Solden, Austrija

Solden, Austrija

Oetz - Otztal slėnio pradžioje esantis kalnų miestelis, jau 120 m žinomas kaip kalnų sporto centras. Tai tradicinis Tirolio miestelis, kurio peizažą puošia į viršų kylantys bažnyčių bokštai, gražios archtektūros viešbučiai, šlaituose įsikūrę namai. Iš pirmo žvlgsnio ramus ir idiliškas kalnų miestelis, vakarop Oetz atgyja, siūlydamas svečiams vakarienė daugybėje kavinių ar restoranų, alaus ar karšto vyno bokalą baruose.

Slidinėjimo arena Hochoetz – tai 40 km gerai paruoštų ir prižiūrimų trasų, iš kurių 13 km nesudėtingų (mėlynų), 17 km vidutinio sudėtingumo (raudonų) ir 10 km sudėtingesnių trasų. Trasas aptarnauja 2 gondolos, 5 krėsliniai ir 4 lyniniai keltuvai. Slidinėjimo arena įrengta 900-2020 m aukštyje.
Oetz turistams siūlo ir baseinų bei saunų kompleksą, teniso kortus, čiuožyklą, rogučių trasą bei pasivažinėjima žirgų traukiamomis rogėmis.

Slidininkų Eldoradu vadinamas Soldenas (1377m. virš jūros lygio) yra svarbus žiemos sporto  kurortas, esantis nuostabaus grožio Tirolio federacinėje žemėje, Otzalio slėnyje. 

Soldenas yra vienas populiariausių Ausrtijos kurortų. Šis kalnų kaimelis, kurio apylinkėse stūkso net trys aukštesnės nei 3000 m kalnų viršūnės, per daugelį metų užkariavo ne vieno turisto širdį. Aplink Soldeną galima suskaičiuoti daugiau kaip 90 viršukalnių, aukštesnių negu 3000 m. Aukščiausia Tirolio viršukalnė - netoli Vento esanti „Laukinė viršūnė“ (Wildspitze, 3774m.).

Giliame, miškais apaugusiame slėnyje įsikūrusio Soldeno vardas pirmą kartą paminėtas beveik prieš 900 metų. Turizmas šiose apylinkėse prasidėjo XIX amžiuje, slidinėjimas ir žiemos poilsis suintensyvėjo prieš šimtmetį. 

Šiandienis Soldenas – svarbiausias Otzalio slėnio turizmo centras, garsus ne tik tirolietiška dvasia, ilgiausiomis regione slidžių trasomis, bet ir neišsemiamomis laisvalaikio galimybėmis: teniso aikštynai, sauna, kavinių, restoranų, barų bei diskotekų gausybe, atrakcionų baseinas, daugiau kaip 30 sporto šakų sporto centre „Freizeit-Arena“. Palyginti nedidelėje gyvenvietėje yra 57 viešbučiai, pensionai ir svečių namai, kuriuose įrengta 11000 vietų svečiams. 

Į Soldeną atvykę slidininkai gali pasirinkti 45 km. nesudėtingų „mėlynųjų“ ir 73 km vidutinio sudėtingumo „raudonųjų trasų arba 23 km, sudėtingų „juodųjų“ trasų. Įrengti 33 keltuvai, 5 km apšviestų rogių trasų, čiuožykla. Galima išbandyti 16 km ilgio lygumų trasas, pasivaikščioti 30 km maršrutais po vaizdingas apylinkes arba maždaug per valandą pasiekti 3058 m. aukščio Gaizlachkoglio kalno viršūnę su atsiveriančiais dieviško grožio vaizdais.

Soldeno slidinėjimo zoną sudaro dvi dalys: Gaislahkiogelis (Gaislachkogl 3058 m; siūlo stačius kalnų šlaitus slidinėjimo ekspertams ir fantastiškus nusileidimo takus nuotykių mėgėjams) ir Giglijochas (Giggijoch; unikali teritorija pradedantiesiems bei vidutinį lygį pasiekusiems slidininkams). 

Pačiame kurorte nuolatos kursuoja nemokamas autobusas, kuris padeda susisiekti su keltuvais. Netoli Soldeno stūkso du ledkalniai (Rettenbach ir Tiefenbach), sudarantys pačią didžiausią Austrijoje ledkalnių slidinėjimo teritoriją. Soldeno ir ledkalnių slidinėjimo sritys yra sujungtos taip vadinamais “auksiniais vartais į ledkalnius”, per kuriuos iš Soldeno centro slidėmis galima pasiekti bet kurio ledkalnio šlaitus.

Soldenas turi dar vieną unikalią savybę – šiame slidinėjimo regione natūrali sniego danga išsilaiko nuo lapkričio iki gegužės mėnesio, nes slidinėjimo trasos yra išsidėsčiusios 1350 m – 3250 m aukštyje virš jūros lygio, o žemiau esančius takus sniegu padengia puikūs dirbtinio sniego įrenginiai. Ledkalnio teritorijoje slidinėti galima ištisus metus. 

Apsistoti Soldene galima ir tirolietiško stiliaus viešbučiuose, su namus primenančiais apartamentais; restoranai ir barai siūlo skanų ir kokybišką maistą bei naktinio gyvenimo šurmulį. Kalnuose išsibarsčiusios daugiau nei 20 užeigų ir smuklių pakvies nuvargusius atsipūsti bei iš arčiau pažvelgti į Alpių grožį.

Skipass kainos nurodytos EUR vienam asm.

Skipass informacija

Sezonas Trukmė (d.) Suaugęs Jaunuolis Vaikas Pagyvenęs
2018/12/22 - 2019/01/12 6 294 235 162 250
2019/01/12 - 2019/01/26 6 294 235 162 250
2019/01/26 - 2019/04/28 6 294 235 162 250

Galerija

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsiprenumeruodamas (-a) sutinku su privatumo politika.