Keliautojų užrašai: Costa Bravos krantai

Sukurta: 2016-03-25

Artėja vasara, o su ja ir karštos atostogos! Prisiminiau savo vieną nuostabiausių kelionių - į Costa Brava pakrantę, kur ošia jūra, spigina kaitri saulė, žmonės šypsosi ir mėgaujasi Ispanišku ritmu! Kelionės įspūdžiai ir smagios akimirkos, mano prisiminimuose apie Costa Bravos krantus! [2016.03.25]

Regionas: Costa Brava, Ispanija
Valiuta: Euras €
Kalba: Ispanų

Costa Bravos kurortas su įvairiaspalviais miesteliais mane sužavėjo dar prieš pora vasarų, kuomet ten lankiausi pirmąjį kartą. Jauki aplinka, Viduržemio jūros pakrantė ir palei ją išsidėsčiusių miestų ir miestelių grožis, daugybė įvairios veiklos ir svetingumas – visa tai užbūrė ir paliko didelį įspūdį. Nuo paplūdimių iki miestelių, nuo jamon kumpio iki jūros gėrybių, Costa Brava turi gausybę lobių, ir jei jūs bent kiek panašūs į mane – tuomet įsimylėsite Costa Bravą, taip pat greitai!

Atvykimas. Patogiausias susisiekimas – skrydis į Barselonos oro uostą, tuomet apie 1-2 valandų pervežimas iki kurortų. Costa Brava taip pat įtraukta į daugybę pažintinių/poilsinių kelionių autobusu, kas labai pravartu norintiems pažinti ne tik šį regioną, tačiau ir viską pakeliui. Mes keliavome vidury vasaros, liepos mėnesį – buvo karšta – kasdien +30-32‘C, vanduo šiltut šiltutėlis, o paplūdimiai pilni turistų. Šilti orai Costa Bravoje prasideda jau gegužės mėnesį, o sezonas trunka iki spalio pradžios. Sezono pradžioje ir pabaigoje – orai šliti, tačiau saulė „nesvilina“ taip , kaip vidurvasary.

Nakvynė. Kurortuose yra įsikūrę daugybė viešbučių, nuo paprastų ekonominių iki aukštesnės klasės. Priklausomai nuo kurorto ir nuo poreikių, reiktų apsvarstyti, kur norite apsistoti. Mes gyvenome Lloret de Mar kurorte, kuriame vakarėliai tęsiasi iki ryto, čia šurmuliuoja jaunimas ir aktyvesnį poilsį mėgstantys keliautojai. Viešbučiai išsidėstę per visą miestelį – rytinėje dalyje triukšmingiau – čia rasite daugybę naktinių klubų, restoranų ir greito maisto užkandinių. Vakarinėje kurorto dalyje – ramiau, mažiau triukšmo, galima keliauti ir šeimoms su vaikais. Tossa de Mar kurorte, esančiame 12 km į rytus, rekomenduočiau vykti ramesnį poilsį mėgstantiems keliautojams. Ten ir žmonių mažiau, paplūdimys ne toks sausakimšas, naktinių klubų yra tik vienas, tačiau rasite nemažai kavinių, kur groja gyva muzika.

Laukinė pakrantė ir paplūdimiai. Į laukines uolas dūžtančios bangos, įspūdingo grožio paplūdimiai ir apskritai, visas kraštovaizdis – visa tai pamatėme Costa Bravoje.

Lloret de Mar kurortas turi 2 didelius smėlio paplūdimius – Playa de Lloret (Rytuose) ir Playa de Fenals (Vakaruose). Vanduo čia skaidrus ir šiltas, tačiau gerokai sūresnis nei Baltijos jūroje, tad rekomenduotina išlindus iš vandens – palįsti po čia pat įrengtais dušais. Paplūdimiuose nenustebkite pamatę pusnuogių žmonių. Rytiniame Playa de Lloret paplūdimyje – leidžiama degintis be viršutinės maudymosi kostiumėlių dalies. Playa de fenals galima rasti ir nudistų zoną. Aktyvaus poilsio mėgėjai gali pramogauti jūroje – pasiirti vandenlente, paplaukioti vandens motociklais ar motorinėmis valtimis. Palei visą paplūdimį eina pėsčiųjų promenada, su daugybe kavinaičių ir suvenyrų parduotuvių, veikiančių iki nakties.

