Granvalira

Andora – tai nepriklausoma kunigaikštystė Pirėnų pusiasalio kalnuose tarp Prancūzijos ir Ispanijos. Šalies plotas 468 km² ir  gyvena apie 65 tūkst. gyventojų - tai laisva ekonominė zona. Sostinėje Andoroje (Andora La Vella – pilnas pavadinimas) gyvena apie 20 tūkst. gyventojų ir yra aukščiausiai esanti (1015m v.j.l) Europos valstybės sostinė. Sostinės rajone Escaldes -Engordany veikia  6000m²  terminių vandenų SPA centras - Caldea. Moterų Pasaulio slidinėjimo taurės varžybos  2012m. vasario 10-12d  vyko Soldeu slidinėjimo centre.

Andora vadinama kalnų ir slidinėjimo kurortu.

Aukščiausių 2500m-3000m kalnų grandinė tęsiasi šiaurėje palei visą sieną su Prancūzija. Vidutinė oro temperatūra Escaldes miestelyje sausio mėn. +2°C, o liepos mėn. +15°C. Žiema kalnuose gausiai pasninga. Sninga retai bet gausiai gruodžio ir sausio mėn. pradžioje . Slidinėjimo sezonas prasideda gruodžio mėnesį ir tęsiasi iki balandžio pabaigos. Kovo mėnesio pabaigoje slidinėti galima, bet oro temperatūra diena dažniausiai būna ryškiai pliusinė, saulėta ir šilta. Per metus Andoroje apsilanko ir bent vieną naktį praleidžia iki 15mil. turistų.

Turizmo industrijoje dirba beveik 90% gyventojų, veikia apie 300 viešbučių. Šios mikrovalstybės patrauklumą sąlygoja graži gamta, gera aptarnavimo kultūra, aukšto lygio viešbučiai prieinamomis kainomis ir žinoma bemuite zona.

Andorą kerta 35 km. ilgio kelias CG-1, pereinantis į CG-2 ir besidriekiantis nuo Ispanijos iki Prancūzijos, kuriuo šalį galima pravažiuoti per vieną valandą. Aukščių skirtumas kelyje svyruoja nuo 820 m iki 2440 m.

----------------------------

Granvalira - tai didžiausias slidinėjimo regionas Pirėnų kalnuose. Įsikūręs Rytinėje Andoros dalyje ir turi daugiau nei 200 km slidinėjimo trasų. Viešbučiai įsikūrę Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig ir Pas de la Casa kurortuose, dažniausiai prie pat slidinėjimo trasų, tad patiks visiems mėgstantiems čiuožti iš karto nuo viešbučio. Soldeu ir Pas de la Casa - judrūs ir gražūs miesteliai. Sostinė Andorra La Vella, pereinanti į Escaldes miestelį yra vos 7 km nuo Encamp slidinėjimo keltuvo. Sostinė garsėja DUTY FREE bemuite zona, pramogomis ir terminiais vandenimis. Miestuose yra tik miesto autobusai (skibus'ų nėra), mokami. 
Regione teikiama daugybė paslaugų: slidinėjimo ir snieglenčių sporto mokyklos, nuomos punktai, restoranai, užkandžių barai, terasos ir barbekiu, beleidžio interneto zonos, yra snowparkai, vaikų slidinėjimo zonos, kūdikių klubai mažiesiems iki 2 metų, bei daugybė veiklos neslidinėjantiems keliautojams. Sezonas čia prasideda nuo gruodžio ir baigiasi vidury balandžio. 

SNIEGO PARKAI:

Snowpark El Tarter (Grandvalira, Andora) patenkantis į geriausių sniego parkų Europoje sąrašą.
Ilgis: kasmet skiriasi    Objektų: kasmet skiriasi     Pusvamzdis (halfpipe): Yra (1)

El Tarter yra vienas iš snowparkų Pirėnų kalnuose. Kasmet stebinantis skirtingu išplanavimu ir objektais, pritaikomais tiek pradedantiesiems tiek profesionalams. Čia rengiami įvairūs renginiai ir varžybos. Be to, parke kasdien veikia „Freestyle Academy“ – kur galima išmokti įvairių triukų ir pasimokyti čiuožti laisvu stiliumi – saugiai ir smagiai.

----------------------------

​Vallnord yra antras pagal dydį Andoros slidinėjimo regionas, turintis apie 100 km slidinėjimo trasų ir apimantis du slidinėjimo kurortus: Pal - Arinsal ir Ordino Arcalis. Pal ir Anirsal yra sujungti slidinėjimo keltuvo ir turi viešbučių, įsikūrusių prie La Massana ir Anirsal slidinėjimo trasų. Arcalis - įsikūręs šiauriausioje regiono dalyje. 
Abu slidinėjimo kurortai turi slidinėjimo mokyklas, įrangos nuomos punktus, restoranų, barų, belaidžio interneto zonų, sniego parkų, vaikų žaidimų aikštelių ir priežiūros centrų. Neslidinėjiantiems - taip pat bus veiklos. 

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsiprenumeruodamas (-a) sutinku su privatumo politika.