Atostogos Italijoje: Agriturismo paslaptys ir žavesys

Sukurta: 2024-05-23

Jei teko patiems planuoti keliones po Italiją, tikriausiai esate susidūrę su terminu “agriturismo”. Ir galbūt kai kuriems teko pasinaudoti agriturismo paslaugomis. Tačiau tikrai ne visi žinote, kas tai yra, todėl ir noriu apie agriturismo papasakoti plačiau.

Agriturismo yra apgyvendinimo paslaugas siūlančios įstaigos, galima sakyti, viešbučiai ar svečių namai. Arčiausiai tiesos būtų palyginti agriturismo su mūsų kaimo turizmo sodybomis.

Agriturismo įstaigų yra visoje Italijoje, bet daugiausia jų Toskanoje, Apulijoje, Marche regionuose. Dažniausiai šie viešbučiai yra įsikūrę buvusiuose ar tebeveikiančiuose ūkiuose, taip pat nedideliuose dvaruose ar šeimų sodybose. Sodyba turės didelę teritorija, kurioje greičiausiai rasite vynuogynus, alyvmedžių plantacijas, vaismedžių sodus, priklausomai nuo vietovės kurioje bus tas ūkis. Tai gali būti ir nedidelė naminių gyvūnų ferma. Agriturismo visada bus kaime ar atokioje vietovėje, tolėliau nuo miesto ar gyvenvietės.

Dažniausiai, agriturismo yra privatus ūkis, kurį valdo šeima ar keletas šeimų. Šiame viešbutyje tikrai rasite dirbantį savininką ar jo šeimos narius. Aplinka bus neformali, gali būti, kad jus pažadins gaidžių giedojimas, o palei kambario duris sukiosis šeimininko katinas. Visa tai  priduoda papildomo jaukumo, žavesio, taip pat šeimininkų dėmesio detalėms ir svečių poreikiams.

Agriturismo gali būti kuklus tradiciniu stiliumi įrengtas viešbutis, bet gali būti ir prabangi vila su baseinais, teniso kortu, parku ir restoranu. Servisas, aplinka ir paslaugos gali atitikti tiek 2 žvaigdučių, tiek 5 žvaigždučių kategorijos lygį.

Maistas – tai vienas iš tų dalykų, dėl ko verta rinktis poilsį agriturizmo sodyboje. Visada šviežias, dažnai pagamintas iš tame pačiame ūkyje užaugintų produktų, ir dažnai pagamintas mamos ar močiutės rankomis. Restoranas gali būti be fiksuoto meniu – svečiams tiesiog pasiūloma tai, ką tą vakarą “La Nonna” - močiutė pagamino.  Visada su meile. Skanu. Išbandyta. Garantuota.

Jei vyksite poilsiui į agriturismo sodybą, rekomenduojame turėti automobiį, kad galėtume savarankiškai aplankyti visas gražiausias šalia esančias vietas! Vienintelis trūkumas, su kuo galite susidurti – kartais agriturismo gali būti nuošalioje kaimiškoje vietovėje, kurią sunku surasti net ir navigacijos pagalba.

Noriu pristatyti keletą agriturismo viešbučių, kuriuose teko gyventi:

Il Torino Country Resort Montaione. Tai buvo pirmas kartas, kai keliaudami po Toskaną su šeima, apsistojome agriturismo sodyboje. Likome sužavėti aplinka – didžiuliu sodu, kuriame yra įsikūrusi sodyba. Kambariai yra įrengti atskirose nedidelėse vilose, apartamentų tipo su virtuvėlėmis, įrengti kaimišku stiliumi, skoningai ir su dideliu dėmesiu detalėms. Teritorijoje yra basienas, teniso kortas, ir nuostabūs vaizdai į apylinkes! Ši sodyba tinka porų ar šeimoms atostogoms, taipogi ir renginių, švenčių organizavimui. Montaione – nedidelis toskanietiškas miestelis, pasiekamas pėsčiomis ar automobiliu. Iš šios vietovės patogu keliauti po Toskaną, aplankyti Florenciją, Sieną, Pizą.

Borgo Tre Rose – tai nedidelis dvaras ant kalvos, apsuptas vynuogynų. Iš šios sodybos teritorijos atsiveria nuostabiausi vaizdai į Toskanos kalvas!. Sodyboje viekia restoranas, savininkams priklauso dvi vyno daryklos, todėl sodyboje vyksta vyno degustacijos. Yra baseinas ir teniso kortas. Borgo Tre Rose yra įsikūrusi Toskanos ir Umbrijos regionų sandūroje, iš šios vietos patogu tyrinėti centrinės Toskanos vietoves, Val d’Orcia slėnį ir nuostabius autentiškus miestelius Montalcino, San Quirico d’Orcia, Pienza, Montepulciano.

Villa Aquaviva – čia nakvojome vieną naktį. Pasirinkome šią sodybą dėl gerų atsiliepimų booking.com ir Tripadvisor svetainėse. Ir tiesa pasakius, likome šiek tiek nusivylę senoku ir mažai išvėdintu kambariu kuriame buvome apgyvendinti. Tačiau šeimininkės pagaminta vakarienė restorane ir pusryčiai kitą rytą pranoko lūkesčius. Ši sodyba yra pietinėje Toskanos dalyje, visai šalia garsiųjų Terme de Saturnia terminio vandens šaltinių.

Borgo San Marco - unikali agriturismo sodyba Apulijoje, netoli Fasano, vos keli šimtai metrų nuo kelio Bari-Brindisi. Sodyba įkūrta labai sename į tvirtovę ar fortą panašiame ūkyje. Žavingi patalpų dizaino ir architektūros sprendimai, puikus restoranas, vaizdas atsiveriantis į neaprėpiamus alyvuogių sodus. Labai patogi lokacija išvykoms į Bari, Polignano a Mare, Monopoli, Ostuni, Alberobello, taip pat ir Matera yra pakankamai lengvai asiekiama automobiliu.

         

Villagio San Lorenzo e Santa Caterinaagriturismo sodyba keliautojams strategiškai patogioje lokacijoje, 50 km nuo Florencijos, 40 km nuo Pizos, 20 km nuo Lucca miesto. Teritorijoje yra baseinas. Šis viešbutis turi du pastatus – Hotel San Lorenzo ir Hotel Santa Caterina, pastarasis įsikūręs buvusioje popieriaus manufaktūroje. Sodyboje yra baras, pusryčių kambarys. Šeimininkams taip pat priklauso viešbutis ir restoranas Villa Delle Rose Pescia miestelyje, kuriame svečiai gali užsakyti vakarienes. Ši agriturismo sodyba yra geras pasirinkimas ieškanties patogaus ir prieinamo apsigyvenimo varianto Toskanoje.

Keliaudami po Italiją, išbandykite agriturismo sodybas! Tai visada įvairu, nepakartojama, įspūdinga ir autentiška.

 

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.