Iki Tossa de Mar keliavome didele jachta, praplaukiant įspūdingas laukines uolas, prabangias vilas ant kalno šlaitų ir jūros užutekius su margaspalvių žuvyčių gausybe. Kurorto paplūdimys – platus, smėlėtas, čia mažiau triukšmo.

Žavingi miesteliai. Costa Brava – tai ne tik įspūdingi paplūdimiai. Čia rasite viduramžių laikus primenančius miestelius, kurie spinduliuoja žavesiu ir jaukumu, ką jau kalbėti apie kalną idealių nuotraukų, kurias galima pasidaryti ant kiekvieno kampo. Kai saulė pakyla aukščiausiai – miestelių namų šešėliai – geriausias išsigelbėjimas.

Maistas. Om-nom-nom.. maistas čia nerealus. Pan Catalan – skrudinta duona su šviežiais pomidorais ir aliejumi, šviežios jūros gėrybės, nedidelės užkandėlės, nuostabūs švelniai paskrudinti kalmarai, risotto su krabais, paella su jūros gėrybėmis ir dangiški kokteiliai! Mmm.. Yumm yumm, skanumėlis!

Ekskursijos. Atvykus į kurortus, nevalia apsiriboti vien paplūdimiu ir kepti saulėje visą savaitę. Susisiekimas tarp kurortų iš tiesų puikus. Važiuoja tarpmiestiniai autobusai, traukiniai ir plaukia laivai – pasirinkimas iš tiesų didelis.

Iki Tossa de Mar‘o, kaip minėjau plaukėme laivu, atgal parvykome autobusu, kuris kainavo max pora eurų. Verta nuvykti pasivaikščioti po miestelį, nueiti iki garsiosios miesto tvirtovės Vila Vella įsikūrusios prie pat miesto paplūdimio. Čia daugybė skanų maistą tiekiančių restoranų!

Barselona – ne taip toli, o aplankyti verta. Gaudi parkas, Las Ramblas, La Sagrada Familia katedra, Montjuic kalnas, su vakare dainuojančiais ir šokančiais fontanais, bei daugybė kitų lankytinų vietų! 100 % verta!

Žirona – jaukus miestas pasivaikšiojimui, jūros akmenėliais grįstomis gatvėmis (atrodo išties įspūdingai, kai sužinai, kad kadaise žmonės patys surinko akmenis prie jūros ir atsivežė į savo miestą nutiesti šioms žavingoms gatvių mozaikoms). Žavinga katedra su šimtais laiptelių iki jos, daugybė alyvuogių medelių, svirpliai ir vasaros saulė – kaip iš romantinio filmo!

Figueres – miestas, patiksiantis visiems meno gerbėjams – kalnuotos gatvelės ir garsusis Salvadoro Dali teatras-muziejus. Tik apsilankius jame supranti, kad žmogaus vaizduotė – beribė.

Monserat vienuolynas – supančią kelionę serpantinais iš karto atpirko atsivėrę vaizdai. Dievų buveinė! Išskirtinio dydžio vienuolynas, pasislėpęs įvairių formų ir neįtikėtino aukščio uolų apsuptyje.

Nesvarbu, ar esi saulės kaitrą dievinantis paplūdimių fanatas, kultūros mylėtojas ar sportininkas ekstremalas, atostogos Costa Brava kurortuose tiks visiems – šeimoms, grupėms draugų ir pavieniams keliautojams! Tai viena iš mano mėgstamiausių vietų ir garantuoju, kad čia paliksite lopinėlį širdies!

Linkėjimai, Vilturas
www.vilturas.lt
E-mail: info@vilturas.lt
Tel: +37068517018

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.