Saulėtoji Netanija, Izraelis

Izraelio Valstybės  plotas: 22 145 km². Gyventojų skaičius- 7,2 mln. Sostinė- Jeruzalė.
Pagrindiniai miestai: Tel Avivas, Jeruzalė, Jafa, Netanija, Eilatas.
Kalba- arabų, hebrajų. Religija- judaizmas, kurios įtaka jaučiama net valstybinės gyvenime. Piniginis vienetas - Naujasis šekelis (ILS).  Laikas ir laiko juosta kaip Lietuvoje,   GMT/UTC +3 val.
Izraelio geografinė padėtis. Izraelis – valstybė Artimuose Rytuose, prie Viduržemio jūros. Šiaurėje ribojasi su Libanu, rytuose su Sirija ir Jordanija, pietuose ir pietryčiuose su Egiptu. Krantus skalauja  Viduržemio, Raudonoji,  Negyvoji  ir Galilėjos(ežeras)  jūros.

Izraelio klimatas. Klimatas labai įvairus ir skirtingas kalnuose, dykumose, Viduržemio jūros pakrantėje ir prie Raudonosios jūros, nors šalis nedidelė. 
Viduržemio jūros pakrantėje (NETANIJA, TEL-AVIVAS) vasara paprastai būna ilga, šilta ir sausa (nuo balandžio iki spalio mėn.). 
Žiemos būna švelni (nuo lapkričio iki kovo mėn.). Netanijos kurorte smėlėti, gerai įrengti paplūdimiai ir ištisus metus galima maudytis jūroje, kurio temperatūra nenukrenta žemiau 18C.
Kalnuotuose šalies rajonuose didžioji dalis kritulių iškrenta lapkričio – vasario mėnesiais.  Šiauriniuose ir centriniuose rajonuose pasninga. Pasienyje su Libanu  žiema galima slidinėti. 
Jeruzalėje   vasara  šiek tiek vėsesnė, o žiemos mėnesiais, temperatūra  gali siekti tik kelis laipsnius šilumos.  Vasarą iš  Sinajaus dykumų papučia karšti, sausi vėjai.  
 

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsiprenumeruodamas (-a) sutinku su privatumo politika.