Keliautojų užrašai: Atostogos saulėtoje Maljorkoje

Sukurta: 2018-07-01

Saulėta Ispanijos sala Viduržemio jūroje, su žydromis pakrantėmis, baltu smėliu ir kerinčiomis uolomis! Palmės, ispaniškas gyvenimo ritmas ir gardūs patiekalai! Atostogos, kurios patiks daugumai, norinčių pailsėti nuo skubėjimo! Plačiau apie mano atostogas Maljorkoje! 

Būna laikas, kai supranti, kad reikia poilsio. Reikia pailsėti nuo darbų, ištrūkti nuo kasdienybės, pamiršti namų rutiną, palikti rūpesčius bent keletui dienų. Kai nori nieko neveikti, keltis prieš pietus, pramiegojus pusryčius, o gulti sulig aušra. Tai vat taip ir man nutiko. Kai supratau, kad jau labai reikia atostogų ir kad viskas gali palaukti – man reikia smėlio, saulės ir jūros.

Svarstėme daug variantų, gal Venecija kelioms dienos, tik nėra paplūdimių daug, gal Portugalija – bet birželio pradžioj Atlanto vandenynas bus šaltas, o ir vėjuota… na ir kažkaip sugalvojom - reik Ispanijos. Pliažai smėlėti, palmės, saulė, o ir temperatūra bus pakankamai šilta, kad nereiktų ieškoti užuovėjos. O gal pabandom salas? Taip mūsų atostogos persikėlė iš Senojo Žemyno, į Maljorkos salą Viduržemio jūroje.

Skrydžiai ir susisiekimas

Užsisakant kelionę Lietuvoje, su atostogomis Maljorkoje problemų nekyla. Tiesioginiai kelionių operatorių skrydžiai iš Vilniaus į Maljorkos Palmos oro uostą – kelios valandos ir jūs jau Europos pietuose! Asmeniškai, kadangi nuo pat pradžių nežinojau, kur skrisime atostogų, nusipirkau bilietus į Londoną, o tada jau kur sugalvosim, ten ir lėksim… tai taip ir gavosi – per dieną 4 skirtingi oro uostai… Rytinis skrydis Vilnius – Lutonas, pervažiavau į Gatwicko oro uostą traukiniu ir išskridau į Maljorką. Su nuotykiais, atidėtu skrydžiu, bet be jokio streso. Miegojus vos tris valandas, beveik 17 valandų dar visur keliavau... nu nes gi kodėl neišmaišyti Europos skersai išilgai per vieną dieną. :)))

Užsakant kelionę Lietuvos didžiųjų kelionių operatorių puslapiuose, apgyvendinimą galima gauti ne visuose kurortuose. Taip, įtraukti populiariausi kurortai salos Pietuose ir Šiaurėje, tačiau jei norisi visiško poilsio, kokiame užkampyje, su uolėtais iškyšuliais, kaip buvo mūsų atveju, teko organizuotis individualią kelionę. Jokių nepatogumų dėl to nepatyrėme ir susiruošėme pilną kelionės paketą su skrydžiu, pervežimu ir apgyvendinimu. Tik lokaciją jau galėjome rinktis kur bepanorėtume. Tuo ir gerai individualios kelionės, kad važiuoji kur nori, neprisirišdamas prie didesnės grupės.

Per visą salą skersai, išilgai kasdien važinėja daugybė autobusų ir užsakomųjų reisų, kurie nuveža iki pat viešbučio slenksčio – tikrai patogu ir paprasta. Oro uoste, atvykus, nueini į ofisą, parodo kur pasiimti bilietą ir į kurį autobusą įsėsti.. tad kelionėje jokių susisiekimo problemų neturėjome.

Apgyvendinimas ir Rytinė salos dalis

Nuo pat pradžių žinojome, kad nenorime gyventi triukšmingame kurorte, kur vakarėliai netyla iki paryčių, kaip pavyzdžiui Magalufe ar Palmanovoje… važiavome “visiškai ramių nieko neveikimo atostogų”… Tad nusiritome į visai kitą salos kraštą, į Šiaurės Rytų pakrantę, 66 km nuo Palmos oro uosto. Kadaise buvęs žvejų kaimelis, dabar – ramybe dvelkianti poilsio oazė – Cala Bona, kas reiškia “gera įlanka”. Žavios uolėtos pakrantės, nedidelis miestelis su jachtų prieplauka ir daugybė restoranėlių ir suvenyrų parduotuvių. Cala Bona, palaipsniui pereina ir realiai yra neatskiriamai susijungusi su kiek didesniu Cala Millor miestu, kuris reiškia “geresnė įlanka”. Nekeista, nes miestas turi 1,8 km balto smėlio paplūdimį, be nei vieno akmenėlio. Miestukas irgi nedidelis, gyvena kiek daugiau nei 5600 gyventojų, tačiau yra laikomas labiausiai turistų lankomu miestu Rytinėje Maljorkos pakrantėje.

