Vallnord

Vallnord 

Tai antras pagal dydį Andoros slidinėjimo regionas, įsikūręs šiaurinėje Andoros dalyje, turintis apie 100 km slidinėjimo trasų ir apimantis du slidinėjimo kurortus: Pal - Arinsal ir Ordino Arcalis. Pal ir Arinsalis yra sujungti slidinėjimo keltuvo ir turi viešbučių, įsikūrusių prie La Massana ir Arinsal slidinėjimo trasų. Arcalis - įsikūręs šiauriausioje regiono dalyje bei kalnuočiausias, tad sniegas išsilaiko iki sezono pabaigos.. Kartu visi slidinėjimo kurortai sukuria puikią atmosferą ir siūlo išties aukštos kokybės paslaugas bei puikiai paruoštas trasas. 

Vallnord regionas yra orientuotas į šeimų poilsį, čia rasite daugybę pramogų visoms amžiaus grupėms, net ir patiems išrankiausiems. Papildomai prie slidinėjimo, mėgstantys aktyvų laisvalaikį, regione ras daugybę užsiėmimų ir nuotykių. Nuo paprastų iki prabangių restoranų ir gyvybingo naktinio gyvenimo, visi keliautojai mėgausis savo atostogomis nuo pradžios iki pabaigos.

Abu slidinėjimo kurortai turi slidinėjimo mokyklas, įrangos nuomos punktus, restoranų, barų, belaidžio interneto zonų, sniego parkų, vaikų žaidimų aikštelių ir priežiūros centrų. Neslidinėjiantiems - taip pat bus veiklos. 

Techninės detalės:

Arcalis

Kalnų aukščiai: 1940 - 2650 m
Trasų: 30 km
Trasos: 25

  • 7 žalios (pradedantiesiems), 6 mėlynos (lengvos), 10 raudonų (vidutinio sudėtingumo), 2 juodos (ekspertams).
  • 5 FIS slalomo ir 2 Tarptautinės Slidinėjimo federacijos trasos
  • 1 Freestyle zona
  • 1 Boarder cross zona
  • 1 sniego parkas su medžių objektais
  • 1 vaikų slidinėjimo parkas

Slidinėjimo keltuvų: 15
Pusę slidinėjimo zonos gali padengti dirbtiniu sniegu, čia yra 89 sniego patrankos.

Arinsalis ir Pal

Kalnų aukščiai:  1550 - 2560 m
Trasų: 63 km
Trasos: 42

  • 7 žalios (pradedantiesiems), 15 mėlynų (lengvos), 16 raudonų (vidutinio sudėtingumo), 4 juodos (ekspertams).
  • 5 FIS slalomo
  • 2 Freestyle zonos

Slidinėjimo keltuvų: 30
296 sniego patrankos, padengiančios 28 km trasų dirbtiniu sniegu

----------------------------

Andora

Tai nepriklausoma kunigaikštystė Pirėnų pusiasalio kalnuose tarp Prancūzijos ir Ispanijos. Šalies plotas 468 km² ir  gyvena apie 65 tūkst. gyventojų - tai laisva ekonominė zona. Sostinėje Andoroje (Andora La Vella – pilnas pavadinimas) gyvena apie 20 tūkst. gyventojų ir yra aukščiausiai esanti (1015m v.j.l) Europos valstybės sostinė. Sostinės rajone Escaldes -Engordany veikia  6000m²  terminių vandenų SPA centras - Caldea. Moterų Pasaulio slidinėjimo taurės varžybos  2012m. vasario 10-12d  vyko Soldeu slidinėjimo centre.

Andora vadinama kalnų ir slidinėjimo kurortu.

Aukščiausių 2500m-3000m kalnų grandinė tęsiasi šiaurėje palei visą sieną su Prancūzija. Vidutinė oro temperatūra Escaldes miestelyje sausio mėn. +2°C, o liepos mėn. +15°C. Žiema kalnuose gausiai pasninga. Sninga retai bet gausiai gruodžio ir sausio mėn. pradžioje . Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio mėnesį ir tęsiasi iki balandžio pabaigos. Kovo mėnesio pabaigoje slidinėti galima, bet oro temperatūra diena dažniausiai būna ryškiai pliusinė, saulėta ir šilta. Per metus Andoroje apsilanko ir bent vieną naktį praleidžia iki 15mil. turistų.

Turizmo industrijoje dirba beveik 90% gyventojų, veikia apie 300 viešbučių. Šios mikrovalstybės patrauklumą sąlygoja graži gamta, gera aptarnavimo kultūra, aukšto lygio viešbučiai prieinamomis kainomis ir žinoma bemuite zona.

Andorą kerta 35 km. ilgio kelias CG-1, pereinantis į CG-2 ir besidriekiantis nuo Ispanijos iki Prancūzijos, kuriuo šalį galima pravažiuoti per vieną valandą. Aukščių skirtumas kelyje svyruoja nuo 820 m iki 2440 m.

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsiprenumeruodamas (-a) sutinku su privatumo politika.