Prancūzija

Prancūzija

Prancūzija yra viena iš labiausiai turistų lankomų valstybių pasaulyje. Per metus čia pailsėti ar susipažinti su vietos kultūra atvažiuoja apie 67 milijonus žmonių – panašiai yra gyventojų Prancūzijoje! Kelionės į Prancūziją - tai galimybė pamatyti pasaulyje žinomas vietas, aprašytas romanuose, pasivaikščioti Eliziejaus laukuose, pasėdėti kavinėje ant Monmartro, plaukioti žydroje jūroje Rivjeros paplūdimiuose ir slidinėti garsiajame Courchevel. Pasivaikščiokite gatvėmis, kuriomis vaikščiojo Diumos muškietininkai, pažvelkite į Notre Dame de Paris chimerą, būkite įkvėpti prancūzišos kultūros… 

Nors pats populiariausias turistų traukos objektas yra Paryžius, apsiriboti juo lankant šią nuostabią šalį būtų klaida. Prancūzija didžiuojasi savo išskirtiniais regionais – kiekvienas turi savitą kultūrą, vyno rūšį, tarmę. Multikultūrinis ir niekada nemiegantis Paryžius be jokios abejonės yra patrauklus miestas čia besilankantiems turistams. Populiariausi objektai – Eifelio bokštas, Luvras, Paryžiaus Dievo Motinos katedra. Luvro muziejus sukaupęs vieną didžiausių meno kolekcijų pasaulyje. Jame galite pamatyti „Moną Lizą“, Monė ir Renuaro paveikslus. Sakoma, kad gotikinio meno šaknys glūdi Prancūzijoje, jis dar vadinamas prancūziškojo meno atšaka. Baroko architektūros stilius taip pat kildinamas iš Prancūzijos, šio stiliaus katedrų gausu visame pasaulyje.

Pietinėje Prancūzijoje yra gausu Viduržemio jūros pakrantės kurortų, be to, čia įsikūrusi miniatiūrinė, turtuolių sostine vadinama Monako valstybė. Šalies rytuose stūkso Alpės su puikiai išvystyta kalnų pramogų infrastruktūra. Taigi, ši milžiniška valstybė turi daug ką pasiūlyti visuose šalies regionuose!

Prancūzų kalba – viena labiausiai paplitusių pasaulyje

Prancūzijos imperijos klestėjimo laikais prancūzai valdė didžiąją dalį Šiaurės ir Vakarų Afrikos, Siriją, Madagaskarą, Vietnamą ir dar daugelį užjūrio teritorijų. Dėl to daugelis Afrikos tautų moka prancūzų kalbą. Įdomu tai, kad prancūziškai kalbančių žmonių Afrikoje yra daugiau nei Europoje. Prancūzai pėdsaką paliko ir Amerikoje – prancūzų kalba yra viena iš oficialių Kanados kalbų. Sunku patikėti, tačiau XIX a. net rusų ar turkų aristokratai tarpusavyje kalbėdavosi prancūziškai. Šiuo metu šią kalbą pasaulyje vartoja apie 270 milijonų žmonių.

Maistas ir gėrimai

Tikriausiai nė viena pasaulio šalis negali pasigirti tradicinės virtuvės šefų gabumais kaip Prancūzija. Čia galėsite paragauti puikiai paruoštų midijų, sraigių, makaronsų, garsiųjų kruasanų, kanelių, autentiško skonio pelėsinį sūrį ir dar daugiau! Prancūzų šefai ypač mėgsta artišokus, šparagus ir salotas, ir kitas daržoves, taragono ir rozmarino prieskonius. Ruošiant kai kuriuos patiekalus, į keptuvę kartais dedamas nedidelis žolelių pluoštas, surištas siūlu, vadinamas „kolekcijos puokšte“, kuri išimama tik prieš patiekiant stalą. Savo kelionės į Prancūziją metu rekomenduojama padegustuoti tikrą Prancūzišką vyną, juk prancūzai garsėja puikiais vyndarystės produktais.

Prancūzijoje brangiu ir gana prabangiu gėrimu laikomas alus. Tačiau vynas nėra brangus, restoranuose užsisakius pietus juo dažnai vaišinama veltui. Prancūzai mėgsta vyną su vietinės gamybos sūriu. Šalyje gaminama 400 rūšių sūrio, tačiau parduotuvėse galite rasti net iki 1000 rūšių. Populiarus gėrimas – karštas šokoladas. Jį populiaru gerti iš dubenėlių, pamirkant kokią bandelę. Skirtinguose regionuose vynui gaminti naudojamos skirtingų rūšių vynuogės. Ant prancūziškų vynų etikečių vynuogių tipas ir gaminimo būdas dažniausiai nenurodomas.


Įdomūs faktai apie Prancūziją

  • Penktadalis Prancūzijos teritorijos yra už Europos žemyno ribų. Šios žemės ir regionai vadinami Prancūzijos užjūrio valdos arba teritorijos. Šiose teritorijose galioja Prancūzijos įstatymai, čia naudojama valiuta – Euras. Garsiausios Prancūzijos užjūrio teritorijos yra Gvadelupė, Martinika, Reunjono sala, Prancūzijos Polinezija, Naujoji Kaledonija.
  • Džinsinis audinys, dar vadinamas „denim“, kilęs iš Nimes miesto Prancūzijoje pavadinimo. Levi Strausas įžvelgė šio audinio vertę ir ėmė siūti patvarias kelnes aukso ieškotojams.
  • Laisvės statula, Jungtinių Amerikos Valstijų simbolis, buvo sukurta Prancūzijoje, tai Prancūzijos dovana JAV.
  • Prancūziją ir Didžiąją Britaniją jungia tunelis. Iš vienos šalies į kitą galite nuvykti per 230-40 minučių! Galima persikelti, pėsčiomis, automobiliais, gabenti krovinius.

Slidinėjimas Prancūzijoje

Pati populiariausia vieta slidinėjimui Prancūzijoje yra Trys Slėniai (Les 3 Valles) – daugybė įvairaus lygio trasų, leidžiančių išmėginti savo jėgas ir nenuobodžiauti. Courchevel ir Val Thorens yra prabangiausi Trijų slėnių kurortai, tad renkantis juos reikėtų rimtai apsvarstyti kelionei planuojamą biudžetą. Meribel – Trijų slėnių viduryje esantis kurortas, garsėjantis gražia architektūra, puikiais restoranais ir viešbučiais.

Norintys paslidinėti Trijuose slėniuose, tačiau turintys žemesnį biudžetą, gali apsigyventi Orelles ir Brides les Bain kurortuose, kurie su pagrindinėmis trasomis jungiasi keltuvais.

Keliaujantys slidinėti su vaikais, tikrai įvertins visus slidinėjimo kurortų La Plagne ir Les Arcs privalumus: viešbutį slidinėjimo trasoje, gausybę gardų maistą tiekiančių restoranų, slidinėjimo mokyklas vaikams ir vaikų klubus, kuriuose galima palikti atžalas keletui valandų. Nesijaudinkite, jūsų vaikai tikrai nenuobodžiaus. Apie vaikus prancūzai rimtai galvoja: mažiesiems priruošia žaidimo erdvių patalpose ir aikštelių lauke, o vyresniems organizuoja varžybas, renginius ir net diskotekas.

 

Kelionių pasiūlymai

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsakydamas (-a) sutinku su Privatumo politika.