Kodėl aviabilietai nesiliauja pigti?

<h1>Kodėl aviabilietai nesiliauja pigti?</h1>

Aviabilietai

Jei pažvelgtumėme į pastaruosius 10 metų, pastebėtumėm, kad avia bilietai buvo didžiulė prabanga ir keliones lėktuvu sau leisti galėdavo tik nedidelė dalis visuomenės. Šiandien situacija visiškai pasikeitė. Žinoma, lėktuvo bilietas savo kaina vis dar pralenkia traukinį ar autobusą, tačiau avialinijų paslaugomis pasinaudoti gali praktiškai kiekvienas, o jei dar laiku pastebėsite ypatingus arba paskutinės minutės pasiūlymus tai net ir tolimiausi pasaulio kampeliai gali būti pasiekiami už juokingai mažą kainą. Taigi, skraidymas tapo gana įprastas dalykas, visgi natūraliai kyla klausimas, o tuo pačiu ir nuostaba, kodėl aviabilietai tokie pigūs nors skrydžio kokybė nuolatos gerėja.

Kaina proporcinga kokybei?

Kartais dar galima išgirsti nuomonę, kad pigūs aviabilietai byloja apie prastesnę kokybę. Negano to, atsiranda iš piršto laužti mitai, kad lėktuvas yra pagamintas ir prastesnių dalių, pilotai nėra tokie kvalifikuoti ir patyrę, kaip tie, kurie skraidina keleivius, brangiai mokančius už lėktuvo bilietą, o aptarnaujantis personalas yra nemandagus ir netaktiškas. Visa tai melas! Lėktuvų bilietai pinga visai dėl kitokių priežasčių ir kaina neturi įtakos skrydžio kokybei ar saugumui.

Kodėl aviabilietai nesiliauja pigti?

Aviakompanijų konkurencija – vartotojų naudai

Didelė paklausa lemia ir didelę pasiūlą, todėl oro linijų kompanijos dygsta tarsi grybai po lietaus, visos jos nori papirkti potencialius klientus patraukliomis kainomis ir užsitarnauti patikimos ir saugios kompanijos vardą. Norint suskaičiuoti vien Lietuvoje įsikūrusias aviakompanijas, nepakaktų vienos rankos pirštų, o mūsų šalis ne iš tolo neprilygsta didžiausiems pasaulio miestams tokiems kaip Niujorkas ar Tokijas, kuriuose skraidymas lėktuvais toks pat įprastas dalykas, kaip mums kelionė miesto autobusais.

Taigi, nieko nuostabaus, kad aviakompanijos, norėdamos pritraukti naujus klientus siūlo gerokai žemesnes kainas. Tuo tarpu, šios rinkos senbuviai negali užmigti ant laurų ir nekreipti dėmesio į susiklosčiusią situaciją, o tuo labiau klientų poreikius, todėl yra priverstos mažinti ir savo aviabilietų kainas. Juk kitaip klientai tiesiog pasirinks jiems priimtinesnį kainos variantą. Tiesa, nors pigūs avia bilietai tapo savotišku kabliuku, traukiančiu vis daugiau žmonių, tačiau prieš perkant bilietą vertėtų nepamiršti ir pačios aviakompanijos reputacijos. Žiniasklaidoje jau ne vieną kartą yra nuskambėjusi istorija, apie sunkumus ir vargus, su kuriais teko susidurti keliautojams, pasirinkusiems abejotinos reputacijos bei įvaizdžio aviakompanijos paslaugas. Juk ne veltui mūsų liaudies išmintys sako, kad atsarga gėdos nedaro.

Pigus aviabilietai

Pustuštis lėktuvas – neapsimoka

Kartais nutinka taip, kad per pusę pasaulio skrenda pustuštis lėktuvas. Žinoma, finansiškai tai nėra naudingai jokiai aviakompanijai, todėl norėdamos pasiekti bent minimalų, reikiamą keleivių skaičių, jos atpigina avia bilietus, kurie suvilioja norinčius keliauti. Panaši situacija yra ir su „paskutinės minutės“ kelionėmis. Jos neatsiranda šiaip sau, tiesiog matydamos bilietų pardavimus, aviakompanijos įvertina situaciją ir ieško patrauklių būdų, kaip parduoti daugiau lėktuvo bilietų. Tiesa, „paskutinės minutės“ kelionių pasiūlymai aviakompanijų internetinėse svetainėse pasirodo gerokai anksčiau prieš planuojamą kelionės datą, todėl norintiems pigiai įsigyti bilietą, rekomenduojama reguliariai apsilankyti internetinėje svetainėje ir sekti jos naujienas.

Taigi, pingantys aviabilietai suteikia galimybę aplankyti svečias pasaulio šalis už priimtiną kainą, po kuria nesislepia jokios kokybės spragos, o lėktuvų bilietams tiesiog galioja įprastos rinkos taisyklės.

pingantys aviabilietai

 

Geriausi pasiūlymai - tiesiai į Jūsų pašto dėžutę
Užsiprenumeruodamas (-a) sutinku su privatumo politika.