Slidinėjimas Gruzijoje

Gruzija - šalis jungianti Europą ir Vakarinę Aziją, tačiau priskiriama Europos valstybėms. Šalyje atostogauti galima visus metus, čia yra ką veikti tiek vasarą, tiek žiemą. Šalyje vyrauja puikus klimatas, galima slidinėti tiek trasomis, tiek bekele. Čia yra daugybė puikių kultūros paveldo objektų, taip pat šalis garsėja svetingumu, skaniu maistu ir vynų įvairove.

Gruzijos kurortai įsikūrę Kaukazo kalnuose, žiemos čia būna sniegingos, o sezonas prasideda gruodžio mėnesį ir baigiasi Balandį. Slidinėjima dideliuose aukščiuose, tad sniegas čia išsilaiko iki pavasario vidurio. Trasos būna puikiai paruoštos ir skirtos įvairiausių lygių slidininkams bei snieglentininkams. Pagrindiniai slidinėjimo kurortai - Gudauri, Bakuriani, Hatsvali  ir Goderdzi. Lietuvoje greitai populiarėjanti kryptis Gudauri, iš Kutaisi oro uosto pasiekiama per 4-5 valandas, o iš Tbilisi oro uosto ~2 valandas.

Į šalį vykti patogu, kadangi nėra reikalinga viza, o taip pat, iš Vilniaus į Kutaisį yra tiesioginis skrydis. Kurortuose lengva susikalbėti su vietiniais - vyresni kalba rusiškai, jaunesni - angliškai. 

Kurortų išskirtinumas - galimybė slidinėti bekele ir užsikelti į viršūnes sraigtasparniu. Freeride mėgėjams, Gudaurio kurorte yra rojus - čia pat po keltuvais galima čiuožti puriu nepaliestu sniegu, kurio laukai nusidriekia dešimtimis hektarų. 
Patyrę sportininkai gali užsisakyti pakėlimą sraigtasparniu (keletas pakėlimų į viršukalnes asmeniui kainuoja apie 220 EUR).

Ingridientų įvairovė Gruzijos virtuvę paverčia išskirtine - vyrauja daugybė skonių ir unikalių receptų. Šalyje be maisto - itin populiarus Gruziniškas vynas, o taip pat labai pigūs alkoholiniai gėrimai. 

POPULIARIAUSIAS GRUZIJOS SLIDINĖJIMO KURORTAS

GUDAURIS (Gudauri, Didieji Kaukazo kalnai )
Trasų: 57 km        Sudėtingumas: Mėlynų 22 km / Raudonų 25 km / Juodų - 10 km + freeride trasos
Atstumas nuo Lietuvos: 2512 km    Atstumas nuo oro uosto: Kutaisi 317 km (~4,5 - 5 h pervežimas), Tbilisi 136 km (2 - 2,5 h pervežimas)

Pietiniuose Didžiųjų Kaukazo kalnų grandinės šlaituose įsikūręs Gudauri yra vienas aukščiausių kurortų Europoje (2196 m).Kurortas siūlo aukšto lygio slidinėjimo galimybes. Dėl didelių aukščių, kurorto trasos išsidėstę virš medžių augimo lygio, tad puikiai tiks visiems freeride mėgėjams. Kurortas yra laikomas vienu saugiausiu, atsižvelgiant į griūčių riziką. Įvairaus sudėtingumo trasos, išsidėstę 1990 - 3279 m aukštyje. Kurorte yra populiarus slidinėjimas, į kalnų viršūnes užsikeliant sraigtasparniu. Taip pat smagi pramoga - parasparnių sportas, kuomet skriejant tarp kalnų slėnių atsiveria nuostabūs vaizdai.

Daugiau informacijos, trasų žemėlapis ir skipass'ų kainos
 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsiprenumeruodamas (-a) sutinku su privatumo politika.