Cala Bona buvo puikus pasirinkimas apsistoti, gyvenome puikiame viešbutyje “Som Llevant Suites” 4****, pora gatvių nuo paplūdimio. Miestelio centras čia pat, viešbutis su išties tvarkingais ir kasdien prižiūrimais kambariais, su miegamuoju ir atskira svetaine. Gavome kambarį su langais į baseiną, tai jei vakarais vykdavo koncertai, tai niekur ir eiti nereikėdavo, iš balkono paklausydavome. :) Pusryčiai išties gausūs, angliški, su 4 rūšių kiaušiniene, keptomis dešrelėmis, kumpiais, visi ingridientai susidėlioti sumuštinį ir pasiskrudinti duonos, įvairiausios rūšies sultys ir kava iš aparato – espresso, su pienu ir visokių kitokių rūšių. Vaikams buvo košės, užpilamų dribsnių, kasdien švieži ir sultingi vaisiai ir jogurtai. Tikrai nesiskundėme ir puikiai pusryčiaudavome.

Paplūdimiai

Cala Bona paplūdimys nėra labai patogus – akmenuotas, arba dar galima degintis ant vieno iš 3 molų. Tad mes eidavome iki Cala Millor smėlio paplūdimio, kuris yra apie kilometras į Pietus. Vienas geriausių smėlio paplūdimių, kokiuose teko lankytis. Smėlis baltas, švarus, nei vienos šiukšlės ir nei vieno akmens. Dalimis pakrantėje išlenda nugludintos baltos uolos, o visa pakrantė ir įėjimas į vandenį nuožulnus ir smėlėtas. Jūra skaidri ir žaliai žydra. Priklausomai nuo vėjo, kartkartėmis banguota ir būna atneša tokius “ruožus” medžio šapų.

Atostogų ritmas ispaniškai

Palei visą pakrantę, pirmoje linijoje nuo promenados išsidėstę viešbučiai, restoranai ir kavinės. Dauguma su terasomis ir skėčiais, kad galėtum lauke mėgautis gardumynais ir jūros vaizdais. Mūsų kelionė gavosi tokia kiek kulinarinė, nes bene visus kartus eidavome ragauti vis kitokių patiekalų į skirtingus restoranėlius.
Miestui būdingas ispaniškas ritmas – ryte visi suguža į paplūdimius, apie vidurdienį papietauja, o nuo 15 valandos daugumoje vietų prasideda Siesta, kai virtuvės nebedirba, ir gali užsisakyti tik kokteilių. Siesta trunka iki 18-19 valandos, kai virtuvės vėl atsidaro. Pats tas pailsėjus per atostogas, dar nusnausti “posmelį” siestos metu. :D

Maistas, gėrimai ir lankytini restoranai

Vakarienių turėjome įvairiausių. Pirmą vakarą vėlai atvykus buvo iš viso sudėtinga rasti restoraną, kuris teiktų maistą po 23 valandos… Praėję gal 7 vietas, pagaliau radome itališkos virtuvės restoraną “Fumetto Bistro” (Polígon del Moll, 19, 07559 Son Servera), kur teikiama puikaus itališko maisto patiekalų, skanutėlė lazanija, kokteiliai, salotos. Tikrai rekomenduotina vieta apsilankyti.

Bendrai tariant, restoranų pasidalijimas yra 50/50 tarp ispaniškų ir itališkos virtuvės. Ispaniškuose restoranuose populiaru paragauti tradicinių “tapas” užkandžių, šviežios duonos sumuštinukų su Serano kumpiu ir aliejumi, pomidorų su bazilikais, jūros gėrybių – keptų kalmarų, jūros šukučių, aštuonkojų, būtinai - tradicinės paellos! Itališkuose restoranuose – tradiciniai Itališki patiekalai – picos, makaronai, lazanijos, ravioli ir kiti itališki gardumynai. O su sąskaita tuo pačiu atneša “Limoncello”.

