakalanacionalinio parko krentantys kriokliai gali būti apžiūrėti vaikštant Waimoku Falls krioklių pažintiniu taku. Tai sala, kurioje galima tiesiog prigulti šiltame, auksinio smėlio paplūdimyje ar paplaukioti banglente, burlente arba panardyti. Kelionė automobiliu, įspūdingo kraštovaizdžio keliu link Hanos, šiaurės rytine pakrante bus viena įsimintiniausių Jūsų gyvenime. O KaenaeHavajų kaimelyje, laikas sustoja, iš tiesų verta apsilankyti. 

2. Santorini, Graikija - net ir nebuvus šioje saloje Egėjo jūroje, ją atpažinsite iš karto - saldžių spalvų namukai, iškalti uolose, safyro spalvos vandenys, šviesūs balti pastatai su kupolo tipo stogais, primenančiais audringą dangų. Čia rasite ramybę, klaidžiodami juodo smėlio paplūdimiais arba susipynusiomis gatvelėmis tradiciniuose kaimeliuose, tokiuose kaip Imerovigli. Gražioji Oia garsėja savo nuostabiais saulėlydžiais, kuris susipina su visais miesto šešėliais.

3. Jamaika - kas gali būti geriau, nei atsikėlus ryte nusiražyti saulėtame paplūdimyje, po Jamaikos saule? Nebent prie atostogų šioje saloje pridėtumėte nuotykius. Tai sala, žinoma kaip "medžio ir vandens žemė", Jamaikos miškai garsėja nuostabiais žygių takais ir paukščių stebėjimo vietomis.  Kiekviena Jamaikos vieta turi savo pranašumų: mėgstantys paveldo objektus, turėtų apsilankyti Trelawnyo regio ir šokių muzikos gerbėjams patiks Kingston'as, su autentiškais muzikos klubais. Montego Bay yra puiki vieta nardymui ir apsipirkimams, kol SPA mėgėjai gali keliauti į Ocho Rios, kas reiškia "aštuonios upės", čia stresas ištirps ant akių.

4. Providenciales, Terksas ir Kaikosas - Tai daugiausiai gyventojų turinti salyno dalis, Providenciales pripažinta kaip viena geriausių krypčių, mėgstantiems paplūdimius. Giluminis ir paviršinis nardymas yra vienodai patogūs, nes visiškai prie kranto yra nuostabus koralinis rifas. Populiarūs prabangūs kurortiniai viešbučiai su vandenyno vaizdais Grace Bay kurorte. Chalk Sound vietovė, kuriai būdingos stačios uolos, yra mėgstama baidarininkų dėl turkio mėlynumo vandens.

5. Bali, Indonezija - tai sala, kaip iš atvirutės. Iš fantazijos atsiveriantis rojus Indonezijoje. Čia gali "sugerti" saulę, gulint balto smėlio paplūdimiuose, pabendrauti su tropine fauna ir pasimėgauti koralų spalvomis nardant rifuose ar prie nuskendusio II Pasaulinio karo laivo. Krante jūsų lauks džiunglių užuovėjos, akmenų šventyklos ir nemandagios beždžionės. Kultūros sostinė Ubud yra puiki vieta pamatyti kultūrinius šokių pasirodymus, išmokti dažyti batikos stiliumi arba kalti sidabrą, čia taip pat išlaisvinsite mintis ir kūną, išbandydami jogos pamokas.

6. Maljorka, Balearų salos - svajokliška sala, kadaise įkvėpusi Šopeną ir Miro, dabar susikūrė kiek kitokią reputaciją. Čia vyksta visi norintys ištrūkti į vasariškas atostogas jau pavasarį. Priklausomai nuo pasirinkto kurorto, čia veiklos ras visi - tiek šeimos su vaikais, tiek šėlti mėgstantis jaunimas. Pastariesiems daugiausiai naktinių (bei dieninių) pramogų siūlo Magalufo kurortas, kur gyvenimas verda kiaurą parą. Šeimoms su vaikais rekomenduotina keliauti į kitus kurortus, kur ramesnė aplinka ir naktimis mažiau triukšmo. Vaikams patiks Marineland delfinų ir jūros liūtų pasirodymai bei paplūdimio pramogos, o mėgstantiems traukinuką "Thomas" patiks maršrutas tarp Palmos ir Soller.

7. Mauricijus, Afrika - tai viena turtingiausių Afrikos vietovių, tropinis rojus su gausybe veiklos. Port Louis , moderni sostinė su gyvybingais paplūdimiais bei užsiėmusiais turgeliais bei parduotuvėmis. Daugiausiai keliautojų traukia į labiau kurortines zonas - Mont Choisy, ramesnį Trou-aux-Biches ir šurmulingąjį Flic en Flac, populiarų tarp nardytojų. Riviere Noire yra puiki vieta visiems mėgstantiems giluminę jūrinę žvejybą. 

8. Phuket'as, Tailandas - didžiausia Tailando sala, kaip magnetas pritraukianti paplūdimių mylėtojus ir nardytojus, kurie entuziastingai neria į Andaman'o jūrą. Žydros lagūnas, raudoni saulėlydžiai sukuria svajingą atmosferą, tad atostogos čia gali pasirodyti nerealios. Vandens sportai yra populiariausia pramoga saloje, tačiau kita veikla taip pat populiari - akvariumai, sodai ir Budistų šventyklos. 

9. Bora Bora, Prancūzijos Polinezija - turkio spalvos lagūnos, balto smėlio paplūdimiai, bei spalvingi saulėlydžiai sukuria romantišką sceną. Dienas galima leisti plaukiojant tarp įvairiaspalvių žuvyčių Koraliniuose soduose arba Tupitipiti Point. Taip pat galima ramiai išsinuomoti automobilį ir nuvykti iki kadaise vulkanu buvusio Mount Otemanu. Norintys išvysti, kaip šeriami rykliai arba paplaukioti su vėžliais gali apsilankyti Lagoonarium'e. Nepraleiskite progos paskanauti tradicinių patiekalų salos Prancūzų restoranuose, išgerkite tropinį kokteilį po žvaigždėmis. 

10. Fernando de Noronha, Brazilija - į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktas salynas, su delikačia ekosistema. Turistų skaičius čia itin ribojamas, tačiau tiems, kam pasiseka - atsiveria neapsakomo grožio paplūdimiai, šilti vandenys su delfinais ir jūros vėžliais. Tai viena gražiausių vietų nardyti. Pačioje saloje galėsite pasivaikščioti ekologiniais takais Jardim ElizabethEsmerelda pakrante arba Sancho Bay įlanka, kurios pažiba - užkopimas stačiais laiptais, išskaptuotais uoloje.

Pripažinkit, paatostogauti betkurioje iš šių salų būtų itin malonu! Tad susiplanuokite atostogas iš anksto! Nesenai rašytame blog'e "Kada ir kur keliauti?" galite sužinoti sezonus, kur ir kada geriausia vykti, kad nenuneštų koks taifūnas ar neiškeptumėt prie +45'C.. o puikias atostogas susiplanuoti padėsime mes, Vilturo komanda! Kreipkitės ir suorganizuosime kelionę Jums individualiai, tereikia tik noro ir ryžto pamatyti daugiau!

Linkėjimai, Vilturas

Norite keliauti? Kreipkitės
Vaiva: 
vaiva@vilturas.lt
+37068517018 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.