Iš tikrai vertų aplankyti restoranų dar galėčiau rekomenduoti “Pizzeria Alma Mia” (Carrer del Xaloc, 7, 07559 Son Servera), kur tiekiamos super skanios itališkos picos ir desertai, o taip pat ir kokteiliai!
“Sa Caleta Cala Millor” (Passeig Marítim, 3, 07560 Cala Millor) – ispaniško maisto restoranas su puikiomis jūros gėrybėmis, salotomis ir tapas sumuštinukais! Skanumėlis!            
Mėgstantiems įvairiausius kokteilius, vietų yra ant kiekvieno kampo, kaip: “Mint”, ta pati “Alma Mia”, “Cala Bona Thalassa”, “Mile’s”, “Café del Sol” 
Pačią skaniausią savo gyvenime paella su lobsteriu valgėme Tia Jass” (Av. del Bon Temps, 26, 07560 Cala Millor), kainos nemažos, tačiau kitą kartą tikrai apsilankysime dar kartą!         
Norintiems prabangiai pavakaroti, verta pasivaikščioti už miesto ir užsukti į “Port Verd del Mar” (Ronda de Sol Ixent, 23, 07559 Port Verd, Son Servera), kur aukštai ant uolos įsikūręs restoranas, baltu eksterjeru, ir plevėsuojančiomis baltomis šilko užuolaidomis! Aukšto lygio aptarnavimas, tik reikia atitinkamai apsirengti, nes čia svečius sutinka “pagal rūbą”. Ir dar svarstėme, gal netgi turi “dresscode” kai reikia dėvėti baltus drabužius…  Kainos aukštos ir gali būti ne visiems įkandamos, bet pasiėmus butelį gero šampano vakarą praleisite puikiai.

Lankytinos vietos, kuriose nebuvome

Šias atostogas dedikavome poilsiui. Visiškam poilsiui. Savanaudiškam ir visai nekultūriškam. Neaplankėm nei vienos lankytinos vietos. Ot turistai! :)))) Tik deginomės, ilsėjomės ir lankėmės įvairiausiuose restoranuose! “Malėmės” 6 kilometrų atkarpoje, kasdien, visą savaitę, ir tai buvo vienos geriausių poilsinių atostogų. Niekada nesu taip daug ilsėjusis, kad visiškai niekur nenuvyktume… tačiau viskam būna pirmas kartas! :) Mums to reikėjo ir visai tokias pačias atostogas pakartotume.

Jei kalbant apie miestelio išskirtinumą, kone per pusę pakrantės, nuo Cala Bonos iki Cala Millor paplūdimio, pėsčiųjų promenadoje eksponuojamos meno skulptūros iš akmens ir metalo, jų ten gal 15 -20, kas 20 metrų išsidėstę. Kaip meno galerija po atviru dangumi. :)

Iš Cala Bonos populiaru keliauti į kitus gretimus miestus keltu su stikliniu dugnu. Pakrantėse kartais būriuojasi prabangios jachtos.

Miesteliai ramūs, ir vakarais vakarėlius daugiausiai rengia viešbučių animatoriai, su muzikiniais pasirodymais, koncertais ir įvairiausia programa. Mieste yra vos keletas naktinių klubų, į kuriuos kviečia kiekvieną dieną, būnant paplūdimyje.

Netoliese yra lankytini “Drakono urvai” – “Cuevas del Drach” Porto Cristo mieste, kur po žeme slypi ežeras, o vaizdas gniaužia kvapą. Urvai buvo atrasti 1880 metais, su požeminiu ežeru.

Taip pat, jei nesinori toli važiuoti, galima apsilankyti Arta mieste, esančiame kiek pavažiavus į centrinę šalies dalį. Tai miestelis, menantis Viduramžius, su siauromis gatvėmis ir XIV amžiaus pastatais, bei kalno viršūnėje stūgsančia tvirtove, kuri taip pat buvo pastatyta XIV amžiuje.

Mėgstantiems keliauti – sala nėra didelė, skersai – vos 100 km. Tad vieną kitą dieną lengvai galima nuvykti į Alkudijos regioną Šiaurėje, arba salos sostinę - Palmos miestą Pietuose. Palma de Mallorca – iš tiesų gyvybingas ir judrus miestas, su daug lankytinų objektų. Čia rasite senamiestį, įspūdingą Palmos katedrą, daugybę muziejų ir pramogų vietų.

--------------------

Tad Maljorka – sala, į kurią verta vykti atostogų. Sala, kurioje tikrai pailsėsite, jei norite – pasilinksminsite. Sala, kur prisiragausite skanaus maisto, pasimėgausite palmėmis ir paplūdimių grožiu! Sala, kur visko po truputį ir kur dar norėsis grįžti!

Linkėjimai,
Vaiva!

Jūsų Vilturas!
Norite užsisakyti atostogas Maljorkoje? 
Rašykite: vaiva@vilturas.lt arba skambinkite: +37068517018

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.